27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Maciej Bochnowski

100 tys. zł na pomoc poszkodowanym

Na ostatniej nadzwyczajnej sesji, pruszkowska rada miasta przyjęła uchwałę o przekazaniu gminie Konarzyny (województwo pomorskie) 100 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach.

Nawałnice, które latem przeszły przez Polskę doprowadziły do ogromnych zniszczeń. Zerwane dachy i linie elektryczne, poprzewracane drzewa, zalane drogi to tylko kilka skutków żywiołu. 

Letnie wydarzenia pozbawiły wiele rodzin dachu nad głową, a dzieci szkół, które miały przyjąć je wraz z początkiem września. Straty w zniszczonych budynkach oszacowano na 250 mln zł. Niestety nie udało uniknąć się ofiar śmiertelnych. W wyniku nawałnicy zginęło pięć osób, w tym 56-letnia kobieta na terenie gminy Konarzyny.

Niezwykle istotne jest, aby w trudnych chwilach poszkodowani nie zostali sami. W dzieło pomocy włączają się darczyńcy, a także samorządy. Pruszkowscy radni postanowili przekazać 100 tys. zł. gminie Konarzyny.


Patryk Kober
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

pio

90%strat to drzewostan reszta to gospodarstwa. W skali kraju gmina po odebraniu kasy będzie jedna z bogatszych. Czy wszystko spłynie do ludzi? Obawiam się że do ...... A nie wielka cześć do tych potrzebujących.

Głos

Cieszę się że my wszyscy pomogliśmy mieszkańcom poszkodowanym w tej tragedii,100tyś z naszych podatków jak na cały Pruszków to kropla ale myślę że choć trochę pomoże.

Gość

Z własnych diet zapewne ;-)

Gość

Bogatemu wolno. Czemu tak mało ? Ile kosztuje czarne dzieło króli CDK ?