°


Stock

Coraz bliżej „Dychy”

Miłośnicy biegów ulicznych z naszego regionu mogą szykować formę na 24 maja. Czeka ich druga edycja biegu „Podkowiańska Dycha”.

Imprezę organizuje Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe zrzeszające mieszkańców Podkowy Leśnej, którzy postanowili propagować ideę sportu masowego, dostępnego dla wszystkich. – Podczas zeszłorocznej edycji imprezy zgromadziliśmy w sumie blisko 600 biegaczy i biegaczek, z czego blisko 400 osób startowało na głównym dystansie 10 kilometrów. W tym roku impreza obliczona jest na uczestnictwo maksymalnie 950 zawodników, w tym 550 na głównym dystansie. Aby wziąć udział w biegu na 10 km trzeba mieć ukończone 15 lat – mówi Artur Tusiński, jeden z założycieli Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego.

400 miejsc zarezerwowano dla dzieci w dwóch grupach wiekowych oraz osób niepełnosprawnych. Uczestnictwo w biegu osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną jest nowością drugiej „Podkowiańskiej Dychy”. Organizatorzy podkreślają, że ma nieść ze sobą wartości nie tylko sportowe, lecz też społeczne i aktywizacyjne. – Chcemy pokazać, że ten bieg jest dla wszystkich. Dlatego w tym roku wprowadzamy zmagania na dystansie 2,5 kilometra, który dla zaawansowanych biegaczy nie stanowi wyzwania. Natomiast dla osób niepełnosprawnych i tych, które nigdy wcześniej nie biegały będzie okazją aby się sprawdzić, pokonać słabości i przekonać się, że można. W tej konkurencji może wziąć udział około 200 osób, dolna granica wieku to 12 lat – zaznacza Tusiński. – 200 miejsc przewidzieliśmy także w biegach dla dzieci na 400 i 800 metrów. Na pierwszym dystansie mogą startować dzieci do ośmiu lat, przy czym maluchy do czwartego roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej. Drugi bieg przewidzieliśmy dla zawodników w przedziale wiekowym 9–13. Celowo zazębia się on z progiem dla biegaczy na 2,5 kilometra, gdyż spodziewamy się, że ten dystans będzie się cieszył większym zainteresowaniem wśród 12- i 13-latków – dodaje.

Aby wystartować w biegu na 10 i 2,5 km trzeba będzie wykupić tzw. pakiet startowy za 49 zł. W skład pakietu wejdzie m.in. koszulka, napoje, gadżety. Zapewniony będzie także catering. Startowe dla najmłodszych kosztuje 10 zł. – Kwoty wpisowego i tak nie pokrywają wartości pakietów, dlatego cały czas staramy się pozyskać sponsorów chętnych, aby pomóc tej imprezie. Jako stowarzyszenie realizujemy to zadanie wolontaryjnie. Dla nas najważniejszą wartością jest promocja biegania, zdrowego stylu życia i sposobu na aktywizację społeczną – mówi Tusiński.

Na czas imprezy powstanie miasteczko biegowe z wieloma atrakcjami: rodzinne gry i zabawy, konkursy dla dzieci, pokaz zumby i treningu funkcjonalnego, porady specjalistów oraz licencjonowanych instruktorów fitness.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.ptb-podkowa.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Patronami medialnymi „Podkowiańskiej Dychy” są Gazeta WPR i portal WPR24.pl.


Adam Fabisiewicz
adam.fabisiewicz@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA, ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE REGULAMINU.

Katarzyna Tusińska

Łał! Poważnie? Żona dowiaduje się zawsze ostatnia :)

gruby

Czy to prawda ze prezes Tusinski startuje w wyborach do P E . Dziekuje za uwage

Maciej

Super sprawa. Pobiegnę. Byle nie zapomnieć...