30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

NieProjekt

Budowa świetlicy. Do trzech razy sztuka?

Grodziski magistrat ogłosił trzeci przetarg na budowę świetlicy i placu zabaw w miejscowości Szczęsne. Dwa poprzednie postępowania zakończyły się fiaskiem. Czy teraz uda się wybrać wykonawcę dla tego zadania?

Miejscowość Szczęsne położona jest między Odrano-Wolą a Opypami w gminie Grodzisk Mazowiecki. Brakuje tam miejsca, z którego mogłyby korzystać dzieci, a także i młodzież. Dlatego urząd postanowił wybudować tam świetlicę i plac zabaw. Niestety pojawiły się trudności ze znalezieniem odpowiedniego wykonawcy dla tego zadania. Pierwszy przetarg, ogłoszony jeszcze w czerwcu, został unieważniony ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę jaką gmina zamierzała przeznaczyć na budowę wspominanych obiektów. Przypomnijmy, że wtedy swoje propozycje cenowe złożyły dwie firmy MKL-BUD – ponad 1,7 mln zł oraz Uniwersal Group Sp. z o.o. – 1,26 mln zł. Kolejny przetarg ogłoszono w sierpniu, ale... również zakończył się bez zamierzone efektu, ponieważ nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

W rozmowie z naszą redakcją samorządowcy nie raz podkreślają, że w ostatnim czasie to wykonawcy mają przewagę na rynku i trudno znaleźć firmy, które podjęłyby się różnych zadań budowlanych. Tutaj jest podobnie. Ale, być może w tym przypadku sprawdzi się powiedzenie „do trzech razy sztuka”. 

Same założenia co do opisywanych obiektów nie zmieniły się. W skład inwestycji wchodzą świetlica wiejska, parking, zagospodarowanie zieleni i plac zabaw. Budynek będzie miał niespełna 150 m kw. powierzchni użytkowej. Znajdą się w nim: sala główna, przeznaczona m.in. na spotkania mieszkańców, sala informatyczna, szatnia, toalety oraz pomieszczenie socjalne. Obok świetlicy pojawi się osiem miejsc parkingowych oraz plac zabaw, altana oraz siłownia plenerowa. Wybudowane zostaną też chodniki, zjazd z drogi gminnej, ogrodzenia działki, brama wjazdowa i furtki. 

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 350 dni od dnia gdy gmina zawrze umowę z wykonawcą.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz