27° Środa
19 Września


FB Powiat Pruszków

Ruszył remont uszkodzonego przepustu

Pod koniec listopada fragment ul. Nad Utratą w Walendowie został zamknięty dla ruchu. Wszystko przez awarii przepustu pod drogą. W ostatnich dniach wystartowały prace remontowe.

W połowie listopada informowaliśmy, że przepust pod ul. Nad Utratą w Walendowie uległ awarii. Z uwagi na obfite poziom wód znacznie się podniósł. Konary, gałęzie i liście zatkały przepust, a woda podmyła konstrukcję drogi. Jezdnia w jednym miejscu praktycznie się zapadła. Dlatego zarządca drogi, czyli pruszkowskie starostwo powiatowe, zdecydował o zamknięciu drogi dla ruchu.

Starostwo w ekspresowym tempie znalazło firmę, która zajmie się remontem przepustu w Walendowie. Roboty już wystartowały. – Najprawdopodobniej to działalność bobrów w okolicy rzeki doprowadziła do zatkania biegnących pod drogą przepustów. W efekcie nastąpiło znaczne podniesienie poziomu wody i podmycia wyremontowanej w 2016 roku drogi. Po przeprowadzeniu analizy i przygotowaniu planu działań, wystartowały prace, które według zapewnień wykonawcy potrwają do około 22 grudnia. Z uwagi na utrzymujący się wysoki stan wody i niesprzyjającą pogodę prace mogą się nieznacznie wydłużyć – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe, które jest zarządcą drogi.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ciekawe kiedy rozpadnie sie wojska polskiego w pruszkowie,jak po roku to już lada moment

Gość

w 2016 remont,w 2017 sie zawaliło,solidna konstrukcja,solidna robota. do WPR.jakakolwiek porządnie wykonana robota nie wymaga remontu po ROKU

WPR

Do @Gość z 16.27: Zapraszam - niech Pan spróbuje w kilka dni znaleźć ekipę, która wyremontuje Panu dach. I to taką, która nie weźmie jak za przysłowiowe zboże plus - zrobi to tak, żeby nie musiał Pan po nich następnego dnia poprawiać. Zapraszam! Proszę poszukać. Ten przepust wygląda dramatycznie, zakładam, że trudno było znaleźć firmę, która w trybie awaryjnym będzie chciała się w tym grzebać. Zwłaszcza teraz, przy tej pogodzie.

none

@Gość: jak Ci dach przecieka to za naprawę płacisz pieniędzmi z podatków czy z własnej kieszeni?

Gość

ta bobry,jakieś 20 lat tamtędy jeżdze conajmniej raz w tygodniu i wszystyko było dobrze,żadnych podmyć nie było aż do remontu w 2016 i tyle w temacie. dodam że w sytuacji remontu trasy katowickiej od nadarzyna do maximusa i samego skrzyżowania w nadarzynie ta dróżka zwana nad utratą i ten mostek(przepust) były świetną opcją minięcia całego bałaganu ale nie są bo PRAWIE MIESIĄC ZAJEŁO PANU GOŁOSIOWI I JEGO KUMPLOM ZE STAROSTWA znalezienie wykonawcy po prostu brawo wy. p.s.Ciekawe czy jak panu starościnie przecieka dach w jego prywatnym domu to fachmana znajduje w trzy dni czy przez 30 dni chodzi po chałupie z parasolką żeby mu glaca nie mokła.