16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


KPP Grodzisk Maz.

68-latka i 59-latek ukradli rower miejski w Podkowie

Małżeństwo usłyszało zarzut wspólnego dokonania kradzieży. Do ustalenia osób przyczynił się system zabezpieczający jednoślad, którego sygnał wskazał policjantom posesję zamieszkiwaną przez 68-letnią kobietę i 59-letniego mężczyznę.

Sprawa miała swój początek z chwilą gdy pracownik Urzędu Miasta w Podkowie Leśnej zgłosił kradzież roweru miejskiego. Od kilku dni policjanci z Grodziska Maz. prowadzili poszukiwania jednośladu, aż wreszcie trafili na pewien ślad. Przeanalizowano dane z systemu zabezpieczającego rower. Lokalizator wskazywał jedną z posesji w Żółwinie.

 

– Policjanci natychmiast pojechali w wytypowane miejsce. Na posesji nie odnaleźli jednak poszukiwanego roweru, a mieszkające tam małżeństwo zostało zatrzymane do wyjaśnienia – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

 

Na komendzie kobieta i mężczyzna przyznali się do zabrania pojazdu z ulicy w Podkowie Leśnej i usunięcia blokady koła, a następnie porzucenia roweru. 68-latka i 59-latek usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Ten czyn zagrożony jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

niestety myślę że podatek katastralny wywali tych ludzi z Podkowy Leśnej, zostaną sami praworządni noworuscy z całej Polski, którzy się dorobili zazwyczaj na państwowych posadach po kolei SLD, PSL, UD/PO a teraz PIS.

Zszokowany

Brawo, to ogromny sukces naszej policji. Ordery, medale i awanse się należą. Cały kraj powinien brać przykład z naszych dziewcząt i chłopców policjantów. Czemu nie było o tym w Wiadomościach i Faktach. Podajcie imiona i nazwiska tych wspaniałych stróżów prawa. Czy już zaplanowano pogadanki w szkołach z udziałem naszych bohaterów? Czy już zostali zgłoszenie do nagrody prezydenta RP?

Starszy Aspirant

Czy do przyznania się do tej makabrycznej zbrodni był potrzebny paralizator, czy wystarczyło bicie pałką?

Głos

Typowa Halyna i Janusz

Rado

To zart? Nie wiedzieli co kradna? Szroty chinskie? Do Tworek z Nimi !

Milo

Bo on jest młodszy od niej i ma młodzieńcze wybryki, chciał przykozaczyć starszej maniurce :)

Wilku

Stary i gupi. A gupi bo stary. Jak można mieć prawie 70 lat i dorobić się takiego poziomu. Przez tyle lat. Boshe. Toż to powinni być swiatli ludzie dający przykład. Jak się muszą czuć ich wnuczkowie???

Gość

ZŁODZIEJE!! POKAZAĆ ICH TWARZE I NAROBIĆ IM WSTYDU NA CAŁĄ OKOLICE!

Gość

To ci dopiero sukces naszej policji.