19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Arkadiusz Kosiński

Koniec z dzikim parkingiem. Będzie park&ride w Otrębusach

Dobra wiadomość dla mieszkańców Otrębus i okolicznych miejscowości. Przy stacji WKD powstanie park&ride, co rozwiąże problem parkowania w rejonie przystanku.

To bardzo potrzebna inwestycja. Stacja WKD w Otrębusach jest jedną z tych „przesiadkowych”. Wiele osób dojeżdza tam samochodem, aby zostawić auto i kontynuować dalszą podróż kolejką. Wyznaczonych miejsc do parkowania nie ma tam zbyt wiele, więc od kilku lat kierowcy zostawiają swoje pojazdy na pustym terenie po drugiej stronie strasy 720.

 

Właśnie tam, gdzie parking został „wydeptany” powstanie park&ride. Działka o powierzchni ponad 5 tys m kw. od niedawna jest własnością gminy. Zawarto także porozumienie z WKD w sprawie budowy częściowo na terenie kolejowym. A teraz udało się wywalczyć dotację. – Gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 723 tys zł na budowę parkingu „parkuj i jedź w rejonie przystanku WKD w Otrębusach. To 80 proc kosztów kwalifikowanych, a 60 proc całkowitych kosztów przedsięwzięcia – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

 

Prace budowlane mają rozpocząć się i zakończyć w przyszłym roku. Do tego czasu konieczne jest jeszcze opracowanie dokumentacji projektowej, co władze Brwinowa mają zamiar zrobić w ciągu kilku najbliższych miesięcy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do "gościa z 22.50 " . Jak myślisz ? Ile można pieniążków przytulić ze ścieżki rowerowej ? Bo z parkingu to i owszem . :-)

Gość

A przy następnym przejeździe kolejki WKD w stronę Podkowy położona jest ulica RÓŻANA. Zapomniana przez władzunię kochaną. Nic w tym roku tutaj nie zrobiono. Dziura na dziurze i kurzem pogania !!! No ale jak wyciągnąć pieniądze z Różanej ? Niedasie ! A z parkingu ( ziemny bo na ziemi ) można będzie dwa złote przytulić !!! Oj kocha pieniążki " nasza " władzunia . Do zobaczenia na wyborach .

Gość

Tak to jest jak kupi się złom samochodowy, a potem nie stać na paliwko.

Gościuniu

Teren pokazany na zdjęciu, od torów WKD aż po szkołę Należał kiedyś do Spółdzielni „Jedność”. Ten teren przy upadku spółdzielni został przydzielony kilkunastu pracownikom. Przez przeszło 10 lat nowi właściciele walczyli z gminą Brwinów o to by cały teren podzielić na działki równej wielkości, przeznaczyć je pod zabudowę jednorodzinną lub bliźniaczą, wytyczyć drogi dojazdowe do działek oraz zaplanować przebieg mediów. Gmina zgodziła się pod warunkiem że część z tych działek zostanie przeznaczona pod boisko pobliskiej szkoły. Właściciele wyrazili zgodę. Gmina bardzo długo tworzyła zagospodarowanie tego terenu. Po wielu perturbacjach i planach w końcu został uzgodniony plan. W Planie przewidziano usypanie przy torowisku wału który miał nie tylko być formą naturalnego ekranu akustycznego osłaniające domy jednorodzinne od torowiska WKD. Dodatkowo wał też miał pełnić funkcję chodnika i ścieżki rowerowej. Ciekawostka, przy pokazywaniu nowego zagospodarowania do akceptacji przez właścicieli, Na sali był obecny inwestor, który po akceptacji od razu zaproponował wykupienie całego tego terenu z chęcią wykorzystania tego planu i pobudowania tam osiedla domków jednorodzinnych, za całkiem rozsądną i przyzwoitą cenę. Wszyscy właściciele terenu zgodzili się. Od tego czasu minęło kolejne 10 lat. Osiedla nie ma, wału z wyznaczoną ścieżką rowerową nie ma, za to powstał dziki parking który teraz nagle gmina chce zagospodarować pod parking. Tylko czy gmina jest rzeczywiście właścicielem tego terenu?

Brw24

A kiedy zniknie ten dziki parking przy netto w Brwinowie i wzdłuż torów PKP na ul. Pruszkowskiej ??? Tam jest tyle miejsca że może też Kosiński powinien szukać porozumienia z PKP w tej sprawie???

Głos

Jak zawsze tam gdzie pomysłowi Polacy dają sobie świetnie radę sami ,tam musi wejść w buciorach z gnojem władzuchna kochana... Tak więc władzuchnie naszyj kochanyj przeszkadzał ten 'parking' i mogę się założyć że już myśleli jak tu postawić szlaban i pobierać opłaty...Ale kiepsko by to trochę wyglądało ,więc postanowili zadowolić swoich kochanych mieszkańców i wspaniałomyślnie postawić im PARKING...Ciekawe po ile karnety? Hehehe

Gość

Ile samochodów pomieści ten parking?

brwinowianin

czy to będzie parking na 15 samochodów ? :)

Gość

Ściema wyborcza !!!

Gość

Dla mieszkańców to raczej słaba wiadomość, będzie więcej przyjezdnych i większe korków tym miejscu.

Gość

Skoro już Kosiński był wstanie się dogadać z WKD w sprawie parkingu, to może i w sprawie ścieżki rowerowej przy torach by się dogadał, bo to słabe, że na Podkowie się kończy możliwość dalszej jazdy rowerem.