°


blinkee.city

Miejska sieć skuterów elektrycznych w Michałowicach

Już za kilka dni mieszkańcy gminy Michałowice będą mogli w praktyce sprawdzić działanie systemu scooter-sharingu, czyli wypożyczalni elektrycznych skuterów. W trzech lokalizacjach mają pojawić się specjalne „wyspy-parkingi”.

Elektryczne skutery w Michałowicach postawi firma, która podobne rozwiązania wprowadzała już w kilku innych miastach. – We współpracy z podwarszawską gminą Michałowice uruchamiamy pilotażowy program, dzięki któremu mieszkańcy Michałowic, Komorowa, Opacz-Kolonii czy Suchego Lasu będą mogli podróżować do Warszawy na ekoskuterze zasilanym baterią elektryczną. Czyste powietrze to nasze wspólne dobro. Dlatego podejmujemy kolejne działanie zmierzające do ograniczenia niskiej emisji, udostępniając testowo pojazdy z naszej warszawskiej floty mieszkańcom gminy Michałowice – informuje Martyna Ziębińska z blinkee.city.

Początkowo skutery zostaną udostępnione testowo, na nieco ponad dwa miesiące. – W okresie od kwietnia do końca czerwca 2018 blinkee.city włącza do warszawskiej strefy usługi trzy punkty zlokalizowane na terenie Gminy Michałowice, w kórych będzie można wypożyczyć i zdać skuter. Zaplanowano trzy „wyspy-parkingi” przy stacjach WKD: Opacz, Reguły, Komorów. Miejsca zostaną oznaczone specjalnymi tabliczkami. Jeśli ten środek transportu spodoba się mieszkańcom gminy, istnieje realna szansa, aby usługą objąć cały jej obszar. Wtedy skuter będzie można zdać nawet pod własnym domem – dodaje Ziębińska.

Ze skuterów będzie można korzystać od 18 kwietnia. Tego dnia w każdym z wyznaczonych puntków pojawi się jeden elektryczny jednoślad. W okresie pilotażu mieszkańcom gminy przysługuje 15 proc zniżka. Normalna stawka to 59 groszy za minutę jazdy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Dziedzic Pruski

polskie piekło się odezwało... a raczej małomiasteczkowość... takie skuter to świetna sprawa w centrum miast, gdy potrzeba kawałek podjechać i skorzystać kilka minut, Przede wszystkim warto się dowiedzieć, że płaci się tylko za czas jazdy. Nikt na tym godzinami nie będzie jeździł. Jak widać nie każdy dorósł ...

Gość

Kto wypożycza skuter na kilkanaście minut? Kupujesz używany włoski skuter za 3 tys PLN i jeździsz kilkanaście lat. Lub wypożyczasz ten elektryczny na 10 dni i płacisz 3600 PLN.

Gość

To się nadaje do... kabaretu!

Gość

Doba - 850 zł Chyba wole zaoszczędzić i na dobę wynająć Macana Hahaha

Miro

Moi mili. Pojazdów w takim systemie nie wypożycza się na długie godziny, całe dnie ani tym bardziej tygodnie, tylko na paręnaście minut - stąd takie stawki wynajmu. Nie wiem czemu Was to tak dziwi

Gość

Lepiej wynająć skuter normalnie no w robogo.pl na okres letni i zapłacić 60 PLN za 24 godziny użytkowania.

GośćU

To skutery na miarę naszych czasów

Motocyklista

Ludzie, za wypożyczenie dokładnie tego skutera na 7 dni trzeba zapłacić blisko sześć tysięcy złotych. No jest jeszcze rabacik 15% na zachętę. Przecież to pachnie klockiem z kilometra.

Gość

Podobno działacze z PiS już przyznali sobie za te skutery wysokie nagrody.

Gość

A co z rowerem miejskim w pruszkowie?

Gość

Wychodzi za godzinę jazdy 36 PLN. Dodatkowo jak mieszkaniec jedzie do pracy i spędza w niej 10 godzin, skuter stoi pod firmą to wychodzi 360 PLN za dzień. Rozumiecie już o co chodzi....