27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Bolo Skoczylas

Kompletują dokumenty, sortownia zostanie rozbudowana

Recepta na uciążliwości zapachowe w Pruszkowie i Parzniewie gotowa. Ma być nią rozbudowa budynku hali sortowni Miejskiego Zakładu Oczyszczania. Czy tak będzie?

W ubiegłym roku pruszkowska rada miejska podjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania części obszaru Gąsin Przemysłowy-Groblowa, której celem było umożliwienie wykonania pomieszczenia przed halą sortowni. – Obecnie Miejski Zakład Oczyszczania jest na etapie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – opracowywany jest raport oddziaływania na środowisko, który zostanie przekazany do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w celu zaopiniowania –  przedstawia nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Pruszkowa.

Budowa tzw. przedsionka to melodia przyszłości. Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa liczą, że tu i teraz uda się zastosować rozwiązanie, które ograniczy uciążliwości zapachowe. – Prezes Spółki  został zobowiązany do przestrzegania harmonogramu prac, które są szczególnie uciążliwe dla mieszkańców. Prace związane z rozrywaniem worków z trawą wykonywane będą wyłącznie w nocy z wtorku na środę oraz z czwartku na piątek – tłumaczy Jakubczak-Garczyńska.

Z kolei 7 września w szkole podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej prezydent Jan Starzyński spotka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o sprawie MZO i uciążliwościach zapachowych.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 33

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Śmierdzi od czwartku codziennie po kilka h. Jak nie śmierdzi akurat na Gomulińskiego to czuć smród pod pkp i osiedlem grafitowym. Masakra.

Gość

Odczepcie się od MZO !!! pruszków podpisał umowę że te zapachy mają być atrakcją na tarasie widokowym CDK Co by przypomnieć co po niektórym pochodzenie.

Gość

Dziś znów noc z wtorku na środę chyba mamy, i to od jakieś 20... ;).

@Gość 2017.08.12 9:1

Malichy ? Czy to ta wiocha pod Pruszkowem ? Pamiętam doskonale te chałupy pańszczyźniane i płynący nieopodal mocno śmierdzący rowek. Pozdro z Raju

Gość

Wczoraj wieczorem i w nocy tak samo...a to dopiero niedziela..smród przy zjezdzie z A2 byl tak duzy ze do przewidzenia bylo ze bedzie go czuc na pól miasta..

Gość

I dziś od rana śmierdzi. A to chyba jeszcze nie noc z wtorku na środę?

gste

oho.. rodowici pruszkowianie z wielkiej płyty mieszkający u rodziców znów mają ból d... Parzniew to, Parzniew tamto... Weźcie wbicie sobie w te puste głowy, z etam mieszka około 4500 osób (około 1500 rodzin), które zostawiają w waszych sklepacjh, reastauracjach rocznie conajmniej 10mln złotych, wiec stulić dzioby, wziąć na wstrzymanie i troche szacunku. Jesteśmy sąsiadami i nie musimy jak typowy Polak walczyć ze sobą. PS- cena mieszkań na parzniewie nie była wcale taka mała.

Gość

"Zapach" czuć niestety coraz częściej w centrum miasta, nawet kilka razy w tygodniu. Przez kilka ostatnich lat to sie nie zdarzało prawie wcale...

Gość

Szanowni blokersi w klitkach po babci i panie z kompleksem Passatów z Malich za Tworkami - wiecie gdzie mieszkańcy osiedla przy Dzialkowej mają wasze zdanie??

MatkaPolkaPruszkowia

Brawo Wy. Działkowa to chyba i Pruszków i Parzniew. Fetor jakoś granicy pomiędzy mieszkańcami nie uwzględnia, nie wybiera statusu społecznego, ani opcji politycznej. Nie rozumiem tego wylanego jadu na siebie na wzajem. Bądźcie ludzie dla siebie bardziej życzliwi. Przeprowadzamy się tutaj, mieszkamy, wychowujemy dzieci. Na ludzi - nie na potwory.

Gość

@Gość 2017.08.11 22:37 - co to jest "asuto"? I dlaczego jest takie super?

k

Słoje wynocha jak wam nie pasuje.

Gość

Pruszków to takie nędzne miasteczko z nędzną komunikacją

k

@Gość z 2017.08.12 09:49 tyle, że żadnego smrodku teraz nie ma. Jednak się da.

Gość

No właśnie, jedni mają cyrk a drudzy MZO.,trzeba żyć. Tym bardziej, że MZO było przed powstaniem osiedla więc można było się domyślić że będzie smrodek.

z

@7:59 Rozumiem, że to nie dotyczy mieszkańcow wiekszej czesci miasta (m.in Staszica, czy Żbikowa, bo tam też wali), tylko tego osiedla przy Działkowej... Zły, niedobry Parzniew, "przyjeżdzajo, mjeszkajo, mjasto sie rozwija, pjenundze majo", a my w tej azbestowej plycie, w piecioro na 40m, po babci...

Gość

Mieszkańcy Parzniewa placa co najwyżej na brwinowskie mopsy, a nie pruszkowskie wiec za dużo to sobie nie dodawajcie. Ja pisze z domu w Malichach a słój z Parzniewa pierwsze co potrafi to zaatakować ludzi z wielkiej plyty bo tak najprościej i się pochwalić ze zrobil karierę. Pruszków to nie jest twoja rodzima wiocha, nam nie zaimponujes sluzbowym passatem ani wakacjami last minutę za dwa tysiaki. Pozdro Szlachcicu z Parzniewa a teraz idź do biedy na poranne zakupy albo podjedz 100 metrów passatem 1.2 (bo juz pewnie takie robią) żeby wszyscy widzieli ze masz

Gośćolo

Jakim ograniczonym umysłowo trzeba być aby w okolicy kupić mieszkanie? Powiedzcie mi proszę bo nie mogę sobie tego wytłumaczyć. Przecież MZO nie jest tam od wczoraj.

