28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
FB Grodzisk Mazowiecki

Wodne atrakcje w przygotowaniu

Pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niektórzy już zastanawiają się kiedy na grodziskich Stawach Walczewskiego pojawi się sprzęt wodny.

– Generalnie jesteśmy w stanie uruchomić wypożyczalnię sprzętu wodnego już dziś. Ale na terenie Stawów Walczewskiego trwają jeszcze prace związane z nasadzeniami zieleni. Finiszują już roboty związane z modernizacją kąpieliska i plaży. Dlatego jeszcze trochę zwlekamy ze startem –  mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Kiedy więc grodziszczanie będą mogli popływać po stawach kajakami i rowerami wodnymi? – Na majówkę wszystko powinno być już gotowe. Może uda nam się wystartować trochę wcześniej. Pracujemy jeszcze nad zasadami wypożyczeń. Chcemy by były jasne i przejrzyste dla wszystkich. Natomiast ceny wypożyczeń pozostają bez zmian – zaznacza Smysło.

Jednak wypożyczalnia sprzętu wodnego to nie wszystko. Jeśli aura będzie odpowiednia, to w Grodzisku zostanie uruchomiona jeszcze inna wodna atrakcja. O co chodzi? O wodny plac zabaw przy miejskiej pływalni. – Praktycznie jesteśmy gotowi na uruchomienie urządzeń na wodnym placu zabaw. Pozostało nam jeszcze kilka drobnych technicznych spraw. Plac uruchomimy kiedy pozwoli nam na to pogoda. Dziś jest jeszcze za zimno, by dzieci pluskały się w wodzie. Czekamy na wyższe temperatury – podkreśla dyrektor grodziskiego ośrodka sportu. 

Na kolejną atrakcję związaną z wodą trzeba poczekać do drugiej połowy czerwca. Mowa tu oczywiście o kąpielisku na Stawach Walczewskiego. Wszystkie dokumenty zostały zgłoszone do odpowiednich instytucji i jedyne o pozostaje to tylko czekać na start sezonu. Kąpielisko w Grodzisku „wystartuje” 23 czerwca. Mieszkańcy podobnie jak w ubiegłym roku będą mogli wypożyczać leżaki i parasole, a nad bezpieczeństwem pluskających cię w wodzie osób będą czuwać ratownicy. 

Jak długo będzie można korzystać z wodnych atrakcji? – Nie wyznaczyliśmy sobie konkretnego terminu. Wszystko będzie działać tak długo jak będzie to możliwe – podkreśla Mariusz Smysło.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćwybory

W roku wyborów Bur mistrz z PGR ruszył z pełną ofensywą robót wyborczych. Po wyborach jak zwykle marazm i zbieranie pieniędzy na ofensywę w roku wyborów. W ten sposób chce utrzymać się przez następną kadencję na stolcu - czy w tym roku znowu to osiągnie - zobaczymy. Od 24 lat mistrz iluzji nie potrafi doprowadzić do powstania obwodnicy, dzięki temu mieszkańcy stoją w korkach tracąc pieniądze na paliwie i czas. Kierowcy powinni doliczyć 1 litr dziennie do kosztów dojazdu i powrotu x miesiąc x rok. Dlaczego temu inż rolnikowi z PSL tak bardzo zależy na urzędzie ? Czy w Grodzisku nie mieszkają młodzi z lepszym wykształceniem ?

no

Bedziemy się pluskać ; a może i pożeglujem?

Gość

23.06 to za późno na start kąpieliska. Pogoda sprzyjąjaca już od maja.

Darek

To nie Zalew na Utracie. Tam w Potuliku wypozyczalnia sprzetu plyw.to pomylka !