°


grodzisk.pl

Strażnicy zamienią się w aktorów

15 września na scenie Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim strażnicy miejscy zaprezentują spektakl „Florka w sieci”. Projekt dotyczy bezpieczeństwa najmłodszych w sieci.

Strażnicy miejscy nie tylko wystawiają mandaty i upominają, ale także dbają o bezpieczeństwo i edukują. 15 września o 10.30 dadzą pokaz aktorskich umiejętności w Centrum Kultury w Grodzisku. „Teatr na Straży” zaprezentuje spektakl pod tytułem „Florka w sieci”. – To projekt profilaktyczny skierowany do uczniów klas III szkół podstawowych, który porusza problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie. Uczy umiejętności informowania zaufanych dorosłych oraz odpowiednich służb o zagrożeniach w przypadku doświadczania cyberprzemocy, wskazuje alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w kontekście uzależnienia od gier komputerowych – wyjaśnia Wojciech Chmielecki, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim.

Każdego dnia dzieci mają styczność z telefonami, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi. Dostęp do sieci jest powszechny. Wszyscy umieszczają tam, co im się podoba, ale warto zachować rozsądek. – Celem projektu jest również uświadomienie najmłodszych, że raz wrzucona do sieci informacja zostaje tam już na zawsze. Dziś dzieci od najmłodszych lat mają styczność z Internetem a szczególnie z portalami społecznościowymi. Nie każde z nich jest świadome konsekwencji tego jakie informacje tam umieszcza. Czasem jedno zdjęcie, jeden wpis może kogoś zranić a nawet doprowadzić do tragedii. Stąd pomysł aby już na wczesnym etapie starać się oduczyć tych negatywnych zachowań – podaje Chmielecki.

Taki pomysł trafienia do młodego pokolenia pojawił się w głowach warszawskich strażników. W realizację projektu w Grodzisku zaangażowanych jest 17 osób. Wszyscy liczą, że trafią do dzieci i klarownie przedstawią kwestię bezpieczeństwa w sieci.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mr Madman

A komendant jako Pasibrzuch _ podobieństwo idealne

Gośćolo

Oczko mu się odlepiło temu misiu.

silver

Od dawna udają, że coś robią pożytecznego. Praktykę aktorską więc mają.

Gość

Fajna inicjatywa, ale powinni podobne akcje prowadzić też dla dorosłych. Bo dorośli też bardzo często nie wiedzą, że raz wrzucona informacja zostaje w internecie na zawsze.

PSP

SM-statyści miejscy, jacy aktorzy, aktor pracuje.