°


pruszkow.pl

Bliżej modernizacji targowiska na Pańskiej

Ważny krok do rozpoczęcia remontu pruszkowskiego targowiska przy ul. Pańskiej. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą, który przygotuje projekt i przeprowadzi prace.

To długo zapowiadana przez magistrat i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. – Targowisko Miejskie przy ulicy Pańskiej w Pruszkowie będzie modernizowane. Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński 15 maja podpisał umowę, której przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja na jej podstawie robót dotyczących przebudowy targowiska – poinformował pruszkowski urząd miasta.

Co zmieni się na Pańskiej? Zakres prac przewiduje wymianę nawierzchni, rozbiórkę wszystkich elementów zagospodarowania terenu, wymianę ogrodzenia i bram wjazdowych, wykonanie trawników i posadzenie krzewów, budowę stalowych zadaszeń, ocieplenie budynku toalet, przebudowę i ocieplenie budynku administracji, wykonanie toalety dla osób niepełnosprawnych w budynku administracji, wykonanie kanalizacji i oświetlenie terenu. Do tego montaż nagłośnienia, instalacja koszy na śmieci, stojaków rowerowych i tablic informacyjnych.

Całość ma być gotowa do końca sierpnia przyszłego roku. Projekt i niezbędne pozwolenia pojawią się najpóźniej do 30 listopada tego roku. Koszt przebudowy to ponad 1 mln 800 tys zł. Prawie połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

To jest to targowisko na żbikowie?

Gość

A wszystko po to aby ubrudzoną marchewkę z Biedronki sprzedawać dwa razy drożej spragnionym plotek miastowym.

mekeke

Skoro ten projekt to kolejna kiełbasa wyborcza Starzyńskiego, może warto ugrać coś dla nas drodzy mieszkańcy i wymusić na naszym najświętszym zmiany w projekcie, który uwzględniłby dach nad całym targowiskiem jak to ma miejsce w krajach bliższych zachodowi. Sądząc po wypowiedziach wiceprezydenta nt. ul. Nowoinżynierskiej coby miasto tak mocno wsłuchiwało się w potrzeby mieszkańców, może warto zawalczyć? Jak zbudują bubla trzeba będzie z nim żyć następne 50 lat, tak to już jest w tym mieście, wiec może warto naciskać, bo następna szansa prędko może się nie nadarzyć.

Targowisko z wąsem

Strabag?

m

Alejkę między stanowiskami też przydałoby się zadaszyć. Handlarze i tak maja plandeki na straganach.

Gość

po H.... , topić publiczne pieniądze na coś takiego

Gość

a czemu nie zadaszyć całego targowiska? przecież przedzierając się miedzy stanowiskami z parasolką można siebie lub kogoś uszkodzić, tak jak to ma miejsce do tej pory

Gość

To wstyd, że w XXI wieku Pruszkowie targowisko nie ma zadaszenia. Na dole mógłby być parking dla klientów (poziom -1), a na poziomie 0 regularny handel. Gdyby kasy starczyło poziom +1 mógłby być placem z kawiarniami, roślinami i ogólnie coś w rodzaju rynku czy deptaka. Jakiś plac zabaw czy coś w tym rodzaju.

klapsa w duuu!

im blizej wyborów, które zresztą i tak są fałszowane, - tym więcej będzie się pisać o tego typu inwestycjach ... - i tylko czekać na podobny artykuł i wypociny burmistrza Brwinowa.