°


Facebook/Maciej Bochnowski

Komisarz zwolnił, wójt przywraca

Jedną z pierwszych decyzji Dariusza Zwolińskiego, świeżo upieczonego wójta Nadarzyna, jest przywrócenie do pracy zwolnionych kilka tygodni temu pracowników, w tym dyrektor NOK Kamili Michalskiej i Tomasza Muchalskiego. Kontrowersje pojawiają się szczególnie wokół tego drugiego nazwiska.

Dariusz Zwoliński stery Nadarzyna objął nieco ponad tydzień temu. W przedterminowaych wyborach, które odbyły się 4 marca, mieszkańcy zdecydowali, że to właśnie jego kandydatura jest najlepsza. W bezpośrednim pojedynku pokonał on Dariusza Nowaka, który w styczniu objął stanowisko komisarza w gminie i wydawało się, że z racji pełnionych obowiązków jest bliżej zawycięstwa niż Zwoliński.

Tuż poodebraniu nominacji na komisarza gminy, Dariusz Nowak rozpoczął ruchy kadrowe. Stanowisko straciła Kamila Michalska, dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Wypowiedzenie umowy o pracę otrzymała Edyta Gawrońska, sekretarz gminy. Ze stanowiskiem wicewójta pożegnał się też Tomasz Muchalski.

Teraz wszystkie te osoby mają wrócić do pracy. – Chciałem Państwa poinformować, że zgodnie z deklaracjami podjąłem decyzję, że przywracam na wcześniejsze stanowisko Sekretarz Gminy panią Edytę Gawrońską oraz Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury panią Kamilę Michalską. Z uwagi na to, że z woli powołanego na Komisarza pana Dariusza Nowaka nie doszło do przekazania spraw bieżących jak i pan Nowak nie przekazał mnie jako Wójtowi bieżących spraw, chcąc zapewnić ciągłość działania gminy postanowiłem, że w odniesieniu do pana Tomasza Muchalskiego zostanie cofnięty urlop wypoczynkowy i do 30 kwietnia br., pan Tomasz Muchalski zgodnie z bieżącym stanem prawnym będzie świadczył pracę na rzecz UG Nadarzyn (kontynuując i kończąc podjęte zadania). Nie będzie jednak pełnił funkcji zastępcy wójta, która to wygasła wraz ze śmiercią śp wójta Janusza Grzyba – czytamy w komunikacie na facebookowym profilu Gminy Nadarzyn.

Największe kontrowersje dotyczą powrotu Tomasz Muchalskiego. Informacja o tym, że będzie nadal pracował w urzędzie gminy pojawiła się tego samego dnia, co wyrok w głośnej sprawie dotyczącej prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. W poniedziałek, 12 marca, sąd rejonowy w Pruszkowie zdecydował, że Tomasz M. jest winny zarzucanego mu czynu. W nieprawomocnym wyroku wymierzono karę grzywny i pozbawienia prawa jazdy na okres czterech lat.

Jak w tej sytuacji decyzję o powrocie do pracy Tomasz Muchalskiego argumentuje nowy wójt? Dariusz Zwoliński po raz drugi zabrał w tej sprawie głona na Facebooku. – Dzisiejsze oświadczenie Urzędu w sprawie Pana Muchalskiego wywołało kontrowersje. Nie będę „uciekał” od trudnych tematów. Tak jak mówiłem podczas kampanii, Pan Muchalski nie będzie zatrudniony w urzędzie Gminy, jak również nie będzie sprawował funkcji vice-wójta. Nic się nie zmieniło. Decyzją komisarza zostało Panu Muchalskiemu złożone wypowiedzenie, które trwa do 30 kwietnia. Nie odbyło się żadne przekazanie dokumentów, ani bieżących spraw przez Komisarza od Pana Muchalskiego. Ten sam manewr Pan Komisarz i jego zastępca zastosowali wobec mojej osoby. Nie spotkali się. Nie przekazali informacji na temat bieżących działań. Od śmierci Wójta Grzyba minęło ponad trzy miesiące i nikt dwukrotnie nie przekazał dosłownie NIC na temat działań urzędu. Osobiście zależy mi na sprawnym urzędzie i dotrzymaniu słowa, a nie populistycznych działaniach – wyjaśnia nowy wójt Nadarzyna.

