27° Piątek
20 Lipca

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

pixabay.com

Inwestują w miejsca do zabawy i rekreacji

Place zabaw w nowej odsłonie i nowa siłownia plenerowa – z takich atrakcji będą mogli korzystać mieszkańcy Grodziska. Władze miasta ogłosiły już przetarg na realizację prac.

Najmłodsi chętnie korzystają z miejskich placów zabaw. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym kiedy mają dużo wolnego czasu. Grodziscy włodarze chcą nieco odświeżyć dwa place zabaw popularne wśród małych mieszkańców place zabaw. O które lokalizacje chodzi? W przyszłym roku nowe atrakcje powinny znaleźć się na placu zabaw przy ul. Bairda oraz przy ul. Kopernika.

W obu lokalizacjach oprócz nowej bezpiecznej nawierzchni pojawią się również nowe zabawki. Przy ul. Bairda dzieci będą mogły korzystać z piaskownicy, kilku sprężynowych huśtawek, kiwaków, karuzeli, zestawu rekreacyjnego huśtawek oraz urządzenie ruchowe. Natomiast przy ul. Kopernika pojawią się takie zabawki jak: przeplotnia, huśtawki sprężynowe, piaskownica, karuzela, huśtawka i stolik do szachów.

To jednak nie wszystko. Na placach zabaw pojawi się również więcej zieleni. Dzięki w upalne dni na placach zabaw pojawi się więcej cienia.

Nowe wyposażenie placów zabaw to jednak nie wszystko. Przy ul. Szczerkowskiego ma pojawić się atrakcja dla młodzieży i dorosłych. Mowa tu o siłowni plenerowej. Ta zostanie wyposażona w następujące urządzenia: podwójny biegacz, wyciskanie, wyciąg, surfer, twister, drabinka, podciąg nóg, wioślarz prasa nożna.

To jednak nie koniec. W Książenicach przy ul. Olszowej ma pojawić się zestaw sprawnościowy do street workoutu oraz stół do ping ponga.

Z nowych urządzeń będzie można korzystać dopiero w przyszłym roku. Wykonawca na realizację prac będzie mia 220 dni od momentu podpisania umowy.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ciekawe dlaczego nie zapytają o zgodę mieszkańców bloków pod oknami których postawią te atrakcje ? Najpierw wycinka drzew pod budowę bloków gdzie jeden drugiemu w okna zagląda zaś teras kolejne siedliska osiedlowej łobuzerii . Czy prawo budowlane w tym grajdole to już nikogo nie dotyczy ?

Gość

A w Pruszkowie dalej jak w lesie! Kiedy pojawi się jakiś rozsądny płac zabaw w okolicach ulic Tuwima/Korczaka???

Głos

Co tam place zabaw dla dzieci...Czemu Grodzisk nie pójdzie w ślady "nowoczesnego" Pruszkowa i nie zacznie budować placy zabaw dla zwierząt!