25° Wtorek
18 Września

Śr

brwinow.pl

2,1 mln zł dla Parku w Brwinowie

To kolejna dotacja pozyskana przez gminę Brwinów na rewitalizację Parku Miejskiego. Kwota musi zostać wykorzystana w latach 2018-2021. Co się zmieni?

Cały projekt rewitalizacji parku ma zakończyć się do połowy 2021 r. W zakres umowy ostatnio otrzymanej dotacji wchodzą elementy, które zostały wykonane pod koniec minionego roku, czyli: siłownia plenerowa, duża szachownica, fontanna-pluskowisko, której inauguracja planowana jest na 29 kwietnia tego roku, plac zabaw, który składa się m.in. z karuzeli z lin, linarium, piramidy linowej, obrotowej huśtawki oraz trampoliny.

 

Zbliżające się nowe prace będą dotyczyły zagospodarowania zieleni. Według zapowiedzi urzędu w tym roku ma zostać przygotowany projekt. W zakres prac wejdzie m.in. uporządkowanie istniejącej zieleni oraz urządzenie nowej, nasadzenia drzew, krzewów, pnączy, bylin, traw, założenie trawników i roboty pielęgnacyjne. Powstaną również pergole ze słupkami z koszy gabionowych oraz nowe elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, ozdoby, alejki i oświetlenie.

 

– Zagospodarowanie terenu stworzy możliwie bogate, wielopiętrowe i wielogatunkowe założenie zieleni oparte na gatunkach rodzimych, tworzące dogodne warunki dla rodzimych ptaków, owadów i drobnych ssaków. Przewidziano ustawienie budek lęgowych i karmników. Do nasadzeń zostaną wybrane rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych. Stworzą one w parku enklawę ciszy. Jest to szczególnie ważne ze względu na bliskość ruchliwych ulic i torów kolejowych. Projektowane obsadzenie ekranów oddzielających teren kolejowy pnączami pozwoli na uzyskanie efektu zielonej ściany i dodatkową barierę ochronną – chwali się brwinowski magistrat.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Brudne ulice, brudne chodniki, rynek - centrum, wizytówka miasta w całkowitej zapaści - zamykają się kolejne sklepy wykończone przez hipermarkety wpuszczone do miasta. Za to nielegalne kasyna mają się świetnie. Pan Burmistrz nic nie widzi?

Bambo z Grodziska

Ta w środku to Bridzit Macron?

Gośćton

A gdzie UM Pruszków? Gdzie są dotacje zdobyte dla Pruszkowa?

Do Kosinskiego

A co z brudnymi ulicami, kiedy je Pan posprząta?

Rafał Wawrowski

Przezieloną pnącz byliną nam wyciszą Pendolino, Ptaki będą wkoło śpiewać, starsze dziadki w parku ziewać. Huśtać będą się dzieciory wyzdrowieje człowiek chory. Pluskać wodą się w fontannie z karuzeli nikt nie spadnie. Nie marnują środków na to bo przyjemne w parku lato.

Gość

Brawo Brwinów. Powodzenie! Szkoda, że nic nie słychać o pozyskiwaniu środków dla Pruszkowa...

Gość

Ile procent z tych 2,1 miliona pójdzie na premie dla PiSowców? Oni zawsze muszą jakąś nagrodę przytulić. Taka nowa ogólnopolska afera z nagrodami.

Gościówa

Brawo panie Burmistrzu :)