16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Artur Tusiński

Będą wzmożone kontrole

Mieszkańcy Podkowy Leśnej muszą przygotować się na wzmożone kontrole urzędników, którzy sprawdzą czy w przydomowych piecach nie są spalane odpady.

Kontrole mają związek z przekroczeniem normy dla pyłu zawieszonego PM10 na obszarze województwa mazowieckiego. – Urząd miasta informuje, że przeprowadzane kontrole na terenach nieruchomości prywatnych zostaną wzmożone. Mieszkańcy, którzy podejrzewają inne osoby o popełnienie wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów lub zauważą podejrzany zapach wydobywający się z posesji na terenie Podkowy Leśnej, proszeni są o zgłaszanie takich przypadków do urzędu, tel. 22 759 21 00 – zaznacza podkowiański magistrat.

Jak czytamy w komunikacie, urzędnik przeprowadzający kontrolę ma prawo do wejścia na nieruchomość prywatną w godzinach od 6.00 do 22.00, wstępu przez całą dobę na teren nieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, przeprowadzania niezbędnych czynności kontrolnych, żądania pisemnych lub ustnych informacji oraz wzywania i przesłuchiwania osób w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego, żądania okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.

– Udaremnianie lub utrudnianie wykonanie takiej czynności kontrolnej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – zaznaczają urzędnicy. 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Podkowie chyba coś palą, ale w tym urzędzie. Przecież to jakieś bzdury. Urzędnik nie ma prawa wejść nieproszony do naszego domu. Kontrolować może tylko to co należy do kompetencji urzędu. Mogą sprawdzić dajmy na to wodomierz. Policja tylko w ramach interwencji, ale innego rodzaju. Szanujmy się nie spalając śmieci, ale też szanujmy swoje prawa.

Gość

stare kalosze i buty najlepiej palą się w piecu

TOM_w_PASKI

do Zapora 2018.01.12 10:07 ja zonie komin czyszczę jak należy za to ty za łamanie prawa i palenie śmieci trafisz w końcu tam gdzie twoim kominem zaopiekują się najlepsi fachowcy ku ścislosci częstotliwość czyszczenia kominów reguluje par. 34 rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów . Zgodnie z nim należy czyścić zarówno przewody wentylacyjne, jak i dymowe oraz spalinowe. Najczęściej, bo cztery razy w roku, powinno się to robić w domach opalanych węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Rzadziej, bo dwa razy w roku, czyści się te przewody w domach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym.

Zapora

Tom w paski ile razy w roku czyścisz komin swojej żonie?- znalazł się ekspert od kominów!!!

starosta

Straz Obywatelska. Patrole ojcowie i matki oraz funkcjonariusz. Interwencja pierwsza moze druga to krotka pogadanka o zdrowiu. Trzecia interwencja kara. Nie finansowa ale prace spoleczne. W przyszlym roku Pruszkow bedzie czysty. A generalnie to smog to sprawa powazna!

luckMc.Kane

dobra rada, Podkowianie, spalajcie śmieci po 22, wtedy policja nie ma prawa interweniować, a spalane śmieci będą płąnąć pod przykrywką nocy

Gośćhi

importują wegiel z Ukrainy i bóg wie z skąd jeszcze -- sprzedają jako z polskich kopalni . --czarny smog z komina i zadnej kontroli na składach czym handlują .

Gość

ta niech lokalni władcy wprowadzą jeszcze ,,przywilej pierwszej nocy ,, dla wybranych kumotrów, a poważnie to gminy są właścicielami komunalnych nieruchomości mieszkalnych , może zacznijcie najpierw tam sprawdzać , a zapomniałem że administratorzy boją się tych miejsc, trójkąty bermudzkie są więc poza kontrolą . Z bolszewickim pozdrowieniem Feliks Edmundowicz

Gość

A w Pruszkowie Niedasie.

Druh

Będę zgłaszał. Czuwaj!

Rasul Allah

Pamiętam jak mieszkałem na Ołówkowej to najlepiej paliło sie opakowanie po Delmie :-)

TOM_w_PASKI

W Piastowie trzeba wybudować hospicjum po nasze powietrze niedługo wszystkich wykończy ale co tam jak Zarządzająca budynkami komunalnymi i wspólnotami spółka PPUK ( PIASTOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH) nie wywiązuje się z regularnego i ustawowego czyszczenia przewodów kominowych palnych .Mimo kar nałożonych przez Straż Pożarną na spółkę ma ona gdzieś przepisy nie szanując zdrowia a może nawet życia ludzi.czyszczenie przewodów palnych opalanych paliwem stałym typu węgiel czy drewno powinno być dokonywane 4 razy w roku a gazowych 2 razy w roku .Brudny komin brudne powietrze i duże ryzyko pożaru ludzie palą czym się da bo skoro zarządca sam daje przykład do łamania przepisów to dlaczego ludzie mają robić inaczej sama wymiana pieców nic nie da

Gość

Co wy BREDZICIE ,niech sprobuje wejsc .

Gość

U nas przy osiedlu Broniewskiego smrodziuchy z domu obok pijaki palą śmieciami.

Gość

Za to w Pruszkowie. ...nieeeeedaaaaasieeee

Gościu

Karać, karać, karać. A najlepiej do więzienia albo wręcz zabijać. Kiedy ktoś robi coś źle trzeba go ukarać. Nie ważne czy to się będzie powtarzać. Aparat opresyjny nie jest zainteresowany usunięciem przyczyn tylko karą. Pare zeta do budżeta. Tylko czasami to skutkuje. Mam sąsiadów którzy palą byle czym. No, daleko im do tego dymu z obrazka ale wrażenia i tak są przykre. Ale ja wiem że tam jest bieda. I co ? Mam na nich donieść ? Żeby im jeszcze dowalili ? Ich komin jest w takim stanie jak ten ze zdjęcia i chałupka podobnie. Gdybym miał więcej kasy zafundowałbym im parę metrów porządnego drewna. Z gminy powinni dostać pomoc finansową a nie karę. A więc póki co łeb będzie mnie bolał od smrodu ale sygnalistą nie zostanę.