16° Czwartek
26 Kwietnia

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
pruszkow.pl

Czek na 15 mln odebrany

Władze Pruszkowa oficjalnie odebrały czek na niebagatelną kwotę 15,4 mln zł. To wysokość dofinansowania na parkingi „parkuj i jedź”, które powstaną m.in. przy ulicach Sienkiewicza i Waryńskiego.

Pieniądze trafią nie tylko do Pruszkowa, ale to miasto jest największym beneficjentem dofinansowania. – W siedzibie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie prezydent Pruszkowa Jan Starzyński uczestniczył w uroczystości symbolicznego podpisania i odebrania czeku na 15,4 mln złotych. Kwota przeznaczona jest na budowę czterech parkingów w systemie „Parkuj i Jedź” w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach – informuje pruszkowski urząd.

– Lwią część otrzyma lider projektu, czyli Pruszków. Inwestycja realizowana przez miasto warta 17 mln złotych, przy wsparciu finansowym w wysokości 13,7 mln złotych, przewiduje postawienie parkingu wielopoziomowego przy ulicy Sienkiewicza na 392 auta i 72 rowery. Parking naziemny powstanie po drugiej stronie torów kolejowych przy ulicy Waryńskiego. Tu zaparkuje 110 samochodów i sto rowerów. Mieszkańcy będą mogli z nich korzystać już latem przyszłego roku – czytamy w komunikacie.

Obecnie kompletowana jest dokumentacja projektowa obu parkingów, które mają pojawić się w Pruszkowie. Korzystanie z nich ma być bezpłatne.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zapora

pawełku daj buzi kijowskiemu on cię serdecznie ucałuje za te brednie które tu wypisujesz, a potem cię wychrobocze w nagrodę-bezmózgowcu.

do Paweł

Ale język miłości. Znalazł się POwski szczekacz. Kwik, kwik. Idź poskacz na marszu KODu.

Bob Budowniczy cd

Do "Gosc"- proszę sprawdzić, ile podatku zapłacił Strabag do pruszkowskiej skarbowki za 2015 rok. I proszę nie powielać durnych tez. Zyski to zyski. Podatek to co innego. Proponuje wrócić do podstawówki, poduczyc sie z WOSu bo na matematyka jest juz chyba za późno...

Paweł

Pis-uary - czy wy naprawdę uważacie, że Ja,, kupię" te wasze brednie, które tu wypisujecie? Szlag was trafia, że ludzie widzą co wyprawiacie, jak kłamiecie, jak bezczelnie zakłamujecie rzeczywistość wraz z faktami? Żebyście pisiory nie wiem jak próbowali zakłamywać rzeczywistość i opluwać każdego i wszystkich- nic wam to nie da. Jesteście tak zakłamani, chamscy, butni, pazerni na władzę i koryto, że puszczają wam nerwy. Nie macie nic na swoją obronę-dlatego atakujecie tych którzy głośno mówią o waszych kłamstwach, o łamaniu prawa, o łamaniu Konstytucji RP. Młodych chcecie zwerbować do waszej sekty i przekonywać ich, że białe to nie białe, a czarne to nie czarne. Oni też potrafią myśleć samodzielnie. Nie dadzą sobie odebrać prawa decydowania o sobie i za siebie. Młodzi nie zamienią swojej wolności, na pisowską niewolę. Partia Pis nie narzuci obywatelom swojej woli i mówić innym, że wy pisiory wiecie co jest dobre dla młodych, dojrzałych i starszych i my mamy was słuchać. To nie jest PRL. TO w PRL-u lud musiał słuchać władzy i być jej posłusznym. I jak to się dla władzy skończyło? Ja wiem jak. Jaruzel oddał władzę, a Polacy odzyskali wolność i swoje prawa człowieka. Żegnam zakłamanych pisiorów, którzy chcą Polaków cofnąć o 27 lat wstecz. Nie wasze doczekanie.

Gość

Będzie parking przez parę miesięcy a potem okoliczne cwaniaczki zamienią go tak jak obecny w prywatą przechowalnię samochodów.

Gość

proste. Nowa galeri stacja pruszków będzie miała parking za nieswoją kasę. Jeśli ktos uważa inaczej tj myśli że rozpoczęcie budowy galerii i czek na parking to przypadek to jest dziecko

Gość

Strabag jest austriacką firmą, w Polsce ma tylko oddział, który transferuje wszystkie zyski za granicę. Bądźcie poważni, jakie podatki płacą zagraniczne korporacje? Gdyby płacili tyle co przeciętny Kowalski prowadzący działalność gospodarczą, to nawet by do Polszy nie zaglądały. Kura nie pitca, Polsza nie zagranica - chyba wciąż aktualne.

KochamPruszków

To Chyba dobrze jak Strabag coś buduje, w końcu Strabag to firma z Pruszkowa i płaci tu podatki, więc część - mała bo mała, ale zawsze coś - kasy zostanie w domu

Gość

haha jaki słodziutki Jasiu na zdjęciu no aż idę se zrobić watę cukrową

Bob Budowniczy

Nie chcę być adwokatem Strabaga - bo jestem w zasadzie z konkurencji (i to silnej )- ale trzeba przyznać, że lokalizacja ich głównej siedziby w Pruszkowie znacznie wpływa na wycenę ich oferty, bo odpadają lub są minimalne koszty np związane z logistyką sprzętu itd. Dlatego ich oferta zawsze będzie albo może być najniższa w porównaniu do firm zlokalizowanych w innym rejonie kraju, czy nawet w Warszawie. Poza tym, pamiętajcie Państwo, że Strabag płaci podatki w Pruszkowie - więc ta kasa i tak do Was wraca.

Gość

strabag -czy to nie ta firma króra została ukarana za zmowę cenową na usługi budowlane dla Tarnowskiego magistratu

Gość

A Strabag już zaciera ręce i myśli co to nam Pan Jan każe teraz budować?

P.

Brawo! oby więcej takich. Grunt, że coś w temacie pozyskiwania kasy z zewnątrz się ruszyło. Co do CDK- faktycznie, czy elewacja jest już gotowa (jeśli tak to ktoś powinien się nieźle tłumaczyć) i kiedy mieszkańcy dowiedzą się w szczegółach, co znajdzie się w budynku za ponad 70 mln z naszych podatków?

Gość

no za 15 baniek to znowu będzie można poszaleć z kostką brukową w pruszkowie, przetarg już rozpisany?

Gość

Nie ma co komentować i tak za tydzień znowu wrzucą ten artykuł bo trzeba promować Starzyńskiego i Kurzelę.... Swoją drogą chyba pierwszy raz się zdarza że promuje się odebranie symboliczne dotacji...

Gość22

A na CDK nie dostał czeku z Unii? Widocznie na słomiane misie jeszcze nie dają.

Gość

Pruszków hahhhaaaa

Gość

Kurde, czy ta władza tylko liczy na drapane? Żadnej własnej inicjatywy. Wróć, przy Zniczu mamy pomnik upamiętniający zatonięcie Titanica.

Mirosław

Gratuluję to wspaniała wiadomość dla mieszkańców miasta Pruszków o tradycjach 100 lat nadania praw miejskich składa Mirosław prawdziwy Rodowity Pruszkowiak Nie ma jak PRUSZKÓW jak to pięknie śpiewa P.Wilk.

Gość

Szkoda, że pociągi na kilka lat mają przestać jeździć, no ale potem już się bardzo przydadzą

Gość

Brawo Jasiu.