27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Gmina Brwinów

1 kg pomidor wyrósł w Żółwinie

Znamy już wyniki konkursu na największy owoc i warzywo w gminie Brwinów. Rekordowo duży pomidor wyrósł w Żółwinie, a wśród wyróżnionych plonów znalazły się winogrono, malina, dynia i jagoda kamczacka.

Do 8 października mieszkańcy gminy mogli wysyłać zgłoszenia wyhodowanych przez siebie największych warzyw i owoców. Konkurs zorganizował Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Brwinów. Poznaliśmy już wyniki.

Największym warzywem okazał się pomidor o wadze 1,02 kg, który wyhodowali państwo Ewa i Zbigniew Krzyżanowscy z Żółwina. Co ciekawe laureaci życzyli sobie aby nagrodą było... 175 kg rzepaku, by przetworzyć go na olej. – Jak zapewniali, taka nagroda sprawi im więcej radości niż sprzęt ogrodowy czy sadzonki roślin – podaje brwinowski magistrat.

Przyznano także wyróżnienia. Arkadiusz Jaros z Brwinowa wyhodował 800 g kiść winogrona, Jolanta Sikorska z Żółwina została wyróżniona za malinę późną, Elżbieta Sieklucka z Brwinowa za dynię o obwodzie 77 cm oraz Wiesława Garwacka z Brwinowa za wyhodowanie jagody kamczackiej. Mieszkańcy otrzymali w nagrodę grille, węże i lampki ogrodowe oraz sadzonki roślin.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość przejezdny

Jakieś bzdety.

wysłannik piekieł

Przecież to jest GMO tyle, że powstałe w sposób niekontrolowany, np. w wyniku działania jakiejś toksyny albo promieniowania. Spożywanie czegoś takiego nie jest do końca bezpieczne.

Ania

Arbuz. He,he. Dobre Radku !

Radek

To arbuz jest !

WolF

Gratulować malkontenci zwycięzcom, a nie marudzić że kiedyś to były czasy :P

Głos

Według standardów łunji to już nie jest pomidor

Gość

Też mi pomidor. Wicherek pokazywał kiedyś pomidora 1,85 kg.

Gość

Wow!