16° Czwartek
26 Kwietnia

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
pruszkow.pl

70 milionów na aplikacje mobilne WOF

Włodarze metropolii warszawskiej wraz ze stolicą planują przygotowanie aplikacji mobilnych, których celem jest ułatwienie funkcjonowania w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym. Przedstawiciele samorządów parafowali umowy partnerskie i będą ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych.

Projekt Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny polega na przygotowaniu i wdrożeniu mobilnych aplikacji w pięciu obszarach – dostępności przestrzeni publicznych, turystyki, transportu, parkowania i ochrony środowiska. Wprowadzone innowacje ułatwią turystom, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku, poruszanie się po terenie aglomeracji dzięki zainstalowanym nadajnikom i sensorom. Powstaną bezpłatne aplikacje mobilne dostępne na smartfony i inne urządzenia mobilne. Plan zakłada wprowadzenie systemu mikrolokalizacji, ułatwienie dostępu do informacji w przestrzeni publicznej oraz podniesienie poziomu dostępności i jakości usług publicznych.

Projekt  został wskazany w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+ jako jeden z czterech wybranych do dofinansowania w trybie pozakonkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Udział  w jego realizacji zadeklarowały 24 gminy, w tym m.in. Pruszków, Podkowa Leśna i Milanówek, należące do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Realizację projektu przewidziano do końca 2022 r. Całość warta jest ponad 70 mln zł. Unijne dofinansowanie ma wynieść 80 proc.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

O prosze. To taniej od CDK.