16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


AZ

Sygnalizatory bez prądu

Na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Komorowskiej w Pruszkowie od kilku tygodni stoi sygnalizacja świetlna. Kłopot w tym, że nadal nie została uruchomiona.

Budowa sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu ucieszyła zarówno kierowców i pieszych. Ci pierwsi nie będą mieli problemu z wyjazdem z ul. Berenta. Natomiast ci drudzy bez obaw przejdą a drugą stronę al. Armii Krajowej. 

Kłopot jednak w tym, że sygnalizacja choć gotowa nadal nie została uruchomiona. Skąd ta zwłoka? Wszystko przez opieszałość pracowników PGE Dystrybucja S.A., który muszą wykonać przyłącze sygnalizacji do linii energetycznej. Pierwsze pismo w tej sprawie starostwo powiatowe wystosowało... 30 października ubiegłego roku. – Zarówno do państwa, jak i do naszego urzędu napływają pytania mieszkańców Pruszkowa odnośnie nowo wybudowanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Komorowskiej. Pytania są w pełni uzasadnione bowiem mimo zakończenia prac i odbioru technicznego 13 grudnia ubiegłego roku sygnalizacja nadal nie pracuje, a tym samym nie spełnia swojej roli. Powodem tego jest fakt, że do chwili obecnej dostawca energii zasilającej, czyli PGE Dystrybucja S.A. nie wykonał podłączenia – mówi nam Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.  

Kolejne pisma do PGE zostały skierowane 3 stycznia. Jednak po tygodniu od jego wysłania w temacie nic się nie dzieje. – Dziś, to jest 10 stycznia sygnalizacja nadal nie działa, a my kierujemy od PGE kolejne już pismo z wnioskiem o pilne przyłączenie do sieci i wskazanie daty planowanego przyłączenia do dnia 17 stycznia 2018 r. Na chwilę obecną musimy nadal czekać na realizację ze strony PGE – dodaje Bukowski.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Super ta sygnalizacja jest potrzebna coraz wiecej sie buduje I będzie wiekszy ruch pieszych

Gość

Nie zapominamy - uczyć synku to ty się możesz w szkole. Czy boleśnie - nie wiem - skoro nauka sprawia Ci ból to może lepiej się nie uczy. Buziak

Gość

Nie zapominajcie kto z kim tworzy w powiecie koalicje. Mamy niezły cud w Pruszkowie zarządzanie Kobyłki i Nowej Wsi. Koniec świata.

Gość

Gość do 2018.01.11 10:20 może trochę kultury? mogę cie nauczyć , jeśli chcesz tylko to będzie trochę bolesne dla ciebie

Gość

No jak to Mazur Kazimierz Radny z PiS'u dyrektor w PGE a nie ma prądu?? WTF?!?!? PGE monopolista - przecież to spółka Skarbu Państwa jełopo.

Gość

W ostatnim czasie z PGE są same problemy. Dlaczego ponad 2 miesiace czeka się na przyłączenie do sieci energetycznej sygnalizacji? Dla hejterów z od pana Starzyńskiego zalecam waleriane i kontrole finansów miasta bo zadłużają miasto na wybory na potęgę. Róbcie kampanię za swoje pieniądze a nie mieszkańców

Gość

Czytając te komentarze jak na dłoni widać zwykły hejt polityczny. Tylko ktoś ułomny intelektualnie albo zwykły polityczny frustrat po przeczytaniu tego może mieć pretensje do Gołosia. O co? Że PGE jako monopolista robi co chce i nie podłącza prądu? Nawet gdyby stał tam 24h na dobę z akumulatorem żeby sygnalizacja działała to i tak byłoby źle. Żal mi was.

Gość

do Gość 2018.01.10 23:01 to tak samo jak twój prezydent, który mieszka w komorowie

mono

Nie szkoda papieru na te pisma? Przecież można wykonać telefon i pogonić albo przywalić karę. Chyba starosta podpisywał jakieś umowy w tej sprawie? Wystarczy umieć je egzekwować, a nie tylko wstęgi przecinać.

Sct

Ta sygnalizacja nie jest potrzebna. W godzinach szczytu często skręcam w lewo w komorowską (w tamtą stronę mam przedszkole i dziecko odbieram) - czasem muszę chwilę zaczekać, ale zawsze udaje się dość szybko skręcić. Jak znam życie, to światła będą tak ustawione, że dwa razy dłużej będę czekał na zielone, niż akurat czekałem na lukę w samochodach z naprzeciwka.

Gość

Dobrze ,że jest sygnalizacja,szkoda tylko że atrapa...dużo wypadków jest na tym skrzyżowaniu,nie będą tak gnać przez Armii Krajowej...

Pisowiec

wstyd Panie starostwo.

Gość

golos niech wraca do kobyłka tam jest jego miejsce wynocha z Pruszkowa bo i tak tu nie mieszka.

Gość

Sygnalizacja jest dla dygnitarzy PiS z lokalu przy ul. Kościelnej bo ich kierowcy nie mogą wyjechać z centrum Pruszkowa.

Gość

Plantowa/Powstancow bez swiatel. Ruch bardzo duzy i problemy z lewoskretem z Plantowej w Powstancow.

Gość

Nie ma się co dziwić PGE to państwo w państwie. Teraz np. przysłali faktury za prąd ponad tydzień po terminie pierwszej wpłaty. Dla całego bloku.

Gość

W Pruszkowie PiS to SPP. Sa w powiecie w koalicji.

Gość

Wiadomo, to wszystko wina PiS, nawet jak dostaniesz biegunki to jest to wina maksyma bo z jego polecenia złą wędline rzucono na sklep

Gość

Ciekawe kto z PiS mieszka w tamtym rejonie i miał trudno przejeżdżać to skrzyżowanie od strony Berenta albo Komorowskiej? Bo w to, że ktokolwiek zaplanował to dla rzekomego "dobra mieszkańców" za nic nie uwierzę. Jedna z głównych ulic przelotowych będzie blokowana po to by trzy samochody na krzyż wyjechały z bocznych ulic. Głupota i tyle.

Gość

Hm a takie pienkne są Tylko ciemne Miał być sukces, a wyszło jak zwykle

Gość

Jak przecinają wstęgi to jest ZAWSZE nasz książę Max na białym rumaku . Jak się trzeba tłumaczyć biorą "Bukowskiego". Swoją drogą po co komu głosować na polityków skoro to nie ma przełożenia na większą troskę ze strony ich kolesi w spółkach skarbu?

Gość

Tak sygnalizacja, podobnie jak ostatnie tego typu "hity" w Pruszkowie, jest zupełnie niepotrzebna. Za to od lat aż się prosi o światła przy Kościuszki/Prusa.