°


Miasto Pruszków

Zakupy na Pańskiej po nowemu. Targowisko czekają zmiany

Targowisko na ul. Pańskiej w Pruszkowie przejdzie zmiany, ale o tym informowaliśmy już we wrześniu minionego roku, gdy miasto otrzymało dofinansowanie na ten cel. Teraz urząd ogłosił przetarg i szuka wykonawcy, który zajmie się przebudową obiektu.

Przypomnijmy. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego w wysokości 770 tys. zł. Już wtedy zapowiadano znaczne zmiany na terenie przy ul. Pańskiej 11. – Jesteśmy na pierwszym miejscu w rankingu. Ale to tylko niewielka część kwoty, która zostanie przeznaczona na przebudowę targowiska, ponieważ całe zadanie będzie kosztowało ponad 2,5 mln zł. Tworzenie projektu rozpocznie się w przyszłym roku. Sama inwestycja przewidziana jest do realizacji w 2019 roku – mówił nam we wrześniu 2017 r. Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Przetarg został właśnie ogłoszony. Inwestycja będzie realizowana w formie „zaprojektuj i buduj”. Zajrzeliśmy do dokumentów i sprawdziliśmy jaki jest zakres prac omawianej inwestycji. Planuje się m.in.: rozebranie istniejących nawierzchni targowiska z trylinki i płyt betonowych, rozbiórkę wszelkich innych istniejących elementów zagospodarowania terenu, rozebranie istniejącego ogrodzenia i bram wjazdowych, wykonanie utwardzenia z kostki betonowej, wykonanie i zagospodarowanie terenów zielonych (trawniki, krzewy), budowę zadaszeń w konstrukcji stalowej, wykonanie ogrodzenia (panelowe, z siatki zgrzewanej), montaż bram wjazdowych i furtki, ocieplenie istniejącego budynku toalet, przebudowa istniejącego budynku administracyjnego, montaż pomp ciepła do ogrzewania budynku administracyjnego i budynku toalet, wykonanie kanalizacji deszczowej z powierzchni utwardzonych oraz z dachów wiat, wykonanie oświetlenia terenu, instalację nagłośnienia, oznakowanie budynku administracyjnego oraz wybudowanie elementów małej architektury (kosze na śmieci, stojaki rowerowe, tablica informacyjne).

Według założeń przetargowych projekt ma być gotowy do końca listopada tego roku, natomiast cała inwestycja (wykonanie prac budowlanych) ma zakończyć się do końca sierpnia 2019 r.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

kiełbasa wyborcza

Gość

Kampania wyborcza Niedasie, która nic im nie da bo ludzie sa mądrzy.

Pruszkowiak

Poziom tych ko.entarzy poniżej powoduje że tracę wiarę w ludzi. To my społeczeństwo sami somi tworzymy takie piekiełko nienawiści, nietolerancji i jak widac poniżej totalnego hamstwa. Wstyd tylko.

Gość

>nie na dziko bez paragonów >podatki a ja właśnie lubię tak i wara komu od tego, wolę swoje pieniądze dać handlarzowi niż urzędasowi-złodziejowi

Gośćolo

Rozpędzić to siedlisko patologii. Podatki płacić a nie na dziko bez paragonów.

Patrycja

spędzić z Pruszkowa tych ćw.ków co non stop wpływają Władze Pruszkowa .Ale cóż ćw.k zawsze będzie ćw.kiem.

Gość

jak unia rzyga kasą na takie G ... , to H... z taką europą

Gość123

proponowałbym aby Panowie włodarze przyjechali się za za granicę i zobaczyli Jak wyglądają Targowiska

Gość

Gierek gierkiem i jego czasem . Moze sie tam zatrzymali ale kase tluka wspolczesna! Niedasie! I Ukladny! Prosze wyprowadzic sie pruszkowskich urzedoow. TERAZ!

Gość

No prosze projekt ma zająć 9 miesięcy? I dziwnym trafem zakończy się idealnie na wybory samorządowe? Co wybory robią taki numer by wesprzeć swoją kampanię za publiczne pieniądze...

Gość

Czy na takim targowisku nie można wykonać zadaszenia by handel odbywał się w cywilizowany sposób? Tak wiem, to zbyt trudne na dla władz naszego ukochanego miasta, dla których czas zatrzymał się gdzieś w okolicach późnego Gierka.