°


grodzisk.pl

Grodziskie ulice się zazielenią

Grodzisk to kolejna gmina w naszej okolicy, która zadba o zieleń przyuliczną. Burmistrz Grodziska podpisał już umowę z firmą, która zajmie się wykonaniem zieleńców w 10 różnych lokalizacjach.

W Pruszkowie i Piastowie trwają już prace związane z nasadzeniami zieleni wzdłuż dróg i terenów zielonych. Wspomniane gminy uzyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej na zagospodarowanie terenów zielonych. 

Pieniądze na ten cel zdobył również Grodzisk Mazowiecki. Burmistrz Grzegorz Benedykciński9 maja podpisał już umowę z wykonawcą nowych nasadzeń. Prace obejmują uporządkowanie istniejącej zieleni poprzez cięcia pielęgnacyjne, wycinkę drzew i krzewów gatunków inwazyjnych oraz nasadzenia nowych drzew, krzewów i bylin.

W jakich miejscach pojawi się nowa zieleń? Nowe nasadzenia przewidziano przy ul. Armii Krajowej, Wólczyńskiej, Cichej, Sadowej, Grunwaldzkiej, Szerokiej, Średniej oraz na skarpie przy tunelu na ul. Bałtyckiej, skarpie przy wiadukcie na ul. Okulickiego oraz na skwerze na rogu ulic Sadowej i Grunwaldzkiej przy pawilonie handlowym.

Nasadzenia mają zostać wykonane do końca października. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do 07:21, niestety w gminach pryszkowskich, tak się dzieję... Z TYM NALEŻY W KOŃCU SKOŃCZYĆ!!!

Piastowianka

A w Piastowie, jak to OD LAT, WIELKA BRYNDZA!

Gość

W Grodzisku Maz prawo jest dla "układu" a z tys mieszkańców zrobiono niewolników. Część sędziów {kobiet i mężczyzn} chroni ten układ zamknięty. Prokuratura umarza składane zawiadomienia - to w jakim celu społeczeństwo utrzymuje tych urzędników ? Trzydzieści kilometrów od Parlamentu od 24 lat istnieje postkomunistyczne księstwo z księciem i wasalami. Oto prawdziwe gazetowe miasto przyszłości.

Gość

GB chwali się publicznie, że ma 15 milionów zł do wydania na zieleń miejską. Każdy skrawek gruntu jest teraz bardzo ważny, bo gdzieś te drzewka, krzaczki i rabatki trzeba wsadzić.

Gość

Nie ważne że mieszkańcom co raz gorzej się żyje ze względu na Największe korki na zachodnim Mazowszu, nie ważne że będzie jeszcze gorzej przez durne pomysły władz. Ważne że oni/władza/ ma się dobrze. Kto wydał pozwolenie na budowę sklepów przy głównym skrzyżowaniu, przez które to skrzyżowanie miasto się korkuje ? Czy p. Burmistrz to jak jeżdzi po świecie zdobywać wiedzę to nie widzi gdzie umiejscowione są sklepy tego typu ? A kto i za czyje zakupił fontannę która upiększa widok dla prywatnej restauracji ? Niech Burmistrz zapłaci ze swoich. Komu to służy? A kto podjął decyzję że będzie budowana ulica do tej restauracji ? Inni czekają po 50 lat i się nie mogą doczekać, a tu proszę .Prywata rządzi. Takiego Burmistrza chcecie na następne lata ? Czy to wam wszystkim wystarczy ? A może czas aby przyszła ,,nowa miotła '' i zaczęła mądrzej rządzić .

Gość

To może jeszcze pomalować krawężniki na biało a asfalt na czarno i będzie ładniej. Szwagier założył firmę ogrodniczą, by zarobić na samorządowych zleceniach?

Gość

Od 24 lat co chwila zmienia się nasadzenia za nasze pieniądze, takie nasadzenia są robione nawet tuż przed mrozami. Mieszkańcy siedząc w centrum miasta przed kościołem wdychają spaliny ze stojących w korku samochodów. Od 24 lat Bur mistrz obiecuje obwodnice - zamiast tego wydaje nasze pieniądze na rabatki. Dawniej żywopłot odgradzał siedzących od spalin, lecz został wycięty a plac wybrukowany. Czy mieszkańcy Grodziska Maz w końcu się przebudzą i wybiorą nowego Burmistrza który doprowadzi do powstania niezbędnej obwodnicy - czy będą nadal wierzyć obecnemu przez następne 24 lata.

TOM_w_PASKI

jak ulice się zielenią to znak że nie są sprzątane I zachodzą mchem