27° Środa
19 Września


KSP

​Zginął po policyjnym pościgu. Znamy przyczynę śmierci

Mężczyzna, który w Żyrardowie ukradł busa, a następnie uciekał nim przed policją, taranował radiowozy i skończył swój szaleńczy rajd uderzając w drzewo na terenie Nadarzyna zmarł w wyniku rany postrzałowej. Prokuratorzy będą ustalać, który z policjantów oddał śmiertelny strzał. Jednocześnie nie ma przesłanek co do tego, że podczas akcji zaistniały nieprawidłowości.

We wtorek odbyła się sekcja zwłok 21-latka. Po wyjaśnienia w tej sprawie zwróciliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Ze wstępnej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, iż bezpośrednią przyczyną śmierci Adama Z. była rana postrzałowa, która spowodowała masywny krwotok wewnętrzny. Stwierdzono również powierzchowne obrażenia głowy, kończyn górnych i dolnych – powiedział nam Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Prokuratura będzie ustalać, który z policjantów oddał śmiertelny strzał. – W toku sekcji zwłok zabezpieczono pocisk, który ranił mężczyznę. Podjęte zostaną czynności mające na celu ustalenie jaki był tor lotu pocisku i który z policjantów oddał strzał, który okazał się śmiertelny. W tym zakresie istotne będzie uzyskanie opinii biegłego z zakresu broni palnej i amunicji oraz balistyki – podkreślił Łapczyński.

Dowiedzieliśmy się też, że wątek nieumyślnego spowodowania śmierci kierowcy pojazdu dostawczego badany jest w odrębnym postępowaniu. Ponadto na tym etapie śledztwa nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. – Związane jest to z niedopuszczalnością kumulacji ról procesowych osoby podejrzewanej i pokrzywdzonego w ramach jednego postępowania. W tym postępowaniu badane będą okoliczności, w jakich doszło do śmierci mężczyzny. Na tym etapie śledztwa nie dysponujemy procesowymi ustaleniami wskazującymi na to, że ze strony policjantów biorących udział w akcji doszło do nieprawidłowości – podaje rzecznik warszawskiej prokuratury.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

archanioł Gabriel

to nie był śmieć, lecz człowiek... przeraża mnie treść komentarzy, jakim jesteśmy społeczeństwem... czy ci co piszą o tym chłopaku, że odstrzelili śmiecia są choć w najmniejszym stopniu ludźmi... czy znali przyczynę dla której ten chłopak był taki a nie inny... czy znali jego samego, to co miał w środku..dlaczego kradł... policja powinna strzelać w opony i to fakt niezaprzeczalny.. wszyscy którzy tak myślą o tym zabitym chłopcu, mogą mieć identyczną sytuację ze swoim synem, bratem, ojcem...wtedy też będą pisać o nich : śmieć? złodziejstwo w tym kraju jest wielkie jak sami wiemy, jedni robią to w białych rękawiczkach zasłaniani wysokimi stanowiskami, inni w taki sposób.... i to się nie zmieni, ale przeraża mnie taka nienawiść i takie określenie człowieka z ust wielu tutaj komentujących..

Gość

@Gość 2017.11.09 23:01 wielka szkoda, jeszcze tylu porządnych ludzi mógł okraść...

mieszkaniec

Dla mnie kluczowe jest pytanie- czy oddano strzał w koła (opony) aby zatrzymać samochód, czy rozstawiono kolczatkę dla zatrzymania tego samochodu. Kilka lat temu zupełnie niewinni chłopcy nie zatrzymali się do kontroli (nieumundurowani funkcjonariusze) a ci jednego postrzelili w kręgosłup tak, ze jest sparaliżowany na wózku. Ulica nie służy do wymierzania sprawiedliwości, a to, ze zastrzelony miał konflikty z prawem nie oznacza, że popełnił takie przestępstwo, aby strzelać do niego z zamiarem zabicia.

Czytelnik

Ciekawe co będzie jak rodzina wystąpi o odszkodowanie, kto zawinił??? Czy była konieczność użycia broni palnej??? Tylko winny się tlumaczy. Znając realia policji bardzo się zastanawiam czy go nie sprowokowali zeby sie stalo to co się stalo Czas pokaże gdzie leży prawda

Gość

Szkoda to jak pies się zesra, a ten śmieć....na szczęście już po nim

Gość

Nie zginął tylko go zabili szkoda chłopaka

Aspik

Brawa dla policjantów.

