27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

Co dalej z Werandą i księgarnią?

Od dłuższego czasu na facebookowych forach krążą pytania o dalszy los podkowiańskiej Werandy (restauracja) oraz księgarni. Spekulacje na temat planowanej rozbiórki budynków, w których mieszczą się wspomniane punkty przybrały na sile po tym, jak wraz z końcem listopada zamknięto sklep Carrefour. Ile w tych pogłoskach jest prawdy? Jak się okazuje niewiele.

Do wspomnianych „pogłosek” odniósł się sam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej, podkreślając, że nikt nie planuje rozebrać wspomnianych budynków, a informacje krążące w internecie to niesprawdzone plotki. – Najemca Carrefoura poinformował miasto o zamknięciu działalności z dniem 30 listopada. W związku z podpisaną umową do końca grudnia (mając również zaległości finansowe w stosunku do miasta i będąc w trudnej sytuacji finansowej) zwrócił się do burmistrza z prośbą o odstąpienie od naliczania czynszu w grudniu. Przychyliłem się do wniosku. Zarówno Weranda jak i Księgarnia mają przedłużone umowy najmu na taki okres jaki został uzgodniony pomiędzy partnerami oraz na jaki pozwala Uchwała Rady Miasta. Miasto nie planuje „pozbywania” się najemców pawilonu, którzy tak wrośli w nasz lokalny koloryt i z usług, których tak lubimy korzystać. Natomiast każdy z nas musi zdawać sobie sprawę, że przedsiębiorca może zmienić zamiar co do prowadzenia swojej działalności, tak jak to się stało w przypadku sklepu Carrefour. Na miejsce najemcy Carrefoura będę poszukiwał chętnego do prowadzenia sklepu spożywczego – czytamy na blogu podkowiańskiego włodarza.

Tusiński nie ukrywa jednak, że nleży uporządkować kwestie związane z tym co mogłoby pojawić się w tym miejscu. Chodzi oczywiście o plan zagospodarowania przestrzennego, który dziś przewiduje w miejscu poawilonów zabudowę siegającą nawet czterech kondygnacji. – Jestem też zdania, że powinien zostać stworzony projekt zagospodarowania całego centrum poddany szerokim konsultacjom społecznym. Wszystkie te działania wymagają długiego czasu, spokoju i dobrej atmosfery – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ha ha ha- pogłosek. Wszyscy wiemy o co chodzi. Tyle, że za dużo szumu się zrobiło, to bach wizerunkowa wolta.

Wysłannik piekieł

Uważam, że w tym miejscu mógłby powstać budynek nawet 4-kondygnacyjny pod warunkiem, że miałby zapewniony parking dla jego użytkowników oraz architektonicznie nawiązywałby do stylu willowego z lat 30 ubiegłego wieku. Podkowa też się musi zmieniać. To nie jest martwy skansen, jak chcieliby niektórzy. Zmiany muszą być jednak robione rozsądnie, z poszanowaniem kultury, ładu architektonicznego, tradycji i niepowtarzalnego klimatu tego wyjątkowego miasta.

Gość

A może to kolejna mediateka na wzór grodziska ?

Gość

Umiejętności czytania ze zrozumieniem zerowe. Plan zabudowy czterema kondygnacjami akurat wprowadzony został w 2008r. , a Tusiński chce to zmniejszyć. Ale nie można wymagać by ludzie rozumieli proste słowo pisane, skoro głosują na pis.

Gość

Byle nie czarną stodołę, jak w Pruszkowie. Wystarczy jeden architektoniczny potworek w okolicy.

Gość

Moze pan Tusinski postawi tam PALAC KULTURY , po co sie ograniczac do czterech kondygnacji .

Dolejlama

4 piętra? Może burmistrz chce deweloperkę?