27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Bolo Skoczylas

Wybrali projektanta nowego wiaduktu

W drugim podejściu udało się wybrać projektanta nowej przeprawy nad torami kolejowymi, która ma powstać na pograniczu Pruszkowa i Piastowa.

O planach budowy wiaduktu drogowego nad torami PKP informowaliśmy już wielokrotnie W ostatnich miesiącach przygotowania do realizacji tej ważnej dla kierowców inwestycji nabrały tempa. Władze Pruszkowa, przy współpracy z włodarzami Piastowa, zarządem powiatu pruszkowskiego oraz kolejarzami z PKP PLK chcą stworzyć przeprawę w ciągu ul. Grunwaldzkiej.

Jednak nim rusza prace budowlane konieczne jest przygotowanie projektu wiaduktu. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej został ogłoszony w kwietniu jednak zakończył się fiaskiem. Choć udało się wybrać wykonawcę, to ten... odmówił podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej. – Zwycięzca odmówił podjęcia się zaprojektowania nowego wiaduktu na pograniczu Pruszkowa i Piastowa. Chodziło o ceny, które sam zaproponował. Gdy dokładnie sprawdził zakres obowiązków, uznał, że nie oszacował dobrze swoich ofert – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Pozostali oferenci tłumaczyli się w podobny sposób – dodaje.

Miasto ogłosiło kolejne postępowanie. Do przetargu zgłosiło się sześciu chętnych. Najniższą ofertę złożyła firma Znak Gdańsk Sp. z.o.o., która za wykonanie dokumentacji zaproponowała cenę prawie 529 tys. zł. Jednak za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Mosty Gdańsk Sp. z o.o. wycenioną na prawie 582 tys. zł. Z czego wynika ten wybór? – Na podstawie oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu oraz kryteriów oceny ofert ustalono, iż jedyna oferta złożona w postępowaniu wybranego wykonawcy odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w ustawie oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane w specyfikacji kryteria wyboru – czytamy w uzasadnieniu.

W najbliższych dniach władze miasta powinny podpisać umowę z wykonawcą.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Betonman

Nikt nie oczekuje nowego wiaduktu w Piastowie. Obecnie istniejący w zupełności wystarcza. Trudno jest zrozumieć postawę burmistrza Piastowa, który angażuje się w budowę wiadkutu na terenie Pruszkowa. Chyba że nadal igra sobie ze stanowiskiem mieszkańców Piastowa i Radnych miasta Piatów, którzy wyrazili swoje zdanie dobitnie Panie Szulpiewski. Ludzie mieszkajacy na Barcewicza, Skrajnej, Ogińskiego nie pozwolą na wpuszczenie tranzytu rozklekotancyh starych diesli z Pruszkowa do Bronisz przez gęsto zaludnione osiedle mieszkaniowe w Piastowie.

Gość

" nikt wam tyle nie da co ja wam obiecam"

Gość

Różne liczby padają ale koszt Piastowa to 30% całości w części projektowej oraz drogowej a także wykupienie gruntów... a Miasta jest na to nie stać... i zgody ze strony Rady Miasta jak dotąd nie ma... do Gość z 2017.08.14 11:46 nie garstka mieszkańców tylko grubo ponad 1000 podpisów było zebranych w proteście przeciwko budowie obwodnicy i jak było widać na sesjach nawet poplecznicy Burmistrza zaczęli zadawać pytania dotyczące sposobu informowania (a właściwie braku informowania) radnych na temat planowanych inwestycji. Jakoś Burmistrz nie jest skory do szczerych wypowiedzi w tym temacie a wręcz przeciwnie - większość faktów jest skrupulatnie pomijana bo są niewygodne w przekazie. Całością spraw i tak kręci vice Rytel, w końcu jest z partyjnego namaszczenia a partyjnie jest zwierzchnikiem obecnego Burmistrza.

Gość

Tak to się dzieje w demokracji, że garstka mieszkańców skutecznie terroryzuje władze, żeby nie zrobiły tego, co dla większości dobre... "Zagrożeni" krzyczą głośno i terroryzują racjonalnie myślących włodarzy. Robią to czasem tak skutecznie, że radni muszą chodzić w pampersach. Trzymam kciuki za Pana Szuplewskiego, trzymam kciuki za racjonalnie myślących i nie sr...cych po nogach ze strachu decydentów. Czy są wśród nich tez radni? Cha, cha, cha :)))))))))

Gośćxxxx

Piastów nie potrzebuje tego wiaduktu

Gość

Może chociaż ta inwestycja wypali bo stary wiadukt wieczny, Działkowa stoi i nie wiadomo kiedy powstanie.

Gość

Burmistrz Piastowa nie ma chyba zgody Rady Miasta na te plany? Do czego potrzebny jest Burmistrz, który nie liczy się ze zdaniem mieszkańców???

gostek

Gdzieś się ruch zwiększy, gdzieś zmaleje. Pruszków razem z Piastowem potrzebują wielu wiaduktów. Dość powiedzieć, że przed wojną w samym Pruszkowie było 5 przepraw przez tory. Dlatego teraz przeprawy w ciągu 718, Działkowej i Grunwaldzkiej to minimum i zabezpieczenie na czas przyszłych remontów. Prawdziwym zabezpieczeniem byłby tunel bedący przedłużeniem Kościuszki, o którym kiedyś było głośno, a teraz jakby zapomniano. Szkoda.

Gość

To tylko kwota za wykonanie projektu, a wykonanie takiego przedsięwzięcia to już będą kwoty idące w miliony, może i nawet 15 mln. zł. A zatem jest pytanie w jakim % Piastów bierze udział w tym zadaniu, czy w budżecie są zaplanowane pieniądze i jaki będzie czas realizacji. Czy taka decyzja burmistrza nie zablokuje innych ważnych inwestycji w mieście na najbliższe kilka lat. Dlaczego brak jest wypowiedzi radnych i samego włodarza w tym temacie.

pio

To nielegalne przedsięwzięcie burmistrza Piastowa . Nasz Piastów to organizacja p..... A

Gość

Ciekawe skąd Burmistrz Piastowa weźmie na to pieniądze?? Jak dotąd Rada Miasta nie wyraziła zgody na współfinansowanie tej inwestycji. Kolejna samowola Burmistrza.

Kozak z Piastowa

Pozostaje współczuć mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej. Jak jeszcze wybudują obwodnicę Pruszkowa, która będzie biegła przez Piastów to natężenie ruchu w tym rejonie będzie bardzo duże.

Gość

Kiedy projekt ma być gotowy?

Gość

Czemu nie Strabag? Toż to jedyny i zawsze wywiazujacy się z terminów wykonawca

jola

pan Nowak jeszcze parę lat temu za reżimu PO zaproponował by 20 000 000 i uznano by to za super niską cenę

Gość

W najbliższych dniach władze miasta powinny podpisać umowę z wykonawcą. - buhahaha, znowu stwierdzą, że się pomylili...