19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
czytelniczka

Postawili zakazy, tylko po co?

Od niedzieli na ul. Chopina w Pruszkowie obowiązuje zakaz parkowania poza miejscami wyznaczonymi. Mieszkańcy i kierowcy zastanawiają się kto zdecydował się na taką organizację ruchu w tym miejscu.

W związku z budową galerii handlowej i przy ul. Sienkiewicza i konieczności przebudowy drogi (m.in. poprzez budowę rond) od 10 czerwca z ruchu wyłączony został odcinek ul. Sienkiewicza na odcinku od u. Stalowej do ul. Staszica. Ruch skierowano na objazdy wytyczone ul. Stalową i Chopina. Teoretycznie taka organizacja ruchu obowiązuje od maja. Wprowadzono tylko korekty polegające na zmianie pierwszeństwa na krzyżowce ulic Powstańców, Plantowej i Stalowej (te dwie ostatnie mają pierwszeństwo) oraz wprowadzono wspomniany już zakaz parkowania na ul. Chopina (nie dotyczy przeznaczonych do tego miejsc). 

To właśnie ta ostatnia zmiana wywołała falę niezadowolenia wśród mieszkańców, którzy nie mają gdzie zostawiać swoich aut.  – Gdzie ja mam zostawić swój samochód? Może ktoś mi to wytłumaczy? Przecież ulica jest na tyle szeroka, że normalnie tedy przejdzie i autobus i straż pożarna – mówi nam czytelniczka Katarzyna. – Informacji o zmianach też nigdzie nie było. O tym że nie wolno parkować dowiedziałam się w poniedziałek rano z... mandatu za wycieraczką – dodaje. 

O nową organizację ruchu zapytaliśmy w starostwie powiatowym. – Decyzja o zakazie parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi podyktowana jest zapewnieniem płynności ruchu na ulicy Chopina, którą poprowadzony jest objazd na czas remontu ulicy Sienkiewicza. Zdajemy sobie sprawę, że dla osób parkujących swoje auta poza miejscami do tego wyznaczonymi decyzja ta może wydawać się trudna, jednak podejmując decyzję o organizacji ruchu na tym odcinku musimy brać pod uwagę przede wszystkim kwestie przepustowości ulicy odpowiadającej wzmożonemu ruchowi aut w tym obszarze – poinformował na Krzysztof Bukowski, ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Zapytaliśmy w starostwie czy jest szansa na przywrócenie na ul. Chopina pierwotnej organizacji ruchu. – Zbadamy tę kwestię – poinformował nas Bukowski.

Utrudnienia związane z przebudową ul. Sienkiewicza mają potrwać do września 2018 r.


redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 34

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jakoś mimo zakazów nadal jest parking na skrzyżowaniu przy pijackim sklepie na szopena . zapewne mandaty są za małe bo jakoś nie uwierzę że strażnicy boją się podjąć tam interwencji - same karki...

Gość

Do Pana Bukowskiego wczoraj widziałem tę "przepustowość" jak jeżdzący szybko ale bezpiecznie wyprzedzał na przejściu przy przedszkolu .Czy ulica Chopina przy Niepodległości jest szersza gdzie są wyznaczone miejsca parkingowe od Powstańców do przedszkola

Karola

Choć nie mieszkam przy ul. Chopina jestem w stanie wyobrazić sobie powagę sytuacji czyli brak możliwości zaparkowania samochodu hałas związany z ilością przejeżdżających samochodów i autobusów biorąc pod uwagę pobliskie przedszkole z ulicy na której ruch był umiarkowany stał się koszmar drogowy. Ja osobiście radziłabym mieszkańcom ul. Chopina zorganizować protest czyli wyjść na przejścia dla pieszych i nie przepuścić żadnych samochodów tak by ruch został wstrzymany być może ktoś odpowiedzialny za zaistniałą sytuację zastanowi się nad swoją decyzją. Choć myślę iż niestety ludzie wolą narzekać niż działać a bez podjęcia zdecydowanych działań nic się nie zmieni. Dlatego życzę dalszego ubolewania nad swoim losem.

Gutek

Szkoda że WPR nie szanuje wolności słowa w Polsce.. To drugi komentarz który spróbuje umieścić.. Osoba która zarządziła ustawienie znaków zakaz zatrzymywania się na ulicy Chopina powinna okolicznym mieszkańcom załatwić pobliski parking do postawienia aut a może wszyscy mieszkańcy którzy trzymali samochody powinni je 10.06.2018 zezłomować??? Jak można przez małą uliczkę jednokierunkową na której jest przedszkole puścić wszystkie autobusy, od tego jest Aleja Wojska Polskiego. Mam nadzieję że przeczyta to osoba odpowiedzialna za tą organizację ruchu - wstrętny egoisto życzę ci wszystkiego najgorszego, żeby ci się życie posypało i za to jak potraktowałeś mieszkańców żeby los się na tobie zemścił!!!

kierownik

Rowery utrudniają ruch samochodom. Motocykle jeżdżą za szybko. Też uważam, że samochody powinny mieć wyłączność na jeżdżenie ulicami i powinny parkować gdzie tylko chcą. No bo przecież jak mam samochód, to nie będę kochanego dziecka prowadzał 100m do przedszkola, bo to zajmuje dużo czasu i się jeszcze dzieciak spoci. #sarkazm

