°


KPP Pruszków

Zostań policjantem!

Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!

Zalety pracy w Policji:

 

- możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego;

- gwarancję stałych warunków pracy;

- ciekawą pracę;

- możliwość rozwoju zawodowego;

- różnorodny system szkoleń;

- precyzyjny system wynagrodzenia;

- rozbudowany system socjalny.

 

Kto może zostać policjantem:

 

- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;

- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;

- nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

- korzystający z pełni praw publicznych;

- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;

- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

 

Preferencje z tytułu posiadanego przez kandydata do służby wykształcenia:

 

- wykształcenie wyższe (magisterskie lub równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w Policji: prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne;

- wykształcenie wyższe (magister lub równorzędne) o kierunku innym niż wymienione;

- wykształcenie wyższe (licencjat, inżynier);

- wykształcenie średnie (ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania).

 

Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydatów do służby:

 

- posiadanie tytułu ratownika albo ratownika medycznego;

- posiadanie uprawnień instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych;

- posiadanie uprawnień ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej;

- posiadanie prawa jazy kategorii „A” lub „C”.

 

Wymagane dokumenty:

 

- podanie o przyjęcie do służby;

- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby: część A i B (formularz kwestionariusza do pobrania w Komendzie Stołecznej Policji, komendach powiatowych i rejonowych Policji lub każdej innej jednostce Policji na terenie kraju);

- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały dokumentów do wglądu);

- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały dokumentów do wglądu);

- książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową (do wglądu).

 

Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny złożyć komplet dokumentów w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, mieszczącej się przy al. „Solidarności” 126. Przyjęcia interesantów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.30.

 

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej dostępne są:

 

- na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji oraz na portalu policja.pl w zakładce „Praca w Policji”;

- w siedzibie Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji, al. „Solidarności” 126 w Warszawie, tel. +48 22 603-24-49, +48 22 603-24-51, +48 22 603-24-30, +48 22 603-24-53, +48 22 603-24-59.

 

Dołącz do najlepszych! Ty też Możesz!

 

Planowane przyjęcia do służby w 2018 r.:

 

20 marca - 120 osób

16 kwietnia - 20 osób

2 lipca - 140 osób

24 września - 175 osób

7 listopada - 70 osób

27 grudnia - 150 osób

 

 

Komendant Główny Policji na podstawie bieżącej analizy fluktuacji kadr w Policji, przeprowadzanej w 2017 roku, może dokonywać modyfikacji wskazanych wyżej terminów i limitów przyjęć do służby w Komendzie Stołecznej Policji.


Informacja Prasowa

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 38

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość5

Fajne komentarze piszecie. A jeszcze nie tak dawno czytałem ile to psy mają przywilejów i jak wielkie emerytury dostają. Coś się zmieniło w ocenie? Szkoda, że nie podali ile taki pies krawężnikowy dostaje na rękę a ile taki specjalista kryminalny najwyższej klasy po 30 latach służby. Żenada!

Gość

Albo Ensiajes Tworki. Najlepszy wydział.

Gość

"Pendzem, lecem"

Gość

Poleć Yetiemu. To rozporządzenie ministra ds uwag słusznych i wskazanych.

Gość

Być stróżem prawa to jest pomysł durny xD

Jaro

E tam Policja. ABW to klasa i super !

Yeti

W obecnej władzy NIGDY!!!!!!

Gość

Jak zawsze przy okazji takich artykułów pojawiają się różne oderwane od rzeczywistości komentarze na temat zarobków. Zawsze ktoś napisze, że lepiej pójść do Biedronki albo McDonalda bo tam kasa taka sama a nie ryzykuje się zdrowiem i nie użera się z menelami. No jeśli ktoś ma taką ambicję życiową by do emerytury siedzieć na kasie i przez kilka godzin dziennie tylko "pikać" towary to serdecznie gratuluje. Tak samo jak gratuluje ludziom, którzy uważają że robienie kanapek jest lepsze niż praca wymagająca myślenia i sprawności fizycznej. No i dodać należy, że 2,5-3 tys na rękę, bo tyle policjant zarabia po kilku latach służby ze wszystkimi dodatkami, może u nas w aglomeracji Warszawskiej nie robi żadnego wrażenia, ale jest bardzo wiele miejsc w Polsce gdzie nie ma pracy za takie pieniądze. A jak jest to u prywaciarza - na czarno, bez składek, bez ubezpieczenia.

