27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

Włamanie w Pruszkowie. Ukradli biżuterię

W minioną środę (6 grudnia) w Pruszkowie doszło do włamania. Z jednego z mieszkań w bloku przy ul. Tomcia Palucha skradziono biżuterię. Policja apeluje o czujność.

Do kradzieży doszło „biały dzień”. – Do kradzieży doszło między godziną 8.00 a 18.00, gdy lokatorów nie było w domu. Złodzieje dostali się do mieszkania przez drzwi balkonowe. Ukradli biżuterię – poinformowała nas podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci apelują o czujność. – Warto uczulić swoich sąsiadów czy to w domu czy w bloku, by zwracali uwagę na to co dzieje się „po sąsiedzku”. Warto wymienić się numerami telefonu i poprosić o kontakt, jeśli dzieje się coś podejrzanego. Należy również zadzwonić na policję. Dzięki temu mamy większą szansę na zatrzymanie włamywaczy – dodaje podkom. Kańka.

Oprócz sąsiedzkiej umowy warto zainwestować w alarm lub inne zabezpieczenia antywłamaniowe. Nawet jeśli mieszkamy w bloku. – Apelujemy również do wszystkich mieszkańców by zwracali uwagę na nietypowe zachowania. Zwłaszcza, gdy ktoś wspina się po balkonie – usłyszeliśmy od rzeczniczki pruszkowskiej policji.

Nawet jeśli jesteśmy w domu warto zwrócić uwagę na to czy drzwi wejściowe są zamknięte. Złodzieje działając metodą „na klamkę” mogą nas pozbawić cennych dokumentów i pieniędzy. – Jeśli jesteśmy w domu to zamykajmy drzwi. Domownicy mają klucze, sąsiad zapuka, a złodziej zwyczajnie złapie za klamkę. Jeśli drzwi będą otwarte to ma łatwy dostęp do przedpokoju naszych kurtek, płaszczy i torebek, w których mamy dokumenty i pieniądze – zaznacza podkom. Karolina Kańka.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ciekawe które to piętro.

Gość

W biały dzień to max do 16:00

Gość

Jaki żyrardów i wołomin? Co za błazny!

Pepe

Z tego co wiem to nie pierwszy raz w tym roku i biora to samo. Musza miec pasera który kupuje takie rzeczy. A Policja kolejna sprawa do umorzenia.

Gość

i co komu z monitoringu skoro w 95% przypadkach jest on jakości jak w latach 90tych?

Gość

przecież łażą tam rumuni prosząc o tzw. pomoc , ludzie bezmyślnie im otwierają a potem takie są skutki.drobne pijaczki z pobliskich sklepów włażą do klatek na piwko i siku i zwiedzają kąty i piwnice . szwendają się zorganizowane grupy oferujące pogadanki i ulotki jak to będzie gdy dobrze będzie jak zaczniemy słuchać ich bzdur i płacić na nich składki. wejdą do domu obejrzą gdzie co leży , jakie są zamki etc . a potem mamy włam do mieszkania .

Gość

Kłania się brak monitoringu na osiedlach PSM.

Rado

Teraz na Rakowiecka trzeba ich wyslac!

Jaro

Zyrardow tez dziala !!!

MM

Kilka lat temu zimą dokładnie tez sam scenariusz, w biały dzień włamanie przez wybita szybę w drzwiach balkonowych na osiedlu Staszica. Sprawców oczywiście nie odnaleziono

Gość

Wołomin działa.