°


pruszkow.pl

Bogactwo pomysłów na wykorzystanie świetlicy

Mieszkańcy Malich cieszą się, że ruszyła realizacja projektu „Inkubator świetlicy osiedlowej dla mieszkańców”. W końcu zyskają miejsce, gdzie ciekawie będą mogli spędzić czas. A pomysłów im nie brakuje.

Warto przypomnieć, że świetlica była jednym z pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto podzielono na siedem obszarów, każdy mógł zgłosić swoje projekty, a następnie poddano je pod głosowanie. Mieszkańcy Tworek i Malich (obszar III) zdecydowali, że chcą powstania „Inkubatora świetlicy osiedlowej”. Od dłuższego czasu było to ich marzenie, które w końcu spełnia się.

Pierwszy krok został wykonany, a teraz trzeba zająć się planowaniem. Co miałaby oferować świetlica w Malichach? Mieszkańcy mają mnóstwo pomysłów, którymi dzielili się podczas spotkania inaugurującego realizację projektu. Wszystko wskazuje na to, że nuda nie znajdzie tam miejsca. Głównym celem jest organizacja zajęć i wydarzeń, która spełniałaby potrzeby mieszkańców.

Wśród propozycji wymieniano m.in. powołanie Malichowskiego Klubu Seniora, zajęcia z gimnastyki dla pań, założenie klubu miłośników gier planszowych i scrabble. Dla tych, którzy chcą poznawać świat i dzielić się swoimi wrażeniami z wojaży powstanie Klub Podróżnika. Miłośnicy filmów chcieliby dyskutować o swoich ulubionych projekcjach, a lubujący się w literaturze – o wyjątkowych dziełach. Plany są bogate, a więc czas przystąpić do ich realizacji. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

turirek

Kijowski sobie większą brode zapuszcza ?

Gość

Jak w PRL.

Gość

Do @tylkoPiS: to nie jest p.Kijowski a pomysłodawca świetlicy dla Malich p.Bartek

Do @PiS

Świetna prowokacja,miszczuniu intrygi!!!Obserwuję cię i twój ból dupy robi się coraz żałośniejszy...

Gość

Świetlice to już były za komuny

Gość

do PiS nasz cały personel szpitala w Tworkach ma nadzieję, że pokonasz chorobę i jeszcze wrócisz do zdrowia

Gość

kiedyś słyszałem że nowe malichy zabudowane zostało przez dawny gierkowski NIK, ktoś coś wie na ten temat

PiS

Dzięki tej świetlicy będzie można wygłaszać wykłady na temat zamachu w Smoleńsku w którym został zamordowany Nasz Pan Prezydent Profesor Lech Kaczyński.

tylkoPiS

ten Kijowski to wszedzie go teraz pokazuja w telewizji i on tak w Malchach normalnie?