Gość

Nie głosujmy na pisowców jak też na spadochroniarza z kobyłka.

Gość

pan władza dobry zawód.Ja bym im dał jednak rolki a nie grubasy tylko się wożą cały dzień

Gość

Policjant powinien posiadac tylko nr sluzbowy lub pseudonim. Jego dane osobowe powinny byc utajnione nawet przed pravodawca np w centralnym rejestrze KGP. Dopiero wtedy mozna byloby oczekiwac skutecznej policji

Dżeronimo

W nocy 23 marca 2002 roku w miejscowości Parole na jednej z posesji namierzono skradzionego TIR-a wypełnionego sprzętem RTV o wartości prawie 700 tys. złotych. Kiedy niewielki patrol policji zaczął zabezpieczać towar, nadjechały trzy samochody, z których wybiegło kilkunastu uzbrojonych mężczyzn. Była to grupa Mutantów z Piastowa, przekonana, iż konkurencyjny gang właśnie próbuje przejąć ich towar. Gangsterzy bez słowa otworzyli ogień do policjantów, zabijając na miejscu podkomisarza Mirosława Żaka. Mimo licznych wezwań przez radio, na pomoc policjantom nie przybył żaden patrol z pobliskich miejscowości. Z grupą Mutantów współpracowało kilku policjantów z Mazowsza, głównie z Pruszkowa, Piastowa i Wyszkowa, co może tłumaczyć pewien parasol ochronny, jakim cieszyli się bandyci. „Krzyczeliśmy, że jesteśmy z policji” – opowiada jeden z funkcjonariuszy. „Odpowiedziano nam tylko: „My też„. Z nimi nie było żadnej dyskusji” – dodaje. „Przyjechali po skradzione przez nich telewizory plazmowe warte blisko milion złotych. Pomylili nas z bandą, która kilka godzin wcześniej próbowała im ten towar odbić. Byli gotowi zabić nas wszystkich”. Kiedy w Parolach pojawił się pierwszy ratunkowy odział policji, gangsterzy już dawno uciekli. Po akcji w Parolach policja przypuściła zmasowany szturm na gang piastowski. Za punkt honoru postawiono sobie złapanie zabójców policjanta. W efekcie za kraty trafiło 26 szczególnie niebezpiecznych przestępców, przechwycono kilka arsenałów broni, a także zlikwidowano niemal zupełnie kilka gangów grasujących w okolicach Piaseczna, Piastowa i Pruszkowa. Praca w Policji nie jest dla miętusów i herbatników. Zbyt wiele pokus przejścia na drugą stronę.

Gość

I najważniejsze nie wychylać się,nie patrolować podejrzanych miejsc,nie podchodzić do karków w bmw,szukać samotnych jeleni do wlepienia mandatu.

Rado

PIS zamknijcie granice wschodnie! Szybko! Tam zyje koszmar! Kochajmy Slowakow i Czechow. Oni sa super!

Gość

Nieustannie siedzisz i tylko trzepiesz dresiarzy, wystawiasz mandaty albo łapiesz kogoś za prędkość. Nagle masz interwencję, bo na przykład sąsiedzi słyszą, że pies szczeka od wielu godzin. Na miejscu nikt nie otwiera. W końcu wchodzicie „na ostro", bo sąsiedzi widzieli, jak cała rodzina wróciła, a ich samochód stoi na parkingu, więc coś się mogło stać. Co widzisz, ty, który znasz tylko bloczek od mandatów i niemal na pamięć pesele spisywanych ludzi? Ojca trójki dzieci, który na pętli wisi w jednym pokoju, a rodzina zamordowana przez niego w drugim. Nie siądzie ci to „na bani"?

