27° Środa
19 Września


archiwum

Co dalej z budową przychodni w Piastowie?

Niebawem powinniśmy poznać wyniki drugiego już przetargu na budowę nowej fili przychodni w Piastowie. Gmina poznała już oferty, ale te nadal są wyższe od zakładanego budżetu.

Od kilku lat w Piastowie snute są plany budowy nowej filii przychodni po północnej stronie miasta. Dziś filia Piastuna działa przy ul. Wysockiego, w mówiąc delikatnie, niezbyt komfortowych warunkach – zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Piastowscy włodarze podjęli, więc decyzję o budowie nowej filii lecznicy, która miałaby powstać na działkach przy ul. Piłsudskiego i przedłużeniu ul. ks. Skorupki. Pierwszy przetarg ogłoszono pod koniec sierpnia, ale trzy złożone oferty okazały się zbyt wysokie. Postępowanie unieważniono.

Drugi przetarg ogłoszono w październiku, a swoje propozycje cenowe zgłosiło pięciu oferentów. Choć władze Piastowa zwiększyły budżet na budowę nowej filii przychodni z 6,5 na 7,5 mln zł to oferty nadal są zbyt wysokie. Najniższa oferta opiewa na 7,9 mln zł. Pozostaje więc pytanie, czy piastowscy włodarze dołożą brakujące 400 tys. zł, czy może unieważnią drugi przetarg? – Jesteśmy jeszcze na etapie rozstrzygania przetargu. Mamy pewne wątpliwości formalne, wystąpiliśmy do oferentów o wyjaśnienia. Teraz czekamy na odpowiedź – mówi nam Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. – Mamy nadzieje że jeszcze w tym roku uda się wybrać wykonawcę prac – dodaje.

Jak ma wyglądać nowa filia przychodni? Budynek będzie piętrowy. Na parterze znajdą się gabinety lekarskie, zabiegowe, gabinet USG, gabinet stomatologiczny, recepcja, szatnia i zaplecze socjalne z sanitariatami. Na piętrze ulokowane będą gabinety lekarskie i zabiegowy. Dodatkowo pojawią się tu pomieszczenia do wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Na piętrze wydzielono miejsce na  część administracyjną i zaplecze socjalne z sanitariatami. W kondygnacji piwnicznej znajdować się będą pomieszczenia techniczne, magazynowe, szatnia z natryskami dla pracowników rehabilitacji. W budynku znajdą się dwie klatki schodowe oraz winda.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

hory:)

W Piastowie to nie potrzebna filia tylko przychodnia z prawdziwego zdarzenia miasto się cały czas powiększa o mieszkańców nie mylić z terytorium i ktoś kiedyś musi się z tym zmierzyć. Pozdrawiam wszystkich urodzonych w tym WPR:)

Piastun

Ok dzienną normę klikania już wyrobiłem :)

anonim z SKW

W temacie intensywnego klikania pod zamieszczonymi na portalu WPR24 artykułami w sprawach miasta Piastowa, wywiad SKW zlokalizował osobę z terenu gminy, jest nią osoba blisko związana z ugrupowaniem para wspólnotowym o cechach sekty wyznaniowej obrządku pazernego na środki publiczne Piotr W. . Sprawa jest rozwojowa i zatacza coraz szersze kręgi w środowisku terroryzowanym środkami przymusu materialnego przez bojówki pod wezwaniem "Teraz k..wa my" zlokalizowane w centrali dowodzenia przy ul. ze skrzynką kontaktową pod głazem narzutowym z czasów roztopów wiecznej zmarzliny.