Marek

Do tego artykułu dodam jeszcze, że Ci spece od organizacji ruchu powinni dodać ZAKAZ JAZDY ROWERZYSTOM na ul. Chopina. Oni utrudniają bardziej przepustowość ulicy aniżeli zaparkowane lewostronnie samochody. Wzdłuż tej jednokierunkowej ulicy od strony Powstańców po lewej stronie jest chodnik ponad 2 metrowej szerokości!!! Faktycznym utrudnieniem choć okazjonalnym jest manewrowanie aut Poczty Polskiej, które tyłem wjeżdżają po drzwi służbowe poczty. Ale teraz straż miejska codziennie kasuje mandaty na tymczasowych znakach zakazu zatrzymywania i parkowania – i na tym polega współpraca właściwych służb w udowadnianiu potrzeby ich istnienia………

Wóz Drzymały

Zamiast Chopina i Stalową, proponuję jeździć Obrońców Pokoju. Może ktoś kto tam mieszka poczuje jak to fajnie.

Gość

Jak mowa o oznakowaniu. Bywacie na stadionie? Jest parking przy tytaniku a i tak rodzice lewandowskich i messich jeżdżą i parkują przy boisku, przy hali, za halą itd. Istnieją tam jakieś zasady żeby można było bezpiecznie przejść, wypuścić dzieci same?

Gość

O tym że nie wolno parkować dowiedziałam się w poniedziałek rano z... mandatu za wycieraczką – dodaje czytelniczka Katarzyna. Pani Kasiu a nie ze znaków?

Gość

podziekujmy wlodarzom podczas wyborow zamiast konsultacji mandat metody zarzadzania jak w zsrr

Gość MM

Żeby odprowadzić dziecko do przedszkolu to trzeba zostawić samochód kilkuset metrów dalej. Droga zajmuje więcej czasu niż zmiana obowia w przedszkolu.....

Lucjan

Szeroka i jednokierunkowa Chopina skłaniać będzie do szybkiej jazdy. Starostwu chodzi o zwiększenie liczby wypadków? Autobusy już wcześniej jeździły tą ulicą i zakazu nie było.

Gość

zakaz totalnie bez sensu dodatkowo w okolicy poczty i sklepu wiele osób porusza się pieszo dalej jest też przedszkole - samochody stojące z boku nie tworzyły "mniejszej przepustowości" bo tam nigdy nie było korków, ale samochody poruszały się trochę wolniej i było bezpieczniej

kierownik

Bardzo dobrze. W końcu będzie można omijać autobusy i wyprzedzać wolno jadące samochody. Pasów na drodze jest tyle, ile pojazdów się zmieści obok siebie. Pasy nie muszą być wyznaczone.

Gość

Gość z 08:49 zrobiłeś w tekście 42 błędy. Zawodówki z wyróżnieniem raczej nie skończyłeś, bękarcie.

Sct

A dlaczego ruch nie jest ołówkową w stronę Sienkiewicza i stalową w stronę Powstańców? Dwa znaki do zmiany i problem rozwiązany. I przystanków nie trzeba przenosić.

loki

dziwicie się, że postawili mieszkańcom zakazy bez konsultacji? Oni zamkną wiadukt, Pruszków zostanie bez przeprawy, bo tak jest łatwiej i taniej dla urzędników, więc o czym tu mowa...

Gość

Ja nie wiem dlaczego powstańców jest teraz podporządkowana... Jeżdżę codziennie w godzinach szczytu i nie tylko i owszem ze stalowej od momentu wprowadzenia objazdu jest większy ruch ale mimo wszystko większy jest na powstańców. Co jadę to trafi się sytuacja ze całe skrzyżowanie stoi bo ci stojący na powstańców zgodnie ze znakami chcą ustąpić pierwszeństwa a samochody chcące wyjechać na przykład ze stalowej stoją bo nie patrzyli na znaki i myślą dalej że powstańców ma pierwszeństwo. Wczoraj kursując w godzinach 9-12 ruch był przede wszystkim na powstańców a z tamtych nic nie wyjeżdżało

maciej

pamiętajcie drodzy mieszkańcy o tych mandatach kiedy będziecie robić zakupy w nowej "galerii". wszakże cały tan zamęt, cały ten chaos komunikacyjny, ulice zamknięte przez 4 miesiące są tylko i wyłącznie po to, aby prywatny inwestor mógł sobie wyklepać podjazd pod swój biznes. na co władze miasta i powiatu radośnie się zgodziły - w końcu w hierarchii priorytetów dobro mieszkańców jest na szarym końcu, a konkretnie w tym miejscy gdzie światło nie dochodzi.

Gość

Niestety taka mamy mentalność mimo zakazu , na trawniku zaparkuje na chwile bo do sklepu itp. wymówki po prostu brak poszanowania prawa i cwaniactwo . Niemczech prawo jest prawem i mandaty by się sypały 24h.