Walec

Obecnie w Pruszkowie Ukraińcy podpalają domy, jak na Gałczyńskiego albo grasują uzbrojeni w broń palną Czeczeni, trwają walki w narkotykowych gangach. Nie jest wesoło. Zawsze taki policjant może sprzedawać informację gangsterom co w okolicy nie należy do rzadkości. Gdyby nie funkcjonariusze Policji pracujący dla Roberta Cieślaka z Piastowa to życie uratowałoby trzech policjantów. Bardzo niewdzięczna praca i zero solidarności zawodowej w tych strukturach.

Szurygus

Praca w policji jest fajna, można zarobić kulkę jak naczelnik sekcji kryminalnej piaseczyńskiej policji albo dostać nożem na przystanku autobusowym, przy okazji zarobić na miesiąc kilkakrotnie mniej od śmieciarza z Europy Zachodniej. Przerażają najbardziej statystyki samobójstw w tej grupie zawodowej w Polsce i biadolenie policyjnych związków zawodowych, żeby do głodowej wypłaty dodać kilkaset PLN bo trudno przeżyć. Spróbujcie wstąpić do Policji i poprosić o kredyt na mieszkanie. Potraktują was jak niewypłacalnego bezdomnego.

Gość

Poznajcie historię policjanta Wróbla. Posiedział trochę. Każdy może, jeżeli nadepnie na odcisk jakiemuś gangsterowi z Pruszkowa.

Maria

Pudziana przyjmijcie ! Bedzie spokoj

POLICE

znowu w szeregi policji wstąpią nieudacznicy albo sadyści

Gość

Podstawowym wymaganiem powinna być umiejętność samodzielnego myślenia i chęć pomocy innym. Nawet pół zdania o tym nie napisali.

Gość

Mogę mieć i mam zastrzeżenia do pracy policji, ale zawód ten to bardzo brudna i bardzo ciężka praca. Wszystkie życiowe tragedie muszą przejść dokumentację i oględziny policyjne. Są to przeróżne sytuacje, gdzie niekiedy głowa dziecka jest gdzie indziej a reszta ciała gdzie indziej. Kiedy trzeba wejść do mieszkania, gdzie od miesiąca rozkłada się ludzkie ciało. Przykładów można mnożyć w setki. To jest na prawdę bardzo ciężka praca. Dochodzą do tego jakieś tarcia między przełożonymi, zła atmosfera pracy, o której często słyszymy i tylko współczuć wtedy policjantowi wykonującemu swoją pracę w takich warunkach. I mimo, że mam zastrzeżenia, chociażby zbijanie limitu dziennego na mandaty, bo przełożony powiedział, że bez 50 wypisanych nie wracaj na posterunek, to mam spory szacunek do ludzi wykonujących ta pracę.

Gość

Weekendowy dowcip.

Gość

Hehe żarty....

Kinia

Czemu nie, ALE NIE W POWIECIE PRUSZKOWSKIM

Gość

A będą zajęcia ze znęcania się nad zatrzymanym przy użyciu paralizatora ?

Gość

W wyborach Starzyński i Kurzela i cała ich klika startują jako partia WPR!! NIE GŁOSUJEMY!!

Tom

Wymagania kosmiczne a praca tragedia! :(

Daro

Narazanie zycia i smieszne zarobki ! 100razy lepsze ABW !

Gość

Już zwalniam się z Biedronki i lęcę po gorszą pensję, setki nadgodzin, nienormowany czas pracy, wieczny brak sprzętu do pracy itp itd

Gość

No dobre,dobre jak na żarcik.. ..

Gość

Hahaha dobry żart :)

Gość

trza nie było wpuszczać 3 mln ,, innastrańców,, , czarno to widzę

policeman

Z tą możliwością rozwoju zawodowego to kogoś poniosła fantazja

Ted

Zawsze będziesz mógł pobawić się paralizatorem albo wywieść kogoś do lasu .....

Gość

Mój syn by poszedł z chęcią! Ma magistra i nie skazaną opinię! Ale nie chcę obstawiać pisowskich miesiecznic wiec powiedział Tata wolne iść do łopaty niż mam brać udział w tych szopkach ! Zaznaczam jestem Oficerem WP i mój syn bierze przykład ze mnie!

997

A co to za ogłoszenie o pracy bez podania zarobków? Ja już na takie nie odpowiadam!

Gość

a wiek ???