29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

wpr24

8 miejsc, w których schłodzicie się w upalny weekend

Upały nie odpuszczają, a nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd nad morze. Zwłaszcza, że ceny za wynajem pokoi są wysokie. Gdzie zatem szukać ochłody w naszym regionie? Przestawiamy osiem propozycji.

Zalew Zegrzyński 
Jedno z najbardziej znanych i lubianych miejsc do wypoczynku nad wodą w okolicy. Opcji wypoczynku jest tu wiele – od plażowania, przez grę w siatkówkę, pływanie na bananie po kurs windsurfingu czy możliwość zrobienia żeglarskiego patentu.


Zalew Żyrardowski 
Świeżo oddany po modernizacji Zalew w Żyrardowie przyciąga wieloma atrakcjami. Oprócz możliwości kąpieli w wodzie i plażowania znajdują się tu atrakcje dla najmłodszych w postaci placu zabaw. Na zalewie działa przystań żeglarska. Natomiast przy stawach można znaleźć miejsca przeznaczone do grillowania. 


Termy Mszczonowskie 
Mszczonowskie termy to nie tylko baseny termalne, sportowe i rekreacyjne. Od upałów można odpocząć w grocie solnej lub poczuć się jak dziecko i schłodzić się przy fontannie. Na termiach w sezonie letnim działają również korty tenisowe. 


Park Bajka w Błoniu 
Park Bajka to idealne miejsce dla dzieci w każdym wieku i to zupełnie za darmo. Pociechę najlepiej wyposażyć w gumowe obuwie, by mogło bezpiecznie szaleć. W parku można spędzić cały dzień. Warto zabrać ze sobą koc i kosz piknikowy wypełniony smakołykami. 


Park Szczęśliwicki 
W Parku Szczęśliwickim możecie skorzystać z atrakcji oferowanych przez basen odkryty OSiR Ochota. Natomiast jeziorko w parku to idealne miejsce dla wędkarzy i kajakarzy. Chętni mogą skorzystać również z kolejki grawitacyjnej. 


Ośrodek Inflancka 
To kolejny z odkrytych basenów w stolicy. Od lipca ośrodek czynny jest codziennie od 9.30 do 19.00. Do dyspozycji mamy tu sporo atrakcji: baseny, grzybek wodny, brodziki, zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci i kompleks boisk portowych.


Stawy Walczewskiego 
Kąpielisko na grodziskich stawach jest chętnie odwiedzane. Można się tu nie tylko wykapać, ale również poplażować. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać z boisk sportowych lub popływać kajakiem lub rowerem wodnym.


Kąpielisko w Parku Mazowsze 
W Pruszkowie również można korzystać z kąpieliska. To dostępne jest w dzielnicy Żbików w Parku Mazowsze. Oprócz kąpieli i plażowania najmłodsi mogą pobawić się tu na placu zabaw. Podobnie jak w Grodzisku, również i w Pruszkowie nad bezpieczeństwem użytkowników kąpieliska czuwają ratownicy.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Poiuytrewq

Gość090 jesteśmy zaszczyceni, że Pan Warszawiak czyta portal regionu Pruszków.

Gość

Glinki na Żbikowie wizytówką władzy. Jaka władza takie kąpielisko....czyli i Glinki do zmodernizowania i władza Pruszkowa do wymiany. Precz z synekurami dotychczasowych , hmmmm przecież ich nawet nazwać nie można. Tacy są nijacy i nic nie robiący od lat. NIE DA SIĘ PANIE K.

Radzio

Racja Rawski Tatar i Sulejowski kolo Tomaszowa Maz. to super obiekty. Warto zobaczyc!

Gość090

Warszawy w ten swój syf nie mieszajcie, nikt was tam nie oczekuje.

Gość

Stawy Walczewskiego w Grodzisku Maz to zbiornik retencyjny z zieloną wodą - zupa Nawieziony piach udaje plażę gdzie mieszkańcy ściskają się z maluchami niczym pingwiny. Rzeka dostarczająca wodę wysycha więc włodarze zakupili staw z którego spuszczają wodę do napełniania. Jakie są koszty utrzymania tego "cudu" PSL.

Gość

I Basen w Milanowku.

Wilku starszy

Najlepsze te zdjęcie ze zbikowa, ile bydła, scisnieni, taplaja się jak żaby w bajorze!!!

Gość

Z czego pierwsze dwa pozostawiają wiele do życzenia z jakością wody... jak nie gronkowiec to szambo wybija...

Marek

A Zalew Tatar w Rawie Mazowieckiej? To super miejsce!