°


piastow.pl

Nowa sygnalizacja już działa

O tym, że na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Wolności i Warszawskiej powstaną sygnalizatory pisaliśmy już wcześniej. Obecnie wszystko już działa. Jak oceniacie tę zmianę?

To wspólna inwestycja Piastowa i Starostwa Powiatowego w Pruszkowie – podział kosztów budowy rozliczono po 50 proc. (całość kosztowała blisko 160 tys. zł). A dlatego wybudowano sygnalizację, ponieważ skrzyżowanie ul. Bohaterów Wolności i Warszawskiej to jedno z newralgicznych miejsc na mapie Piastowa. Między innymi skręt w lewo z ul. Bohaterów Wolności w ul. Warszawską w kierunku ronda zawsze wiązał się z długim oczekiwaniem na wykonanie manewru...

Teraz przede wszystkim ma być bezpieczniej. – Sygnalizacja będzie działała w trybie akomodacyjnym tzn. że będzie przystosowywała się do aktualnie panujących warunków na drodze. Dzięki takiej optymalizacji ruch na skrzyżowaniu ulic będzie bezpieczny, a przy tym nie wpłynie negatywnie na przepustowość dróg – podaje Anna Lorens z piastowskiego magistratu. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To jest pomysł burmistrza na uzasadnienie swojej debilnej inwestycji w obwodnicę Piastowa biegnącej śladem ulicy Ogińskiego. W centrum się korkuje a ja wam miasto odkorkuję poprzez obwodnicę.

jaaga

Światła na tym skrzyżowaniu są potrzebne ale nie wydaje misie żeby było prawidłowo rozwiązany rysunek pasów ruch a mianowicie zjeżdżając z ronda w kierunku ul. Bohaterów Wolności i Warszawskie sĄ wyrysowane dwa pasy ruchu. Pierwszy do skrętu w lewo (na załączonym zdjęciu widać ze jest mało chętnych, blok ów ma 242 lokali + około 10 okolicznych mieszkańców). Drugi pas do jazdy na wprost i skrętu w prawo ( dojazd do Pruszkowa, autostrady i na „Osiedle Wieniawskiego” i inne). więc o jakie 2500 pojazdów więcej. Gdzie tu logika? Korek się tworzy na pasie do jazdy na wprost i prawo skrętu.

Gość

Światła to jedno... a widział ktoś wyremontowaną ulicę Broniewskiego??(znajduje się kawałek dalej) Po jednej stronie piękny chodnik, a po drugiej już nawet krawężnika nie ma. Pobocze jest około 30cm poniżej asfaltu, jak pada to woda tam stoi. Współczuję temu kto zjedzie w te pobocze i coś sobie urwie albo się zawiesi! Fuszerka, jestem kolejnym, który o tym pisze, ale nikt nie odważy się odpowiedzieć!

lea

LPKALNIE DECYDENCI ŚWIADOMIE KORKUJĄ MIASTA BUDUJĄC SYGNALIZACJE ŚWIETLNĄ? Czy może to wynika z tępoty ich móżdżków?

Gość

Przez te światła, to nic tylko korki

wojtek

bo jeżdzić trzeba umić.To jest miasto a nie tatowa łąka ,obowiązuje inne zasady ruchu .

Gość

Sygnalizacja korkuje rondo ! Miejska dyskoteka za 169 tys :-)

lennox

Pomijając wszystko, czy sygnalizacja otrzymała już czyjeś imię ?

Gość

teraz Grześ będzie miał łatwiej z knajpy wrócić .

Gość

Czemu w sprawach technicznych ruchu drogowego wypowiada się p. Lorens nie mając o tym pojęcia, mówi co jej kazał burmistrz również niezbyt rozgarnięty.

KIJO

no i co piastowianie, teraz jest lepiej :)? Nie ma korków prawda :)? ŚWIATŁA TO BYŁO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE - PRAWDA :)? ŻENUA!

Gość

Do poprawy - zrobienie strzałki w prawo warunkowej - połowa samochodów skręca od ronda w prawo, więc nie tworzyłby się korek od ronda. Poza tym uważam, że to świetnie, że sygnalizacja powstała bo wyjazd w lewo w kierunku ronda był niebezpieczny i robił się tam mocny korek.

dajan55

Na pewno lepiej niż było - bezpieczniej .

Grzesiek

Beznadziejne są te światła. Jadąc od ronda stoi się okropnie długo na czerwonym.

Gość

Jadąc od strony Broniewskiego KOMPLETNIE NIE WIDAC SWIATEL - gdyż są zasloniete znakiem. Czemu nie ma sygnalizatora wiszącego nad jezdnia ???

Gość

korek od ronda i rondo się korkuje Gratulacje dla "mądrali" projektanta Wsytd za głupotę

Gość

Oczywiście sygnalizacja powoduje korki, dlatego na zachodzie robią ronda. W pislandi jest jak jest DNO

Gość

Mieszkam tam w bloku i odkąd są światłą, słyszę trąbienie o wiele częściej. takie małe kuriozum....

Piastun

Pierwsza stłuczka pokaże jak jest ;-)

Gość

Tylko dlaczego żaden mundrala nie pomyślał, aby była strzałka warunkowa do skrętu w prawo jadąc od ronda? Myślenie nie boli.

Radek

Informacja badziew !

Gość (TK)

Dzięki sygnalizacji na pewno jest bezpieczniej, bo skręt w lewo z ul. Bohaterów Wolności w ul. Warszawską bywał niekiedy dość niebezpieczny.

Gość

W tym miejscu sygnalizacja jest zbędna.

as

"inteligencja" tych świateł jest słaba. Tworzy się korek od strony ronda i nie pozwala osobom na nim znajdującym się zjechać. Tworzy to jeszcze większy korek na wszystkich dojazdach do ronda.