19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Archiwum

Zamykają Graniczną. Objazdy przez tydzień

Uwaga, kierowcy! Od środy, 13 czerwca, zamknięta dla ruchu będzie ul. Graniczna w centrum Brwinowa. Popularny szlak dojazdowy przechodzi remont. Utrudnienia potrwają przynajmniej tydzień.

Prace przy przebudowie Granicznej rozpoczęły się w drugiej połowie maja, ale teraz wkroczą w najbardziej zaawansowaną fazę. Niestety, wiąże się to z utrudnieniami. Ulica zostanie całkowicie zamknięta, od środy zaczną obowiązywać znaki zakazu wjazdu. – Ulica Graniczna zostanie całkowicie zamknięta od ulicy Pszczelińskiej do ronda Feliksa Nowosielskiego na minimum tydzień. Od strony Parzniewa objazd został poprowadzony ulicą Pruszkowską i Wspólną do ulicy Pszczelińskiej. Od strony ulicy Pszelińskiej, ulicą Peronową do Pruszkowskiej i dalej do Parzniewa – informuje brwinowski urząd gminy.

To jednak nie wszystko. Po zakończeniu budowy kanalizacji na Granicznej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Wykonawca zastrzega jednak, że w razie potrzeby możliwe jest ponowne zamknięcie.

Na objazd skierowane zostaną autobusy komunikacji publicznej. Autobus do Parzniewa będzie zatrzymywał się na wysokości ulicy Pszczelińskiej 35 i ulicami Parzniewską oraz Krańcową pojedzie do Granicznej. Dalej swoją trasą.

Jakiego efektu można się spodziewać po zakończeniu prac na Granicznej? – Przebudowa ulicy Granicznej na odcinku ok. 664 m od ulicy Pszczelińskiej do ronda Feliksa Nowosielskiego obejmie budowę jezdni, chodnika, zjazdów, kanalizacji deszczowej, wyniesionego skrzyżowania z ulicą Orlą, dwóch wyniesionych przejść dla pieszych w ulicy Modrzewiowej i Rodzinnej oraz budowę ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego o długości ok. 700 m. Zostaną też wykonane nowe nasadzenia drzew – zapewniają brwinowscy urzędnicy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Idź do lekarza... Tego od oczu

brwinowianin

dlaczego w Brwinowie przestała działać fontanna na rynku ??? Kiedy zostaną pomalowane drewniane ławki na rynku ? Jeśli nie zabejcują tych desek to cała infrastruktura będzie do wyrzucenia !

brw24

a kiedy planowany całkowity koniec remontu (razem z tą ścieżką, drzewkami itp.) , - tego nie napisali !