13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Anna Sołtysiak

​W święta było bezpiecznie

Przynajmniej jeśli pod uwagę weźmiemy nasz region, czyli powiaty grodziski oraz pruszkowski. Policjanci odnotowali najwięcej kolizji, oprócz tego doszło do dwóch wypadków na drogach. Również nie dochodziło do wielu kradzieży czy włamań.

Najpierw pod lupę wzięliśmy powiat grodziski. Czy było bezpiecznie w minione już święta? O to spytaliśmy grodziskich policjantów. – W ciągu czterech dni, bo wliczyliśmy i piątek, był jeden wypadek drogowy – potrącenie osoby pieszej i 13 kolizji. Policjanci w ramach licznych kontroli zatrzymali łącznie ośmiu nietrzeźwych kierujących, trzech kierowców samochodów i pięciu rowerzystów. Było dość bezpiecznie na naszym terenie – mówi nam asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

A jak było w powiecie pruszkowskim? – Odnotowaliśmy 15 kolizji i tylko jeden wypadek z udziałem pieszego. Zatrzymaliśmy też jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości. Ponadto otrzymaliśmy zgłoszenia o dwóch drobnych kradzieżach. Było naprawdę spokojnie – podkreśla st. asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 


Seweryn Dębiński
seweryn.dębiński@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Hans

Słoiki na Święta wyjechały z Pruszkowa do rodziny a rodowici to głównie menele, chlają i na szczęście samochodów nie mają. To było bezpiecznie i na drogach.

Olaf

We wtorek rano w Piastowie w parku przy Poczcie leżał jegomość na ławce a było dosyć zimno (poniżej zera). Interweniowała Policja wezwana przez mieszkańców. Sytuacja jest w toku śledztwa, trwa dochodzenie ustalające co się stało.

Gość

Jak ktoś jest ma trochę inteligencji to po weekendowym melanżu jedzie z kolegą lub śmiga na WKD

Gość

A gdzie podsumowanie ostatnich porannych akcji pruszkowskiej policji?

Gość

Jeden pieszy został potrącony przez taksówkę w Piastowie na rogu Piłsudskiego i Żbikowskiej w poniedziałek około godziny 21, chłopak w śpiączce.