27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


aeronauta.pl

Ruszają przygotowania do budowy „dużej” obwodnicy

Zapowiedzi wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza dotyczące planów budowy tzw. ringu warszawskiego zaczynają się materializować. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna analizy dotyczące tej inwestycji.

.– W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie analiza wskazująca na optymalne oddalenie wariantów przyszłej obwodnicy od granic administracyjnych miasta oraz miejsca ich możliwych powiązań z istniejącą i planowaną siecią dróg. Uwzględnione zostanie również skomunikowanie z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym. Następnie dla wstępnie nakreślonego modelu sieci drogowej zostanie wykonana uproszczona prognoza ruchu, której wyniki pokażą przyszłe, szacunkowe natężenia ruchu – wyjaśnia Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wielopłaszczyznowa analiza będzie podstawą do określenia klasy i przekroju planowanej obwodnicy. Równocześnie, wskazane elementy sieci zostaną wstępnie poddane analizie oddziaływania na środowisko przyrodnicze i mieszkańców, co pozwoli na wskazanie stref wyjątkowo wrażliwych dla mających powstać poszczególnych elementów dużej obwodnicy stolicy – dodaje.

Analizy pozwolą na stworzenie poglądowych wariantów korytarzy obwodnicy. To jednak dopiero początek prac związanych z planowaniem budowy dużą obwodnica Warszawy. Wytyczone wstępnie przebiegi obwodnicy trzeba będzie poddać dalszym pracom, które pozwolą wybrać najlepszy przebieg nowej trasy. 

– Niezależnie od powyższego, aktualnie GDDKiA opracowuje Studium Korytarzowe dla drogi ekspresowej S10 Toruń – Płock – S7 (Nowy Dwór Mazowiecki) – S8 (Wołomin). W założeniu jeden z fragmentów drogi S10 ma stanowić północną obwodnicę Stolicy, stając się elementem Dużej Obwodnicy Warszawy – podkreśla Krynicki.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćpitek

Widać 3/4p.o pisze złodzieje i lizusy do Berlina

Zapora

Złośliwe komentarze napisał skuns i suki syn! Kompiący się w szambie- to są złodzieje po.

Gość

A może by tak łaskawcy poszerzyli drogę na odcinku: wjazd na A2 w Pruszkowie a starą trasą Poznańską. Od kilkunastu lat jest tam istny armagedon, a w godzinach szczytu, żeby zjechać z A2 w kierunku Poznańskiej, trzeba odstać czasem nawet ponad pół godziny... albo może rondo na starej Poznańskiej w tym miejscu. Cóż, nie tylko Pruszków nie ma gospodarza, który dobijałby się u władz o udogodnienia dla mieszkańców, w Ożarowie, widać, jest podobnie... Ale po ch... gospodarze miast mają się starać, skoro i tak durnota na nich zagłosuje... jak co 4 lata...

Gość

Kaczor i duduś będą mieli krócej i szybciej do ojczulla Tadeusza bić pokłony...

PIS to dno

W roku 2027!!! Przy dobrych wiatrach! Kogo te pisiurki chcą oszukać? Chyba swoich wyborców pelikanów, którzy łykną wszystko hahahahahaha

Gość

To na 100% już ta partia nie będzie u władzy i niech już nas więcej nie nabierają, a portu lotniczego też nie zaczną.