27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Bolo Skoczylas

Blisko 500 tys. na remonty szkół

Niejednokrotnie informowaliśmy o wakacyjnych remontach w placówkach oświatowych w naszym regionie. Również gmina Nadarzyn wykorzystuje okres letni na przeprowadzenie niezbędnych prac w szkołach.

Powoli rusza lawina szkolnych zakupów. Rodzice ruszają z pociechami na poszukiwanie najfajniejszych plecaków, w pełni wyposażonych piórników, zeszytów, farb, kredek i innych przyborów. Tymczasem w szkołach praca wre.

W nadarzyńskim gimnazjum prowadzone są roboty z zakresu malowania holu I piętra oraz części piwnicznej, a także ściany szczytowej budynku. Dodatkowo w ramach prac wykonane zostanie odwodnienie poprzez odprowadzenie wód odpadowych z rur spustowych.

Z kolei w Szkole Podstawowej w Woli Krakowiańskiej szatnia przy sali gimnastycznej zostaną zaadaptowane na pomieszczenie dla oddziału przedszkolnego. W związku z tym druga przebieralnia zostanie podzielona na część damską i męska. Z kolei w salach nr 6 i 9 prowadzone są prace przy wymianie podłóg. W szkole w Kostowcu pokój nauczycielski zamieni się w... salę lekcyjną. A w młochowskiej placówce sprawdzana jest drożność kanalizacji w pomieszczeniach lekcyjnych i toaletach.

Najwięcej zmian szykuje się w Szkole Podstawowej w Nadarzynie. Wśród nich są m.in. naprawa uszkodzonej elewacji cokołu budynku, regulacja i naprawa okien, wymiana uszkodzonych rynien. Planowane są również roboty malarskie w kilku pomieszczeniach. Prace nie ominą gminnych przedszkoli. W nadarzyńskiej placówce wykonana zostanie renowacja podłoża i modernizacja placu zabaw od strony terenu szkoły podstawowej. Remont obejmie również modernizację łazienki i malowanie ścian w bloku kuchennym. Drobne prace modernizacyjne wykonywane są również w przedszkolu w Wolicy.

Na wakacyjne remonty placówek oświatowych gmina Nadarzyn przeznaczy ponad 480 tys. zł.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz