°


Facebook: Grodziski Klub Szermierczy

Szabliści zmierzą się w Grodzisku

19 maja w Grodzisku Mazowieckim szykuje się fantastyczne widowisko. W Hali przy ul. Westfala odbędzie się Międzynarodowy Turniej Szermierczy dziewcząt i chłopców.

Zręczność, precyzja i spryt – to cechy, które pozwalają osiągnąć sukces w szermierce. Historię dyscypliny w Polsce tworzył Jerzy Pawłowski. W 1957 roku sportowiec, który realizował się również jako malarz zdobył pierwszy indywidualny złoty medal mistrzostw świata dla Polski. Warto wspomnieć, że Pawłowski zapisał na swoim koncie pięć krążków Igrzysk Olimpijskich. Dla wielu adeptów szermierki pozostaje wzorem.

19 maja w Grodzisku nadarzy się okazja, aby zobaczyć w akcji następców wielkiego mistrza. Do rywalizacji staną dziewczynki i chłopcy. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się o godz. 10.45, a już kwadrans później pierwsze walki. Do godz. 17.00 w hali przy ul. Westfala będzie można obejrzeć zdjęcia z kolekcji rodziny Pawłowskich, dostępna będzie strefa szermierki rodzinnej, a w niej zabawy i konkursy dla całej rodziny. Nie zabraknie również pokazu szermierki historycznej o godz. 17.30. Natomiast walki finałowe turnieju zobaczymy o 18.00.

Patronat nad Międzynarodowym Turniejem Szermierczym dziewcząt i chłopców „Grodziska Szabla 2018. II Memoriał Jerzego Pawłowskiego” objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

gm

i to po raz kolejny:) Sportowa, fantastyczna impreza.