27° Środa
19 Września


Krajowa Administracja Skarbowa

Setki tysięcy podrobionych artykułów w ponad 200 samochodach

To efekt działań prowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową na terenie Wólki Kosowskiej. Wartość towaru oszacowano na ok. 60 mln zł!

W akcji skontrolowania bazaru w Wólce Kosowskiej udział wzięło 300 pracowników i funkcjonariuszy KAS. Nielegalny handel odbywał się na parkingu. Zajętych zostało ponad 200 aut dostawczych, w których znaleziono hurtowe ilości podrobionych artykułów – odzież, obuwie, galanteria i kosmetyki. Przyjazd kilkuset uzbrojonych funkcjonariuszy spowodował masową ucieczkę sprzedawców i właścicieli nielegalnego towaru. Przedstawiciele KAS podkreślają, że była to pierwsza tak duża, zorganizowana akcja.

– Reforma administracji skarbowej, którą przeprowadziliśmy dzięki wsparciu ministra finansów Mateusza Morawieckiego daje nam nowe możliwości walki z przestępczością gospodarczą, nawet w tak trudnych obszarach jak zorganizowany nielegalny handel na dużą skalę. Uprawnienia, które po wprowadzeniu KAS posiadają urzędy celno-skarbowe pozwalają na przeprowadzenie skutecznych działań wymierzonych w czarną i szarą strefę. Weekendowa realizacja jest początkiem dużej akcji KAS wymierzonej w zorganizowaną przestępczość jaka od lat funkcjonuje w Wólce Kosowskiej. Będziemy koncentrować się na likwidacji zarówno obrotu nielegalnym towarem jak i nielegalnego obrotu towarem legalnym – bo z takimi patologiami mamy tam do czynienia. Nasze działania w Wólce Kosowskiej będą miały charakter ciągły a nie incydentalny – zapowiada wiceminister finansów, szef KAS Marian Banaś.

Akcja przeprowadzona w miniony weekend była skierowana przede wszystkim na walke z wprowadzeniem do obrotu towarów z podrobionymi znakami handlowymi znanych marek odzieżowych, galanteryjnych i kosmetycznych. Natomiast ujawniono też inne przedmioty przeznaczone do sprzedaży: noże, gazy bojowe, kastety. W związku z tym zatrzymano dwie osoby.

Ale jak podkreślają pracownicy KAS nocny handel to tylko część problemu, bowiem w halach centrum handlowego w Wólce Kosowskiej sprzedawane są towary, od których nie jest odprowadzany podatek. I zapowiadają zwiększone kontrole. – Wprowadziliśmy 24-godzinne monitorowanie całego obszaru oraz przeprowadzamy zintensyfikowane czynności kontrolne i dochodzeniowo-śledcze. Realizowana jest kontrola drogowa w punktach na drogach dojazdowych do Wólki Kosowskiej. W całodobową akcję drogową zaangażowanych jest blisko 100 funkcjonariuszy – mówi Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Marcin Kopczyk.

Czy to początek końca handlu w Wólce Kosowskiej? Czas pokaże.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gostek

Od kilku dni przejeżdżam codziennie koło Wólki i widzę codziennie służbę celno-skarbową jak kontrolują wszystkich wyjeżdżających. Kitajce wystawiają wszystkim faktury i się okaże że w grudniu 2017 zrobią obrót większy niż w 2016 i 2017 razem wziętym. Nie zmienia to faktu iż Spora część handlarzy nie posiada nawet działalności! Ale i za tych się wzięli ... towar stracili cały jak nie zdążył zamknąć boxu na czas ...