Gość

Strażnik a Ty jestem zwykłym plebsem (pewnie sprawdzisz w słowniku co znaczy takie określenie) wsród służb mudurowych. Nigdzie Cie nie chcieli, to w strazy miejskiej sie zatrudniłeś :) gorzej jak krawęznik :) wlepiając mandat czujesz się dowartościowany. Ale tylkontyle Ci z życia zostało:) psychotestów się nie przeszło do innej mudurówki, testów sprawnościowych też nie. Biedny nieudaczniku. Weź sie za robote lepiej

Gość

Do gość z 2:58 - taaaaa. Przecież mentalność ludzi w Polsce jest powszechnie znana. Każdy chce mieszkać przy gładkiej jak stół ulicy, ale nikt nie chce utrudnień związanych z jej remontem. Każdy chce mieć przystanek 100 metrów od domu ale nikt nie chce żeby mu autobusy pod oknami jeździły. Każdy chciałby parkować przy drzwiach do klatki, ale nikt nie chce by inni parkowali, to ma być JEGO miejsce, choć jest na ulicy dostępnej dla wszystkich. Gdyby u nas zadawali takie pytania do wszystkie miasta w Polsce wyglądałyby jak w latach 80 - doły, dziury, nawierzchnie szutrowe itp.

Gość

Wiecie jak to się załatwiaj w Anglii lub Szwajcarii? Mieszkańcy są powiadamiani o zmianach w organizacji ruchu (pisemnie) i jeśli nie ma sprzeciwu, taka zmiana organizacji ruchu się odbywa. A wiecie dlaczego tak się dzieje w tych krajach? Bo tam URZĘDNIK JEST DLA OBYWATELA. Kto był, doznał pewnie szoku, że jest w tej dziedzinie o 180' odwrotnie, niż w Polsce. O propo's komentarzy. Pani Kasia zapewne mieszka przy jednej z tych ulic i pracuje, płacąc podatki po to, by urzędnik powiadomił ją o ewentualnych trudnościach komunikacyjnych na jej ulicy. Urzędnik nie tylko jednak ma w d***e, że zarządza jakieś zmiany, ale i nasyła policję na Panią Kasię i setki innych mieszkańców, by ci złupić ich, tyle ile się da, korzystając z okazji zmian. Welcome to Poland.

Taka uwaga

Budowa rond na Sienkiewicza nie jest koniecznością. Jest wykwitem niskiej wiedzy z zakresu inżynierii ruchu i będzie źródłem potencjalnego niebezpieczeństwa. Dziękujemy panie starosto Gołoś za stworzenie nowych problemów wobec braku umiejętności rozwiązania starych. A mówiłem i pisałem po pierwsze nie szkodzić... i wszystko jak krew w piach...

Strażnik

Zabierać chamy te złomy, jutro znowu będą mandaty. Swołocz musi znać swoje miejsce.

Pruszkowiak

Jeszcze trochę i już nie będzie gdzie się poruszać samochodem jak i parkować. Może najpierw zakończcie jedną przebudowę żeby brać się za drugą. Pruszków kojarzy mi się przede wszystkim z braku wody i przebudowaniami.

Gość

Pani Katarzyna chyba straciła wzrok bo znaki postawiono w poniedziałek z zatem do niedzieli było wystarczająco czasu by zapoznać się z organizacją ruchu. Zmieniać nie ma sensu tylko służby powinny lepiej działać a niesfornych kierowców karać mandatami . Najgorzej jak biedota nakupiła sobie samochodów i nie stać by zapłacić za parking a najlepiej to parkować przy drzwiach do mieszkania .

Gość

Podpowiedź dla narzekający - samochodu nie trzeba zostawiać pod klatką, można trochę dalej. Naprawdę podczas takiej pogody jaka jest obecnie i jaka utrzyma się z dużym prawdopodobieństwem do końca utrudnień spacer 200 czy 300 metrów nikomu krzywdy nie zrobi.

Gość12

Ale jakiej płynnosci ruchu?? Tam autobus zatrzymuje sie na 10 sekund i wszystko śmiga. Od lat wszystko działalo dobrze... Robimy z Chopina ulice dwupasmową że się dwa auta muszą zmieścic??

Gość

Brawo dla WPR , PROSIMY O WIECEJ .

Gość

Przed durnymi zakazami trzeba bylo zbadac , teraz beda sie upierac ze zakazy sa niezbedne .

Gość

Ciekawe jak by Pan Bukowski lub ktoś z jego współpracowników miał tam codziennie parkować auto??? Mogę się założyć że nie byłoby wtedy tego zakazu a tak to ludzie martwcie się i szukajcie miejsca chyba na drzewach. Pozdrawiam

Gość

Widziałem jak dzisiaj SM wlepia mandaty. Zamiast tego powinni tydzień wcześniej włożyć kartki za wycieraczki. Lepsza jest informacja niż wlepianie mandatów tylko, że na tym się nie zarabia, a na kartki trzeba by wydać kilka złotych.

Gość

Pani Katarzyna mieszka w takim razie na ul.Chopina od poniedziałku 11.06 bo również mieszkam na Chopina i zakazy widziałam już wcześniej. W piątek już były na 100%