-6° Niedziela
25 Lutego

Pon

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob
Archiwum

Ruszyły zapisy na kolejną edycję Strefy Aktywnego Seniora

Od 11 września mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego mogą zapisywać się na gminny projekt Strefa Aktywnego Seniora, który przeznaczony jest dla osób po 60-tce. W programie znajdziecie warsztaty, spotkania, wycieczki, a nawet koncerty!

Jak informuje grodziski magistrat pierwsza edycja projektu cieszyła się dużym powodzeniem. Według szacunków w zajęciach wzięło udział około 2 tys. seniorów i seniorek. Podczas tegorocznej Strefy Aktywnego Seniora zajęcia będą odbywać się w Centrum Kultury, Pawilonie Kultury, Willi Radogoszcz oraz CIT-Poczekalni PKP. Co najważniejsze udział w nich jest bezpłatny. 

Udział w projekcie mogą wziąć osoby zamieszkujące gminę Grodzisk Mazowiecki, mają ukończone 60 lat i posiadają kartę mieszkańca. Zapisy odbywają się w Bibliotece Publicznej przy ul. Spółdzielczej 9 w dniach 11-22 września w godz. 9-16. Jest możliwość dopisania się w trakcie trwania projektu. Więcej informacji pod nr tel 22 734 79 08.

A jakie zajęcia proponuje gmina? To m.in. warsztaty z gimnastyki (rehabilitacyjna, nordic walking), gimnastyka mózgu, taniec towarzyski i flamenco, warsztaty teatralne oraz muzyczne, podstawy obsługi komputera, nauka języka angielskiego, warsztaty rękodzielnicze, plastyczne i malarskie. Oprócz tego w programie przewidziano spotkania, wycieczki, kino dla seniora, cykliczne wykłady ze specjalistami (lekarzami, prawnikami, dietetykami oraz koncerty. Szczegółowy harmonogram znajdziecie wchodząc tutaj.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wyborcze wojsko PSL ?