17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim

​Nietrzeźwa, na rowerze, bez oświetlenia

Grodziscy strażnicy zatrzymali do kontroli rowerzystkę. Kobieta poruszała się rowerem ulicą po zmierzchu bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo po przebadaniu jej alkomatem okazało się, że jest po spożyciu alkoholu.

– Po zmierzchu prowadzone są działania mające na celu ograniczenie poruszania się rowerami bez wymaganego przepisami oświetlenia. Tym razem podczas kontroli strażnicy dodatkowo wyczuli od kobiety jadącej rowerem po drodze publicznej woń alkoholu. Takie zachowanie stwarzało ogromne zagrożenie w ruchu drogowym – nie dość, że była słabo widoczna bo zabrakło właściwego oświetlenia na rowerze to jeszcze pod wpływem alkoholu – przedstawiają strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego.

Funkcjonariusze postanowili przebadać rowerzystkę alkomatem „AlkoBlow”. Wyszło, że jest pod wpływem alkoholu, wobec tego wezwano policję, która przejęła dalsze czynności. Warto pamiętać o tym, że każdy rower musi posiadać oświetlenie. Dzięki temu rowerzyści są lepiej widoczni na drodze, a szczególnie ważne to jest jesienią i zimą. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Po spożyciu, a nie w stanie nietrzeźwości czyli miała między 0,2 a 0,5 promila. Puknijcie się łeb z takimi informacjami i nie zawracajcie głowy!

Adam

10 lat na Rakowieckiej dla tej pijaczki !

Gość

Widoczna jest przecież.Ma żółte odblaski na nogach.Takich to najłatwiej złapać tylko na szukanie nożownika nie ma chętnych

Gość

"Tak naprawdę to wszystko nie działa jak powinno. Kierujący samochodem, który np. przejedzie na czerwonym świetle dostaje 500zł i punkty. Pieszy, który przełazi nie po pasach albo na czerwonym zazwyczaj uchodzi bezkarnie, a w razie złapania dostaje 50zł mandatu. To tak powinno być? Kierujący samochodem za każdy błąd może zapłacić kilkaset złotych mandatu, tymczasem np. rowerzysta jadący po chodniku jak często dostaje mandat? Wszystkie służby skupiają się na samochodach, a reszta jest bezkarna." - A zastanowiłeś/łaś sie na d konsekwencjami? Pijany pieszy zrobi krzywdę sobie, rowerzysta raczej też. A kierowca ma za sobą tonę albo i więcej masy. Na kim więc spoczywa większa odpowiedzialność?

Gość

To co napić się już nie można, czy co?

Czytelnik

Od kiedy straż miejska zajmuje się kontrola rowerzystów???? Chyba się komuś pomyliły kompetencje_ czy tylko dlatego że szefem jest były komendant policji Więc wiadomo o co chodzi. No i alkomat_ też chyba policja powinna się tym zająć nie kto inny. Chyba komuś mylą się kompetencje

Adam

Kobieta porazka! Pewnie z Sochaczewa!

Gość

Alee o so chozii?

WGM

Marta :)

Pazdzioch

Naprawdę? To w końcu albo czy blow??? Może blow job???

Gość

Tak naprawdę to wszystko nie działa jak powinno. Kierujący samochodem, który np. przejedzie na czerwonym świetle dostaje 500zł i punkty. Pieszy, który przełazi nie po pasach albo na czerwonym zazwyczaj uchodzi bezkarnie, a w razie złapania dostaje 50zł mandatu. To tak powinno być? Kierujący samochodem za każdy błąd może zapłacić kilkaset złotych mandatu, tymczasem np. rowerzysta jadący po chodniku jak często dostaje mandat? Wszystkie służby skupiają się na samochodach, a reszta jest bezkarna.

Kolarz

Komplet lampek do roweru kosztuje 20 zł. ale rozumiem, że alkohol to ważniejsze wydatki przed wyjściem na rower...

Wito

A jak złapią kierowce to morderca a rowerzysta ma w nosie przepisy http://www.poboczem.pl/video,vId,2419945

Daro

Skandaliczne zachowanie ! Racja

Żbikowski

Znany temat, to mama pana Maroty ze żbikowa, sytuacja ma miejsce nie pierwszy raz

Gość

Bzdura, rowery w dzień nie muszą posiadać żadnego oświetlenia

Gość

https://www.google.pl/search?q=AlboBlow&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=3AEHWojJDdDi8Ae4voOgCg

Gość

Ja pierdziele, ale informacja.

123hybrydy

15 lat wiezienia dla tej pijaczki!!