25° Wtorek
18 Września

Śr

Anna Sołtysiak

92-latek nie zapanował nad pojazdem

Na ul. Warszawskiej w Milanówku doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. 92-latek kierujący fiatem uderzył w toyotę.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. – W Milanówku na ul. Warszawskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – napisał na kontakt@wpr24.pl.

W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba. – 92-letni mężczyzna kierujący fiatem albea na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i uderzył w inny pojazd. Kobieta kierująca toyotą została ranna i trafiła do szpitala. Wstępnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Policja prowadzi czynności wyjaśniające – przedstawia asp. Sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gościówa z 22:58, piszesz utartymi formalizmami, a nie zrozumiałeś/łaś co napisał gość z 20:13. Czy w kontekście komentowanego przypadku gość napisał -"winna baba"?

Gościówa

Do Gościa z 2017.10.01 20:13 : "92-letni mężczyzna kierujący fiatem albea na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i uderzył w inny pojazd" - gdzie tu jest wina "baby", którą należy omijać z daleka?! Do pozostałych : nie oszukujmy się, większość osób w tym wieku nie jest już zbyt sprawna ani fizycznie ani umysłowo - słaby wzrok, słuch i refleks, często problemy z poruszaniem się - nie ta władza w nogach. To, że ktoś ma prawo jazdy od siedemdziesięciu lat nie znaczy, że wciąż jest tak samo dobrym kierowcą jak był 50, 40 czy 30 lat temu. Niestety wielu mężczyzn uważa, że rodzą się i umierają wspaniałymi kierowcami. Panowie trochę pokory "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść" i lepiej to zrobić wcześniej niż o jedną stłuczkę/wypadek za późno.

Gość

I młodym i starszym kierowcom, radzę strzec się baby za kierownicą omijać z daleka!

Gość

Tak chcecie odbierać prawko A przecież za jakiś czas też będziecie po 70,80,90 i co wtedy jak wam zabiorą :-)

Gość

A ja proponuję badania psychotechniczne obowiązkowe dla wszystkich. Dzięki temu mielibyśmy na drodze o połowę mniej kierowców :-)

Wiki

Zakładając że ten pan ma już od 70 lat prawo jazdy i że to jego pierwsza obcierka to na miejscu policji dałbym mu tylko pouczenie ps a co do psychotechniki to zdaje się że tylko kierowcy zawodowi muszą robić

Gość

W Warszawie ostatnio dziadek 104 lata w UNO miał przycierkę. Dostał pouczenie, bo nie dość że żwawy, to i konkretny. Często takie dziadki jeżdżą lepiej niż młodzi ze smartfonem, więc nie każdego proszę mierzyć jedną miarą. A badania? owszem są potrzebne, w przepisach jest że od pierwszego udowodnionego omdlenia muszą być, a nie są bo przychodnie by nie nadążyły badać 30 i 40 latków.

Tadeusz

Sam mam 54lata ale podpisuję się pod obowiązkowymi badaniami dla kierowców po 65 roku życia .

Ted

Z tą kolizja coś tu śmierdzi. Kim była kobieta kierowca ? Na miejscu była Pani Prokurator z Prokuratury w Grodzisku Mazowieckim a jak wiadomo do byle kogo nie jeżdżą. Wróble ćwierkały, że to jakiś wysoki oficer ze służ ta kobieta.

wpr'ek

Nie odbieram możliwości jazdy samochodem, gdyż w każdym wieku może to być frajda, ale po 70'tym roku życia psychotechnika powinna być obowiązkowa co rok. Plus większy dystans do siebie i możliwości samochodu.

Gość

92 latek? toż to w każdej chwili może umrzeć podczas jazdy śmiercią naturalną!

Gość

Dziadek, tego nie może tamto mu nie wychodzi, więc chciał sobie przynajmniej pokręcić fajerką.. Teraz staruszek ma zagwozdkę, bo może 100tkę świętować w ZK

Głos

Nie no komedia po prostu 92latek za kierownicą...Badania psychotechniczne u kierowców pow. 70tki co 6msc OBOWIĄZKOWO! Jak widzę nieraz co wyprawiają na drodze to ręce opadają...Ale przynajmniej mechanicy mają robotę bo co drugi senior za kółkiem jeździ na sprzęgle do połowy wciśniętym...

ĆśoG

Dla kierowców powyżej 70 roku życia obowiązkowe badanie psychotechniczne co roku!

Gość12

powinni dawno odebrac dziadowi prawko