°


Archiwum

Będą kolejne stacje „Roweru Gminnego”

System wypożyczalni rowerów w Michałowicach powiększy się o trzy nowe stacje i kilkadziesiąt jednośladów. Władze gminy poszukują operatora, który zajmie się jego rozbudową i utrzymaniem.

„Rower Gminny” pojawił się w Michałowicach w połowie ubiegłego roku i od początku było jasne, że jest strzałem w dziesiątkę. Choć na samym początku można było korzystać tylko z jednej stacji, to jednoślady i tak cieszyły się sporą popularością. We wrześniu na terenie gminy powstały dwa nowe „przystanki” z wypożayczalniami jednośladów. Teraz ma być ich w sumie sześć.

Do istniejących lokalizacji w pobliżu urzędu gminy, stacji WKD w Komorowie i Opaczy dołączą trzy nowe: w pobliżu zalewu w Komorowie, w Nowej Wsi oraz stacji WKD w Michałowicach. Wszystkie mają działać w ramach jednego, skoordynowanego systemu i być wyposażone w 10 rowerów każda.

Kto będzie odpowiedzialny za to zadanie? O tym przekonamy się po rozstrzygnięciu przetargu. Do obowiązków zwycięzcy należeć będzie także uruchomienie specjalnej strony iternetowej z możliwością rejestracji użytkowników rowerów oraz serwis każdej ze stacji przymnajmniej dwa razy w miesiącu.

Sezon rowerowy w Michałowicach ma rozpocząć się 1 marca i potrwa do 30 listopada.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

tubylec

A w starostwie nie lepiej , po ''carycy'' zapanowywało kolesiostwo (szkoda pana Sipiery on jedyny się nadawał) Bo ten młody i jego zastępca ''dyrektor'' PORAŻKA.

Gość

Tymczasem w dziadoskim Pruszkowie rządzi Głupi Jaś...