I dalej: –  Pan Muchalski został poproszony o rozliczenie się z Urzędem Gminy w zakresie podejmowanych przez siebie działań i przekazania swoich obowiązków zawodowych oraz wiedzy na temat planowych działań inwestycyjnych. Stan ten nie będzie trwał dłużej niż do dnia 30 kwietnia, czyli maksymalnie do końca trwania stosunku pracy. Mając do wyboru wykorzystanie wiedzy pracownika i dopełnienie niezbędnych działań, nawet nie zastanawiałem się nad wyborem. Dla mnie najważniejsze jest sprawne działanie urzędu i dotrzymanie słowa. I tego będę się trzymał – zaznacza Zwoliński.


„Wywołany do tablicy” poczuł się w tej sprawie Dariusz Nowak. W internecie pojawiło się jego oświadczenie. Oto pełna treść:

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 33

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Zwoliński bez układu grzybowego zginie, dlatego będzie i Muchalski i dyrektorzy i wszystko po staremu. Nieudacznik nie potrafi sam działać.

mokronos

Cóż, wraca stare, niestety..

Gość

Prokuratura NIK nie da spokoju gminie Nadarzyn. Pan Zwoliński będzie jeszcze żałował że wygrał.

Gość kolejny

Ludzie, czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Nikt nikomu "nie dał etatu", nie cofnął wypowiedzenia, tylko cofnął urlop. Wypowiedzenie z tego co można wyczytać dalej obowiązuje i koleś ma się tylko rozliczyć z prowadzonych spraw.

Gość

Kiedy wreszcie ludzie masowo będą chodzić na wybory? Kiedy wreszcie przestaną ulegać zastraszeniu i obietnicom kliki którą trzęsie praktycznie jedna osoba czyli Wójt? Kiedy ludzie wyleczą się z kompleksów i poczują się pracodawcami dla rządzących a nie odwrotnie? Kiedy władze samorządowe przestaną brać łapówki od inwestorów chcących zainwestować w gminie? Mamy nadal problemy z demokracją i samorządnością. Pora najwyższa aby otrząsnąć się i powiedzieć NIE lokalnym tyranom. W tym układzie każdy będzie lepszy od PSL. To partia, która najlepiej fałszuje wybory.

Sąsiad z Pruszkowa

Brawo Nadarzyn!!!

Gość

Jak widać elektorat PiS-u udziela się na WPR-ze, a pozostali wybierają :)

Gość

Oj , jaki biedny ten p.Zwoliński , coś sie chyba mało nadaje na to stanowisko skoro na poczatku kadencji szuka winnych w poprzednikach .

Gość

Partia z poparciem oscylującym na poziomie 5% czyli w okolicach progu wyborczego wcześniej czy później musi być skazana na porażkę. Patologiczny układ musi ustąpić presji mieszkańców. Zwoliński jeszcze pokaże co potrafi układ i wypadną trupy z szafy. Piechociński Pawlak Kosiniak i Struzik nie pomogą. Będzie koniec księstwa udzielnego czyli Grzybostanu.

Gość

Będziemy długo sprzątać ten burdel po PiSie.

Nadarzyniak

Dariusz Zwoliński kłamał w kampanii i kłamie nadal. Na spotkaniach z mieszkańcami prawie bijąc się w pierś mówił, że Muchalski nie wróci do pracy w urzędzie. I co? A no sprawa jest prosta. Chodził na smyczy Muchalskiego i chodzi nadal. Przywrócenie Muchalskiego to nie działanie dla dobra Gminy. Bo i po co Muchalski? Kierownicy Referatów w urzędach prowadzą i załatwiają sprawy. Muchalski nie jest do tego potrezbny. Rzecz jest inna. Zwoliński wypełnia swoje zobowiązanie wobec Muchalskiego. Namaściliśmy Cię na Wójta? Dostałeś głosy od wszystkich "grzybów"? To teraz spłacaj dług. Drodzy Państwo Tomasz Muchalski wraca do Gminy żeby dokończyć swoje Interesy. Doprowadzić do końca to co było już w toku (warto przyglądać się zmianom w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, kwestiom gruntów i umów). On musi tylko dokończyć kilka swoich interesów i dopilnować, aby kilka dokuemntów z Urzędu zniknęło. Wtedy może sobie spokojnie odejść na już przygotoywaną mu posadę skąd nadal będzie mógł spokojnie sterować Zwolińskim. Wzięli specjalnie miernotę bez żadnej wiedzy o tym jak działa urząd, aby spokojnie nim sterować. Przecież sam Zwoliński mówi, że potrzebuje Muichalskiego do pracy. To jest komedia i dramat zarazem. Komedią jest to jak Zwoliński bez mydła zrobił mieszkańców swoją "bezpartyjnoscią" (pierwsza wizyta u Struzika i podziękowania za wsparcie w kampanii), dramatem jest świadomość mieszkańców Nadarzyna. Co zrobić. Ich decyzja. Widocznie lubią taki zamordyzm jak z Korei gdzie ktoś ich jawnie oszukuje, kłamie, wykorzystuje, ale to "swój". Nawet nie jest mi Was szkoda.