Gość_3.14

Zanim pokazano jak policja we wrocławiu torturuje i zabija niewinnego człowieka to opinia publiczna była informowana że zatrzymano poszukiwanego, a roczne śledztwo mimo ewidentnych dowodów nie doprowadziło do stalenia przebiegu zdarzeń i winnego śmierci Igora S.

Gość

Do: Gość 2017.11.09 15:39 Ten człowiek nie zginął dlatego, że jechał ulicą na wycieczkę, czy dlatego, że szedł przez park do dziewczyny, tylko dlatego, że uciekał przed policyjnym pościgiem, był zdesperowany tak bardzo, że sam nie wykluczał zabijania policjantów. I dlatego już go nie ma. Gdyby w Polsce była stosowana względem przestępców "zasada zero tolerancji" było by dużo bezpieczniej. Ale zasada dla wszystkich także dla przestępców w mundurach, bo i tacy są.

Głos

Brawa dla tych policjantów! Skończyło się tak jak miało się skończyć. Akcja na gorąco,nie mieli pojęcia którędy pojedzie przestępca więc nie było chuba możliwości skotecznego rozstawienia kolczatek.W tej chwili myślę że decyzję podjęli trzeźwą,taranować bandytę a jak będzie okazja strzelać! Finał pościgu zakończony sukcesem policji!Dzięki Bogu nie zginęli normalni ludzie tylko śmieć ,który nas okradał i zapewne robiłby to dalej pomimo odsiadki...Bardzo dobry przekaz poszedł do tych podludzi

pio

Dać temu policjantowi awans i premie

Gość

To chyba żart że sądzą policjantów za zrobienie porządku ze złodziejstwem i bandytami.

Gość

Do tej pory tylko na komisariacie można było zginąć z rąk policji. Teraz za sprawą drobnej zmiany to się rozszerzy na teren całego kraju. Już nie tylko komisariat stanowi zagrożenie dla życia obywatela, ale droga czy park miejski też.

Gość

Brak dobrego wyszkolenia. Totalny brak profesjonalizmu policji. Straty ogromne. Zysk kiepski.

Ja

Widziałem jak po całej akcji złodzieja zabierała śmieciarka.

SuperHero

Ludzie zastanowcie sie nad soba

Gość

W krajach cywilizowanych policja używa kolczatek, a w Polsce radiowozów.

Gość

Nie wiem ile kosztuje kula, ale zdecydowanie mniej niż długi proces sądowy i utrzymanie chwasta w więzieniu. Nie mówiąc już, o tym że po wyjściu pewnie znowu wrócił by na złą drogę. Śmierć człowieka to oczywiście wielkie nieszczęście, dla niego samego jak i dla rodziny, ale w tym wypadku jest to o wiele lepsze dla społeczeństwa.

Gośćolo

Zastrzelisz śmiecia a sądzą cię jak za człowieka.

Gość

Po co to wyjaśniać i wydawać na takie pierduły nasze pieniądze. Nie jest ważne który policjant odstrzelił gnoja. Nie powinni o tym wiedzieć. Po co stresować policjantów za dobrze wykonaną robotę. Dać im wszystkim nagrodę. Jeśli będzie taka policja, będziemy się czuć bezpieczniej. Można jedynie rozważać, czy nie powinni broni użyć wcześniej.

Gość

To się zatrzymuj jełopie jak Ci Policja każe.

Gość

A w opony w ogóle strzelali czy prosto w łeb?Bo teraz to strach się niezatrzymać jak będzie przyzwolenie na strzelanie w łeb

G11

Policja strzelała w terenie zabudowanym jak na strzelnicy. Dobrze, że nie zginęło żadne dziecko ani w samochodzie na pace nie znajdowały się żadne osoby.

Gość

Kamery w radiowozach i na mundurach wiele by wyjaśniły. Ale nie da się...

Gość

Czas aby złodzieje wiedzieli, że nakaz zatrzymania obowiązuje wszystkich użytkowników dróg.

Gość

Policjant który zabił tego śmiecia powinien być awansowany i dostać super premię do końca służby.