28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
KSP

Narkotyki o wartości pół miliona w mieszkaniu

Siedem kilogramów amfetaminy, ponad 2 tys „działek” kokainy oraz 170 porcji marihuany. W sumie narkotyki o wartości pół miliona złotych zabezpieczono w jednym z mieszkań na terenie powiatu pruszkowskiego.

Policjanci z Komendy Stołecznej nie ujawniają gdzie dokładnie znajdował się magazyn. Szczegółowo wyjaśniają natomiast co w nim znaleźli i jak do tego doszło. – Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że w mieszkaniec powiatu pruszkowskiego może ukrywać w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna będzie próbował wprowadzić do obrotu „towar”, który ukrywa – informuje KSP.

Mundurowi najpierw wylegitymowali 36-latka, potem weszli do jego mieszkania. Co znaleźli?   – Susz roślinny, białą, zbryloną substancję oraz butelki z płynem o intensywnym zapachu. Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z biegłym z zakresu badań chemicznych w celu zabezpieczenia substancji, odczynników chemicznych, szkła laboratoryjnego i innych przedmiotów, które mogły służyć do wytwarzania amfetaminy – zaznaczają funkcjonariusze.

Okazało się, że wśród zabezpieczonych substancji jest 7 kilogramów amfetaminy oraz 1,6 litra tego narkotyku w postaci zasadowej, z czego można uzyskać ponad 18 tys. porcji handlowych. Ponadto zabezpieczono 2250 „działek” kokainy oraz 170 porcji marihuany. Szacunkowa wartość środków odurzających i substancji psychotropowych to prawie pół miliona złotych.

36-latek jest podejrzany o przygotowanie do wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i ich posiadanie. Decyzją sądu został już zresztowany na trzy misiące. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

koniec kariery

Gość

ciekawe ile towaru po takiej akcji trafi na depozytowy magazyn? na 100% nie ma co liczyć . niema to jak towar z pewnej ręki ;-)

Gość

Szkoda mi jego. Bardzo szkoda.

Gość

a u mnie w domu ostatnio było kontrol wentylacji... tylko jakoś nijak kominiarz nie był podobny do kominiarza ale do śledczych z gocławia ;-)

Gość

Mafiozo z Piastowa.

Gość

co na to spadochroniarzy z kobylki

Gość

Do GOŚĆ 2018.04.17 13:39 Statystyka, ona nie ma litości ;)

Gość

Z tymi 18 tysiącami porcji to ktoś chyba trochę pojechał? 18 kg z 1,6 litra?

Gość

Z wyglądu z tylu typowy Misiek albo Gruby