16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Fala włamań do domów? Policja uspokaja

Od kilku tygodni mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Michałowic za pomocą mediów społecznościowych ostrzegają się wzajemnie przed włamywaczami, którzy mają grasować w ich okolicy. – Dochodzi do włamań, ale nie możemy mówić o fali – zastrzegają policjanci.

Apele o zachowanie szczególnej ostrożności, zgłaszanie podejrzanych osób czy samochodów i informacje o tym, gdzie doszło do kradzieży z włamaniem w ostatnim czasie wielokrotnie pojawiły się na forach mieszkańców Pruszkowa i okolic. Łupem złodziei miały paść m.in. domy w Michałowicach i Piastowie.

Pojawiło się też pytanie czy w takim razie możemy mieć do czynienia ze zorganizowaną grupą. Zadaliśmy je pruszkowskim policjantom. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie ma powodów do aż tak dużego niepokoju, a w policyjnym rejestrze nie odnotowano znaczącego wzrostu liczby tego typu przestępstw. – Nie potrwierdzam informacji o fali włamań. Dochodzi do nich mniej więcej tak często jak w zeszłym roku o tej samej porze. Nie ma więc drastycznego wzrostu – mówi mł. asp. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

„Żniwa” dla złodziei mogą jednak dopiero się zbliżać. Chodzi o dwutygodniowe ferie zimowe, które część mieszkańców spędzi na dalszych wyjazdach. Domy pozostawione bez opieki przez kilka dni są jednym z głównych celi włamywaczy. Jak ograniczyć ryzyko, że po powrocie z wyjazdu zastaniemy splądrowany dom lub mieszkanie? – Warto uczulić sąsiadów, aby zwrócili uwagę czy nikt podejrzany nie kręci się w pobliżu domu, zamykamy wszystkie drzwi i okna. Nie chwalimy się w internecie o tym, że wyjeżdzamy i na jak długo, bo to też informacja dla złodziei – zaznacza mł. asp. Słomińska.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Warto jest po prostu kupić profesjonalny sprzęt zabezpieczający. My mamy taki od firmy Fonex i naprawdę sprawdza się cudownie! Kamerki i czujki to wszystko, czego potrzebujemy! :)

Gość

Uwaga po Milanówku jeździ facet na rowerze od domu do domu i udaje że do skrzynek pocztowych zagląda ale nic nie wkłada. Zaczepia psy za ogrodzeniem cmoka do nich i gada udaje jak by je znał

Gość

@Gośćolo 2018.01.12 06:14 Humanitarne, tylko najpierw zabezpiecz zwierzęta domowe przed wypadkiem bo tych by było szkoda.

Karol

watachy ukraińców działają a i naszym ziomalom też nic nie brakuje.

Gość

jestem za prawem do posiadania broni ! , jeśli nie można liczyć na policję to liczmy na siebie ! nic tak nie odstrasza złodzieja jak tabliczka " nie dzwonimy na 997-strzelamy bez uprzedzenia " , a policji dziękuję za " spychologię stosowaną" - kto zna to wie o czym piszę. Pozdrawiam normalnie myślących !

Gośćmiki

Pruszków to patologia

Gość

Jeszcze wytrzymajmy te 3 miesięcznice to będzie lepiej, może wówczas się zajmą tym do czego są powołani, a nie 2 tys chłopa ochrania kilku wyznawców chorej idei.

Gość

jeszcze parę lat i sotnie kozaków będą czuwać nad nad waszym bezpieczeństwem, zastępujecie polskich pracowników pracownikami ze wschodu, dlaczego więc nie zastąpić polskiej policji kozakami z nahajkami , rosjanie i niemcy doceniali skuteczność takich formacji policyjnych

Gość

Jeżeli w styczniu 2017 r. było 60 włamań do domów w Piastowie a w tym miesiącu będzie 65 to nie ma powodów do niepokoju, liczba włamań jest analogiczna, tak działa statystyka. Ciekawe jaka jest wykrywalność.

Gość

W ostatnim czasie pod blokiem przez kilka dni kręciło się nietypowe towarzystwo. Uprzejmi i pomocni policjanci sprawdzili o co chodzi. Sprawa okazała się prosta i szybko została wyjaśniona. Chcę przez to napisać, że każda policja będzie bezsilna, jeśli nie będzie otrzymywać sygnałów od społeczeństwa. Ludzie po prostu muszą zgłaszać podejrzane zachowania bo tylko tak można wyeliminować włamania. Serdecznie dziękuję policjantom za pomoc.

Gość

Kij z tą policją,jedyne co potrafią to mandaty rozdawać na lewo i prawo

Gośćolo

Ludzie jesli sami nie zabezpieczycie swojego domu to Policja Wam go nie zabezpieczy. U mnie np włamywacz po nieautoryzowanym wejsciu zostanie porarzony prądem a w garazu dostanie deską z gwozdziami w twarz. Polecam to działa. Myslalem jeszcze o pojemniku z kwasem nad wejsciem na ganek ale to nie humanitarne.

olo

tylko kara śmierci rozwiąże ten problem

Paweł

Przepędziłem ostatnio z posesji w Piastowie dwóch Ukraińców, twierdzili że szukają zaginionego kotka z ogłoszenia. Skaranie boskie z tymi wschodnimi bandytami, coraz zuchwalsi są.

Q

Teraz samochody obrabiają! !!!

M.

Mi w wigilię włamali się do samochodu. Ukradziono prezenty dla dzieci i torbę z pieluchami oraz ubrankami na zmianę. Policja oczywiście przyjęła zgłoszenie i nic. Wpr nawet nie opublikował mimo gorącej prośby. .... złodziejstwo się szerzy...

luckMc.Kane

włamań , rozbojów i kradzieży będzie coraz więcej bo upadająca mafijna struktura pt. Platforma Obywatelska będzie powracać do matni.

Gość

Nowi nie przychodzą starzy uciekają z Policji i wy się dziwicie, że tak jest będzie jeszcze gorzej bo kochane społeczeństwo jak słyszy, że policjanci domagają się podwyżek mówi jak się nie podoba to się zwolnij, zmień pracę i wyobraźcie sobie, że policjanci tak zaczynają robić i zmieniają pracę...

Sagan

Piastów... czyżby Mutanci wrócili? a Pruszkowscy nie mieli co robić?

Gość

Mi się wydaje, że włamań/kradzieży najwięcej jest w wiosnę/lato a nie w zimę...

Gość

Policja i zerowa wykrywalność włamań, bandyci nie boją się niczego i włamują się do każdego domu zostawionego na parę godzin porażka !