28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
Czytelnik

Bez prawa jazdy i po alkoholu. Nocny wypadek przy Zniczu

W nocy z poniedziałku na wtorek na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie doszło do groźnego wypadku. Trzy osoby trafiły do szpitala. Jeden z kierowców prowadził auto bez uprawnień i po spożyciu alkoholu.

Pierwsze informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników za pośrednictwem facebookowej skrzynki WPR24.pl. Co dokładnie stało się na miejscu? – Po godz. 1.00 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym. Ford poruszał się ul. Bolesława Prusa, citroen Alejami Jerozolimskimi w stronę Grodziska. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia tych pojazdów. Do szpitala trafiły trzy osoby. Jak się okazało, kierujący fordem 23-latek nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, „wydmuchał” niecałe pół promila, czyli był w stanie po użyciu alkoholu – wyjaśnia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Szczyle po alkoholu dostają małpiego rozumu... dlatego należy ich trzymać krótko i z dala od używek!

Gostek

Piszecie o USA, o 0,5 promila w Niemczech owszem możesz mieć i jechać. Ale jak spowodujesz wypadek to konsekwencje są olbrzymie. A u nas to powinni auta zabierać i załatwiło by to sprawę. Tak, tak jedzie nie swoim. A jak rozbje nie swoje? Kierowca ponosi odpowiedzialność za samochód.

Gość

Kultura jazdy w Stanach nawet po spożyciu alkoholu a kultura jazdy w Polsce to dwa odrębne pojęcia, tutaj synuś wsiadajac do fury, kupionej przez tatusia, uważa się za boga, mistrza kierownicy i super rajdowca, więc jest palenie gumy na starcie i rajd z piskiem opon, bo trzeba pokazać innym, że się ma super wozek

Gość

do 30 roku życia powinien być zakaz posiadania prawa jazdy dla bezmyślnych gowniarzy

Gość

Do mądrali z 11:16 - w USA dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy to 0,8 promila. Więc ten kierujący nawet by nie odpowiadał za to, że prowadził spożywając wcześniej alkohol, a jedynie za wypadek drogowy. Nawiasem mówiąc 99,9% wypadków drogowych to zdarzenia nieumyślne wynikające z gapiostwa, brawury, przeszacowania swoich umiejętności czy też po prostu braku umiejętności. To zupełnie co innego niż usiłowanie zabójstwa, gdzie mamy do czynienia z działaniem wprost zmierzającym do pozbawienia kogoś życia.

Gość

W Stanach kwalifikacja usiłowania zabójstwa i wyrok 15 lat za taki stan rzeczy. W Polsce sprawa będzie 5 lat się ciągnąć, biegli, świadkowie, ekspertyzy, poczytalny, może nie poczytalny i wyrok w zawiasach. A debilek nadal będzie debilkiem i będzie jeździł bez uprawnień i po alkoholu, aż rozjedzie jakąś rodzinę na chodniku. Nie ma surowych przykładnych kar. Gdyby były debilek ruszył by mózgiem, że nie może pojechać po alkoholu, bo to kwalifikacja równa z usiłowaniem zabójstwa.

Gość

Gnój.

Gość

Idiota- i tyle