Henio

Do: Henryk z 18:24. To , że większość mieszkańców tego osiedla to słoiki to wiadomo ale nie musisz być taki wylewny co do smrodu i mieszkańców gdyż obrażasz mnie a ja jestem rodowitym mieszkańcem Pruszkowa i doskonale wiem co tam było wcześniej i co dokładnie robili w MZO a co robią teraz. Cześć złośliwych komentarzy to zwykła zazdrość , że nie może tam mieszkać i mieszka w obskurnych blokach ze szczurami w piwnicy. A jeśli chodzi o smród i MZO to niestety ale powinna działać na korzyć obywatela a nie przeciwko, ponieważ to my taką spółkę utrzymujemy płacąc podatki i opłaty za wywóz śmieci

k

@wpis 2017.08.11 19:49 gdzie jest "jezioro pruszkowskie"? Bo jeśli chodzi ci o park potulickich i to ekskluzywne osiedle obok, gdzie po drugiej stronie co miesiąc rozkłada się albo cyrk, albo wesołe miasteczko to ja jednak wole swój Parzniew..

Tradycja Pruszkowa

Śmierdzi? Ze wsi pierdówka dolna przeprowadzili się na wies parzniew i chcieliby zyc jak wielkie mieszczaństwo. W głowach się poprzewracało.

Gość

Ojojojoj - mieszkancy Parzniewa to, mieszkancy Parzniewa tamto - żeby wam żyłka nie pękła z zawisci dziady z wielkiej pyty. Nie gryźcie ręki, ktora podatki na wasze mopsy płaci... A co do obornika to gdyby nie ten obornik to byscie sie z głodu o szczury z piwnic z sasiadami tłukli.

Gość

wieśniaki to w pruszkowie co zazdroszczą że ktoś kupił, duże nowe mieszkanie. Większość stać na klimatyzację, która oczyszcza mieszkanie ze smrodku ;-) zawsze lepiej się odpoczywa w nowych 100 metrach niż w starej płycie hahaha. Pozdrawiam pseudo mieszczuchów pruszkowskich, życze wam aby było wam dane zarabiać tyle co ja mieszkając w parzniewie, na wakacje, super asuto na które patrzycie co rano jak jade do pracy . pozdrawiam serdecznie miejską strone środkowym palcem

Gość

Skoro to PGR Parzniew to z jakiej paki ma rozwiazywać problemy "miasta widmo " Pruszków? Narzekacie na ludzi ktorzy kupili tu mieszkania a w zasadzie najwiecej Wspaniałych Mieszczuchów dorzuciło śmieci I ich smrodek! Co to Za miasto I mieszkańcy skoro swoje śmieci rozprzestrzeniaja na wszystkie możliwe strony a mieszkańcy tego miasta psiocza na innych tylko I wyłacznie dlatego ze ich jedyna atrakcja to siedzenie w bloku z płyty I wypad na browca na Powstańców? Rozumiem że Ci co płacili niby tak mało Za metr stanowia kolec w oku I ból d?!?! Normalni ludzie mieszkajacy w Pruszkowie raczej na taki poziom głupoty by nie wpadli...

Gość

Nie obrażajcie ludzi co tam mieszkają. Mamy XXI w a działanie władz miasta i jej spółki jak w XIX w. Trzeba zmienić władze.

Gość

Przepraszam bardzo ale jakim cudem robią ten raport od roku?! Jak zawsze robią dopiero jak zrobi się afera.... Naobiecują a potem jak zawsze oleją sprawę bo musi być kasa na spalarnie

i dobrze, śmieci trzeba gdzieś utylizować. Trzeba było dołożyć 3 tys do m2 i kupić mieszkanie nie w dzielnicy przemysłowej tylko bliżej jeziora pruszkowskiego.

zyx

A czy mzo nie zostanie przeniesione przypadkiem w głębszą cześć gasina? I o tym chyba prezydent chce poinformować mieszkańców?

Gość

Mieszkańcy parzniewa są przyzwyczajeni od dzieciństwa do zapachu fermentujacego obornika. Nie odbierajcie im tej przyjemnosci

Henryk

Bloki są postawione na polach PGR owskich więc musi woniać. A moźe przestanie jak mieszkańcy bedą mieli odwage przyznać sie źe mieszkają w PARZNIEWIE a nie jak olbrzymia większosć podaje źe mieszka w Pruszkowie. Co boli bardzo ze to PGR PARZNIEW. ale było tanio wiec macie swoiskie zapachy wyniesione z domu. Tak wania jak u was za miedzą

Głos

Wyjątkowym debilem trzeba być żeby zamieszkać w sąsiedztwie MPO ,ciężko domyśleć się że ludzi i śmieci będzie w przyszłości przybywać...Jeszcze ciężej przejść się i zapytać o plan zagospodarowania...Ważne że po taniości mieszkania były! ehhh ale przecież 90% parzniewskich paryżan głosowało na .N i PO ot yntelygencja

Majka

I że to niby worki z trawa tak śmierdza?!?! "Władza" tego miasta nie dosc ze tragiczna to jeszcze uwaza ludzi Za idiotow! Brawo Wy!!

Gośćolo

No i co biedota z okolicznych blokowisk myśli że przestanie walić?