27° Niedziela
15 Lipca


MAP

Dodatkowy przystanek piastowskiego autobusu

Ważna wiadomość dla podróżnych korzystających z autobusów linii P-1. Od września autobusy będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku.

Linia autobusowa P-1 kursuje na terenie Piastowa już od kilku lat. Autobusy P-1 zastąpiły inną wewnętrzną linię, która funkcjonowała na terenie Piastowa, a dokładniej linię L12. Kursują też na innej trasie. Autobus z oznaczeniem P-1 objeżdża praktycznie całe miasto. Jego trasa przypomina nieco dwie połączone ósemki. Linia cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców.

Od września autobusy P-1 zatrzymają się na dodatkowym przystanku, który został wyznaczony w rejonie skrzyżowania ulic Dworcowej i Przerwy-Tetmajera. Szczegółowy rozkład jazdy oraz trasę przejazdu można znaleźć tutaj.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gościu z 01:24 - że trasa przejazdu P1 obejmuje cały obszar miasta i dla tych co nie mają swoich środków lokomocji mogą z każdego miejsca miasta dotrzeć do centrum miasta i stacji PKP, to tego już nie piszesz. Czy operator rozlicza się z ilości kursów, czy z ilości przejechanych kilometrów ? Jeżeli trasa została wydłużona to i czas jej przejazdu się wydłużył, jeżeli kursuje jeden bus.

Gość

Do gość z 15:29 - nie napisałeś tylko skąd Kubicki wziął taką oszczędność? Może stad, że eLka jeździła co kwadrans a P-1 co 40 minut? Super menedżer z tego Kubickiego. Gdyby zrobił kursy co dwie godziny to moze nawet zszedłby poniżej 100 tys.

re

ta linia to jest jakaś porażka, dziwie się, że ktoś nią jezdzi

Gość

Burmistrz Brzeziński w 2010r. tylko na 3 m-ce przed wyborami zorganizował linię wewnętrzną L1 gdzie operatorem był ZTM (koszty były na poziomie 400 tys zł rocznie) i dopiero gdy burmistrzem został Kubicki powstała na stałe linia P1 gdzie operatorem została firma prywatna MK2 a koszty roczne na znacznie wydłużonej trasie spadły do 280 tys zł. Rzeczywiście linia P1 wtopiła się w krajobraz miasta i spełnia swoje zadanie szczególnie dla osób starszych i młodzieży.

SUŁKOWSKIEGO

Puścicie linie na Sułkowskiego ? Tak dla atrakcji turystycznej ?

olo

a do Bronisz nie można by jeździć ?