Gość

W Nadarzynie lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem ;-)

Pan Prado

to jest sygnał dla PiS-u że wybory nadal są fałszowane! Albo tam (w Nadarzynie) mieszkają ludzie z klapkami na oczach, którzy nie pamiętają co działo się za czasów "wspaniałej" koalicji PO-PSL ?! Albo mieszkają tam ludzie spłacający kredyty za swoje nowo wybudowane wille, którzy tak bardzo są pochłonięci pracą i spłatą kredytów że nawet nie mają czasu zorientować się co dzieje się w polityce i głosują na ludzi przypadkowych, na złodziei...bo inaczj PO nazwać nie można, z tym się chyba każdy zgodzi ???

Gość

od centralnych pisuarów słyszę, że są demokratycznie wybrani i mogą robić co chcą. Odwalcie się zatem od Nadarzyna! Demokratycznie wybrany Zwoliński i łeb w kubeł! Będą następne wybory to sobie wybierzecie demokratycznie innego.

Gość

nowy Wójt na spotkaniu z nami mieszkańcami powiedział że ten pan nie dostanie etatu. a juz mu dał. i komu tu wierzyć.

Gość

na układy nie ma rady... jedna z najbardziej kolesowskich gmin...

Gość

Drogi "keke garsija", przywaliłeś PiS-owi tym fałszowaniem wyborów.

Gość

Widocznie mieszkańcom odpowiada taki ciemnogród- chyba dali temu przykład, lokalne UKŁADY i UKŁADZIKI

Gość

No i brawo. dajcie popracować a nie już wieszacie. Ocenicie za 4-5 miesięcy.

Gość

Na szczęście PiSokomuna przegrała , duch w narodzie nie zginął , brawo Nadarzyn !

Gość

Postkomunistyczny PSL zabetonował Nadarzyn.

Stara Wies

Niech teraz sie wstydza wyborcy za swoja aktualna wladze , za nieprofesjonolizm osoby na stanowisku Wojta . Stare wraca dosc szybko .

Gość

@Gość 2018.03.13 11:11 Kogoś jeszcze bełkot pisiorów interesuje ?

keke garsija

dziwne, jednak Nadarzyn to ostoja komunitów i złodziejaszków ? No jak to jest możliwe że przegrywa człowiek z PiS ?! - JAK TO JEST MOŻLIWE WOBEC MNOGOŚCI SUKCESÓW PISU i WYKRYWANIA TAK WIELU PRZESTĘPSTW GOSPODARCZYCH ZA CZASÓW PO ?! - są dwie możliwości: 1) Nadarzyn to kolebka jechowców i PEOWCÓW, którzy lekką "pracą" czyt. defraudacją podatku VAT szukają lekkiego zycia, a PO im to dawało 2) Wybory zostały sfałszowane

Gość

A przepraszam na jakie stanowisko wrócił pan Muchalski?

kmiot z sąsiedztwa

do Mike itp.: do zadań komisarza nie należą zmiany kadrowe i "dobieranie sobie współpracowników" , lecz przeprowadzenie powierzonej mu jednostki do czasu powołania jej nowego, prawomocnego organu zarządzającego.

Gość

Szanowna redakcjo może czytelnicy chcielibybzapoznac sie z oświadczeniem drugiej strony?? https://m.facebook.com/notes/dariusz-nowak/o%C5%9Bwiadczenie/1605522786167719/

Mike

Tamci zwolnieni to chyba już dawno powinno stracić swoje posady _ wiec komisarz postąpił slusznie. Każdy ma prawo sobie dobierać współpracowników jacy mu odpowiadaja

J23

Koniec PiSU arów Antonio Smolenski dał plame i NIC nie udowodnił.Sciemniał i kupoał ciemny lud i mochery.

Gość

Argumentacja w sprawie Zastępcy Wójta wydaje się logiczna, ale populiści i tak będą mieli temat na długie rozważania.

Gość

Chcieliście PSL to macie????? Nic dodać nic ujac

Gość

Słusznie zrobił

kj

Dwa miesiące pracy to dwa miesiące mniej urlopu wykorzystanego (urlop zaległy do wykorzystania) za który trzeba będzie zapłacić po wygaśnięciu umowy...