19° Sobota
22 Września


wizualizacja

Walczą o środki na modernizację targowiska

Targowisko przy ul. Armii Krajowej w Brwinowie przejdzie modernizację. Gmina chce pozyskać blisko 1 mln zł na realizację zadania.

Prace nad koncepcją przebudowy targowiska w Brwinowie rozpoczęły się rok temu. W kwietniu zapoznali się z nią właściciele sąsiednich nieruchomości. Następnie przeprowadzono konsultacje. Urząd uwzględnił uwagi osób sąsiadujących z targowiskiem, kupców i mieszkańców. – Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy ze strony kupców. Obecnie coraz więcej osób handluje, najprościej mówiąc, z samochodów. Wjeżdżają na plac i rozstawiają się. Targowisko przystosowane jest raczej do handlu „stolikowego”. Dlatego też pod koniec lipca zmodyfikowaliśmy koncepcję. Zmniejszliśmy ilość miejsca dla stolików na rzecz samochodów. Pod koniec sierpnia zamknęliśmy etap konsultacyjny – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Pierwszy krok został wykonany. Teraz gmina ubiega się o dofinansowanie na realizację inwestycji. Brwinów złożył wniosek o pozyskanie blisko 1 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – We wrześniu ogłoszono konkurs unijny na dofinansowanie modernizacji targowisk. Pod koniec października złożyliśmy wniosek o prawie 1 mln zł. Podejrzewam, że rozstrzygnięcie nastąpi na przełomie roku – podaje burmistrz Brwinowa.

Gmina planuje wykonanie dokumentacji projektowej w 2018 roku, a prac budowlanych w latach 2019-2020. – Chcemy, żeby pawilony były funkcjonalne, a handel odbywał się w odpowiednich warunkach. Obecnie kupcy nie mają węzła sanitarnego. To musi się zmienić. Cieszę się, że w wyniku porozumienia z posiadaczami sąsiednich nieruchomości możemy dojść z targowiskiem do ostrej granicy działek – tłumaczy Arkadiusz Kosiński.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

BurmistrzBrwinowa

Brwinowianin i Tomek, ulice Biskupicka i Pszczelińska są drogami wojewódzkimi, których utrzymanie (czyli również okresowe zamiatanie) należy do obowiązków Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. MZDW tydzień temu zamiotło swoje drogi. Z kolei, ul. Grodziska, ul. Wilsona, ul. Piłsudskiego i ul. Powstańców Warszawy w Brwinowie są drogami POWIATOWYMI - ich utrzymanie należy do obowiązków Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. Czekamy z niecierpliwością, kiedy Powiat - wykonując swoje ustawowe obowiązki - przeprowadzi sprzątanie swoich dróg powiatowych. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

Tomek

Brwinowianin, Biskupicką tez trochę ogarneli :-)

Tomek

Ojej, ja myślałem że to Ty brwinowianin wziąłeś się w końcu za robotę i ogarnales tą pszczelinska ;-) A Gośce nie podoba się projekt? Teraz jest naprawdę pięknie, wizytowka miasta.

brwinowianin

albo mi się wydawało, ale chyba pszczelińską umyli?! Szok !!! Jeszcze tylko Grodziska i pozostałe. DZĘ - KU - JE - MY !!!

Tomek

A ja z innej beczki .Jakim prawem ktoś wciska do skrzynek pocztowych ,kodziarskie ulotki ? Nie jestem zwolennikiem pis ale kiedy zobaczę nazwisko mazguła mam odruch wymiotny ! Nie życzę sobie podobnych śmieci w mojej skrzynce !

Gość

Na spotkaniu z burmistrzem Kupcy i mieszkańcy na tym projekcie suchej nitki nie zostawili. Pierwsza część modernizacji ul. Armii Krajowej i targowiska pozbawiła 40 kupców pracy - w soboty nie ma już takiego targu jak kiedyś. Ten projekt sprawi, że kolejnych 40 nie będzie miało gdzie pracować, a rolnicy którzy handlują swoimi plodami rolnymi z samochodów będą zmuszeni rozładować np. 500kg ziemniaków by je rozstawić na bocznych zadaszonych stoiskach.

Gośka

Czy ktoś patrzył na wizualizację tego projektu ? Więcej nic nie piszę na ten temat .... Czy to na pewno brwinowskie targowisko ?

Gość

Pruszków jak zwykle śpi. Grodzisk ma na przykład zadaszenie...

Głos

Na terenie pruszkowskiego targowiska za kilka lat będą stały 2 albo 3 bloki...Targ będzie przeniesiony na Żbików

loku

w Pruszkowie i Piastwie tosą pomysły zupełnie zbyteczne