Gość

W sumie tylko idiota kupuje patrząc nie na jakość, a na znaczek, a już zupelnym debilizmem jest kupowanie podróbek znanych marek Mi tam szkoda bardziej stadionu 10lecia, tam to było mydło i powidło, no i nie oszukujmy się, giełdzie na grzybowskiej i stadionowi 10lecia gracze komputerowi i konsolowi lat 80-90 zawdzięczają naprawdę wiele

Gość

Tu się hurtowo zaopatrują wszystkie bazary i butiki w Polsce... Jak to zlikwidują to nie tylko skośni ale i my wszyscy dostaniemy od d..pie

Gość

No tak zamknąć wszystkich bo jeżdżą takimi wypasionymi hulajkami. Niektóre mają nawet pompowane koła. Jak tak dalej pójdzie to za naszą krwawicę kupią sobie rowery.

AvP

Dawno powinni zlikwidować ten bałagan

Głos

Tak być nie może być :) Wyjdźmy wszyscy na ulicę,złóżmy się na kieszonkowe dla Mateuszka! Gdzie sądy,które skazywały tylko zwykłych goi a grubasy czuły się tu jak ryby w wodzie! Gdzie demokracja! Ja się pytam się! Co się dzieje z tym krajem! PiS nie chce planu Spinellego! Kochani żeby było tak jak było!

Gość

Handel byl i bd kazdy o tym wie a straz zajmnie sie poważnymi sprawami a nie gglupim handlem .nigdy tego nie skasuja jest to tyle lat

Gość

Ale nowość to prze dzież kiedy by nie przyjechali to by znaleźli a handlarze wliczyli to w koszta

Gość

a ci co czytali coś takiego jak "Gomorre" Savaniego wiedzą że na dzień dzisiejszy ze produkcja i handel podróbkami to większa kasa niż produkcja i handel narkotykami a napewno bezpieczniejszy i grożą za to znacznie niższe kary a ludzi co chcą mieć znaczek na klacie nie ubywa wręcz przeciwnie

Gość

podróbki były są i będą a wiecie dlaczego?bo ludzie zamiast zapłacić za koszulke 5zł czy 10zł wolą za tą samą koszulke tyle że ze znaczkiem zapłacić 30-70zł,więc zawsze znajdą sie tacy co do zwykłej dokleją znaczek bo to czysty hajs.znaczek dowartościowuje,ludzie czują sie lepsi fajniejsi ładniejsi szczególnie w takich krajach na dorobku jak Polska

Gość

A tyle lat wszyscy przymykali oko .... Cóż się nagle stało? Przestali się działkować?

Gość

Widać że można, tylko trzeba chcieć. Nieprawdo podobnym jest aby ci obcokrajowcy jeżdzili samochodami za 500 tys, żyli w apartamentowcach i NIE PŁACILI PODATKÓW. A KONTROLOWAĆ ICH CAŁY CZAS I TYCH CO ROBIĄ PRZEKRĘTY -DEPORTOWAĆ. A NAJLEPIEJ ZAMKNĄĆ TĄ WÓLKĘ I SKOŃCZYĆ ZTYM LEWYM HANDLEM.

Gość

To jest akcja w obronie ich własnego interesu a nie naszego. My możemy sobie iść na bazarek i kupić bluzę że znaczkiem światowego producenta świadomi tego że to jest towar podrobiony i bez podatku VAT . Za to kupujemy taniej i więcej zostaje na inne przyjemności. Ich boli to że nie mają z tego swojej działki o to jest banda zlodziei a nie te biedne skośne które robią to dla naszego dobra;)

Gość

Prawidłowo! Nie są u siebie a zarabiają większy hajs niż niejeden uczciwie pracujący polak, a o autach jakimi się poruszają to nie wspomne. Zlikwidować!

Gość

Bardzo dobrze, że z tym walczą, tylko oby to się nie przeniosło gdzieś indziej. To trzeba "wyrwać z korzeniami i spalić".

Gośćasik

No i o to chodzi, żeby policja zajmowała się oszustami a nie normalnymi obywatelami. Z oszukaństwem huk roboty, niech się wykażą kulfony

Gość

i bardzo dobrze, już dawno powinni im się dorbac do d.py. Takie wałki jak w Wólce odchodzą to naprawdę niebywałe

Gość

I chwała Bogu. Deportowac skosnookich do siebie, niech jedzą psy