Nieobojętny

Zdaje się, że "Gość z 18:13" nie zrozumiał kontekstu użycia słowa "jełopa" odnosiło się ono do pisowni słowa "bezczelny", a cała reszta to manipulacja miejscami parkingowymi choć wiadomo, że filia przychodni to nie to samo co przychodnia. Wydaje się, że MPZP przewiduje ilość miejsc parkingowych na 100 m2 powierzchni zabudowy obiektu publicznego, więc to musiało być uwzględnione przy planowaniu filii na powierzchni działki przy ul. Wysockiego 1. Natomiast to co napisała "Krystyna" tyczyło się wysiłków ówczesnej opozycji w RM aby utrudnić wcześniejsze powstanie filii przychodni bo przecież to by poszło na konto sukcesów ówczesnej władzy a to w pojęciu ugrupowania opozycyjnego nie było by z korzyścią oczywiście dla miasta tylko brakiem kolejnego argumentu przeciwko konkurencji w wyborach. Takie swoiste pojmowanie dobra miasta i swojego.

Gość

Ziołko odezwała się, ta sama, która kiedyś na posiedzeniu Rady Miejskiej miała widzenie, że słyszy głos szatana. Jak to powiedział znajomy: swój swego zawsze usłyszy.

Gość

Jełopa/powa to zaszczyt w tych kłamliwych ustach .... Wydać pół miliona zeta na działkę, to rozpusta do której na szczęście nie doszło ::)))))))))))) Trudno zrozumieć jełopowej jak sama siebie nazwała blondyna vel piastowianka, krystyna , że muszą być miejsca postojowe dla personelu, a szczególnie dla pacjentów oraz niepełnosprawnych i takich warunków nie spełnia działka przy ul. Wysockiego 1, a także działka gdzie jest obecnie plac do gry w piłkę .... Działka przy Al. Piłsudskiego spełnia wyzwania jakie stoją przed Burmistrzem w zakresie bezpieczeństwa zdrowia za które odpowiada Miasto z mocy ustawy o samorządzie, a ty biedna kobietko zawsze miałaś problem z Kubickim w tym temacie i nie tylko.... Pamiętaj że Miasto się rozwija i brakuje opieki zdrowotnej dla mieszkańców, którzy muszą szukać lekarza pierwszego konfliktu (POZ) w okolicy, a nawet w Milanówku... PAAAAAAAAAAAAA !!!!

@Gość

A ty "Gościu 18:19" wstydzisz się swego itd........... ??? A ty "Gościu 18:34" niby w czym mam kłamać, to raczej ty kłamiesz bo niby dlaczego ta działka miałaby być za mała na filię przychodni. A "bezczelny" to tak się pisze - jełopo. Pisanie to nie to samo co tylko klikanie.

Gość

Pani Ziółek przez cztery lata jako przewodnicząca RM nic dobrego dla Miasta i ich mieszkańców nie zrobiła prócz drogi oraz światełka dla siebie. Wie Pani, że plac budowy proponowany przez Kubickiego jest za mały na Przychodnie Piastuna. Kłamie Pani jak zwykle bezszczelnie i ufam, że to ostatnia kadencja... Zapomniała Pani dodać że też stawała do boju o fotel burmistrza... Czas na emeryturę,... Paaaaaa

Gość

Pani Ziółek, dlaczego Pani podpisuje się jako Krystyna, czy wstydzi się swego imienia i nazwiska???

