24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Archiwum

​Brwinowianie porozmawiają o bezpieczeństwie

We wtorek, 7 listopada w Brwinowie odbędzie się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. W spotkaniu wezmą udział burmistrz gminy, komendant Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, strażnicy miejscy oraz strażacy z OSP Brwinów.

– Wśród tematów, które poruszali mieszkańcy gminy Brwinów podczas spotkań z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim, pojawiały się kwestie bezpieczeństwa, m.in. ryzykowne zachowania kierowców, problemy z parkowaniem i inne niepokojące zjawiska obserwowane przez mieszkańców – przedstawia brwinowski magistrat. 

Dlatego przyszedł czas, by porozmawiać konkretnie o tych kwestiach. Policja przedstawi kwestie bezpieczeństwa ze swojego punktu widzenia, na podstawie policyjnych statystyk oraz problemów zgłaszanych przez mieszkańców za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na spotkaniu zostaną też przedstawione priorytetowe działania dzielnicowych oraz możliwości, jakie stwarza aplikacja „Moja Komenda”. 

Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2017 r. o godz. 18 w sali OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej 3.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brwinowianin

XXL! Grodziska jest drogą powiatową a nie gminną. To nie gmina lecz powiat odpowiada za jej sprzątanie. To nie burmistrz Kosiński lecz starosta Gołoś odpowiada za brak sprzątania. Twoje zdjęcie dowodzi tylko tego, że w maju 2013 starosta Smolińska dbała o Grodziską a teraz starosta Gołoś olewa swoje obowiązki i droga jest zapiaszczona. Pisz go starosty Gołosia bo to jego podwórko.

Gość

Takie spotkania z "wadzą", szczególnie Brwinowa nie mają najmniejszego sensu. To niepotrzebne bicie piany. To już było, a zwłaszcza w czasach panowania komuny. Mnie nie obchodzi wygląd komendanta policji, straży miejskiej,ani straży ogniowej. Nie obchodzi mnie, co tam ma do powiedzenia towarzysz burmistrz na chwilę przed wyborami. Niech sobie ma. Wszyscy mają zawinąć rękawy od pierwszego dnia swojej służby i zapylać, a nie jak jakieś wątpliwej jakości paniska "wsłuchiwać się w głosy ludu". SZKODA CZASU.

Kania

Bezpieczeństwo w gminie ? Zapraszam każdego dnia przed godziną 8.00 pod szkołę w Otrębusach....a co tam dopiero będzie się działo gdy zostanie oddane przedszkole w 2018 r....

Gość

BEZPIECZEŃSTWO-JAKIE. Policji nie widać a dzielni strażnicy miejscy -no cóż -szkoda gadać. A w ostatnią sobotę i niedzielę gość w aucie bez tłumika sprawdzał stan gminnych dróg.

XXL

Poniżej link z google maap, kiedy ulica Grodziska w Brwinowie była jeszcze czysta i regularnie myta : https://www.google.pl/maps/@52.1364041,20.7098004,3a,60y,237.61h,79.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBO8Ok9TDSIrAB9KwWpwOlQ!2e0!7i13312!8i6656 A proszę zobaczyć jak wygląda dziś miasto i ta ulica. Mam nadzieję że ktoś poruszy ten wątek na spotkaniu z burmistrzem . Niestety mnie na nim nie będzie

@BurmistrzBrwinowa

Czasami rzeczywiście warto się zastanowić... Jeżeli dziecko idące do szkoły chce przejść, wciska guzik i zapala się dla niego zielone. Kierowca wtedy musi się zatrzymać bo ma czerwone. Jeżeli nie ma dziecka, ograniczenie do 40 km/h jest całkowicie zbędne. To trochę tak jakbyśmy palili w piecu przez cały rok by dziecko w zimę nie zmarzło. Więc albo światła,albo ograniczenie. Zresztą ograniczenie przy szkole, a nie aż do końca miejscowości. Jeżeli chodzi o próg na Chopina to oczywiście chodzi o ulicę Konsporacji (równoległa). Proszę zobaczyć, że kilka/kilkanaście metrów za progiem jest skrzyżowanie, gdzie kierowca i tak musi się zatrzymać. A przykładowy próg z tej ulicy wygląda tak: https://www.google.pl/maps/@52.1465508,20.7072746,3a,75y,335.18h,59.84t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYQAjYaxz6rKlsn0ZqbVGdQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

BurmistrzBrwinowa

Gościu z 2017.11.05 godz. 18.37, czasami warto się zastanowić przed napisaniem uwag... Ograniczenie prędkości do 40km/h na przejściu dla pieszych przez jezdnie ul. Piłsudskiego jest naprawdę konieczne, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Bezdyskusyjnie! Dodam, ze zmierzona rekordzistka miała w tym miejscu 104 km/h i to tuż przed 8.00, kiedy najwięcej dzieci zmierza do szkoły. Tego typu "idiotów" należy eliminować z naszych dróg. Odnośnie uwagi dot. "spowalniaczy na ul. Chopina" to przyznaję, że zupełnie nie rozumiem tej uwagi, bowiem na całej długości ok. 1,060 km ul. Chopina nie ma nawet jednego progu zwalniającego. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Gość

W Brwinowie rządzą przestępcy z Ukrainy. Prawdziwe zakapiory. Tu już nawet Bolo z Nadarzyna się nie zapuszcza.

Gość

Brwinów przoduje w głupich ograniczeniach prędkości. Na przykład na Piłsudskiego jest szkoła i są światła. Jest więc bardzo bezpiecznie. Wobec tego w jakim celu postawiono tam ograniczenie do 40 km/h? Chyba po to by z radarem łapać jadących 41 km/h bo innego wytłumaczenia nie ma. Tak samo na uliczkach lokalnych. Przykładowa ulica Chopina naszpikowana jest spowalniaczami. Po co one tam są skoro kierowcy i tak muszą przed każdym skrzyżowaniem się zatrzymać bo są to skrzyżowania równorzędne (z prawej ma pierwszeństwo). Czyli Brwinów postawił na podwójne utrudnienia podczas gdy wystarczyłby pojedyncze.