Krystyna

Ekscytacja budową filii Piastuna przy ul. Piłsudskiego przez obecne władze jest pozorna ponieważ sama idea rozbudowy filii przy ul. Wysockiego została wywołana pod koniec 2012r. jeszcze przez burmistrza Kubickiego i trudno było ówczesnej opozycji jaką był radny Szuplewski wraz z Naszym Piastowem negować takiej konieczności. Ale zrobili wszystko co było w ich stanie aby do tej realizacji nie doszło. Ni stąd ni zowąd pojawiły się roszczenia spadkobierców do tej nieruchomości, którzy również nagle zniknęli w 2014r. po wyborze Szuplewskiego na burmistrza. Dodatkowo właściciel terenu przyległego w postaci Sieci Energetycznych (budynek starej nie używanej trafostacji) zażądał niewspółmiernie kolosalnej ceny za swoją nieruchomość. Wówczas Miasto przestąpiło do pozyskania działki będącej własnością Skarbu Państwa w zarządzie Powiatu Pruszkowskiego, również przy ul. Wysockiego (asfaltowe boisko nieużywane) na tyłach apteki róg Piłsudskiego/Wysockiego. Decyzja Powiatu była tak odwlekana przy udziale ówczesnego etatowego Członka Zarządu pani H. Kuran, że skończyła się kadencja, a nowy burmistrz już w grudniu 2014r. tuż po objęciu urzędu wycofał wniosek Miasta co do tej działki. Koszt pozyskania poprzez wywłaszczenie tejże działki nie przekraczał 490 tys zł. A wówczas już były gotowe założenia planu budowy filii Piastuna w tej lokalizacji i zakładały przy nieco skromniejszym wyposażeniu koszty na poziomie 4,5 mln zł. No, cóż nowa władza zdecydowała o wykorzystaniu działki Miasta przy ul. Piłsudskiego (po starych barakach co spłonęły), które pierwotnie miały być wykorzystane pod dwa bloki komunalne (ok. 70 lokali). Piszę p/w dla jasności sprawy w której uczestniczyłam i zastanawiające jest, że akurat ten temat stał jednym z głównych szlagierów kampanii wyborczej Szuplewskiego. Kto wie czy ten temat nie byłby już na ukończeniu gdyby nie okoliczności wynikłe w rezultacie wyborów 2014r. przy znaczącym udziale koleżanki partyjnej burmistrza Kubickiego p. H. Kuran, która zrobiła to co zrobiła umożliwiając Szuplewskiemu przejście do II tury wyborów. Oczywiście zwolennicy obecnych władz Miasta będą ten wpis negować bo prawda jest niewygodna i nie daje takiego splendoru. Cóż, są ludzie i ludziska.

Piastun

Nick Gościu jest stały - to dlatego masz informacje z pierwszej ręki. Hhaha ;-)

Gość

Piastun niefortunnie dobrałeś sobie nick względem tematu hahaha

Piastun

Konował i teolog w jednym stali domu, Dlatego sPiSkowali razem po kryjomu ;-)

Gość

Szkoda tych. milionów na budowę (kortka) z którego będą korzystać tylko konowaly mający zapewnione utrzymanie i emeryturę do końca życia w dobrobycie, a chorzy są traktowani, jak przysłowie piąte koło u wozu... :(((

olo

Piastun to zwykła dojna krowa dla kumpli szulerskiego

Gość

Na mieszkania "komunalne" dla swoich i na LO Mickiewicza, miejsca pracy koleżanek partyjnych to pieniądze burmistrz znalazł, na ochronę zdrowia już zabrakło. Cynizm i lans .

Gość

A jaka jest pewność ,że zabiegi rehabilitacyjne będą na NFZ , czy będzie tak jak jest w przychodni na Reja -cała rehabilitacja jest prywatna za .ciężkie pieniądze

Gość

"Piastun" chroni wasze zdrowie, czyli pic na wodo wtyrsk tj. jak nie wstaniesz o czwartej rano i nie dostaniesz numerka, to konował z piastuna nie przyjmie, żebyś umierał na leżąco ... Kpina żeby lekarz przyjmował w gabinecie zabiegowym i Sanepid tym się nie zainteresował, normalny kryminał. RM Piastowa nie widzi problemu, bo się leczą prywatnie.... Kuczabski za ten numer powinien pójść w odstawkę, nie ma gabinetu oficjalnie, by nie przyjmować skarg formalnie... "PO" Go zatrudniło, a "pis"po cichu popiera, czyli dobra zmiana trwa nadal, ale tylko do najbliższych wyborów . Piastun czekam na twe wsparcie :)))

Gość

W pierwszej kolejności powinna być poczekalnia ogrzewana , czynna minimum od 4 rano, dla tych co może szczęśliwie dostaną numerek...

Oferent

Zesrał się "golas" na rogu stodoły.