19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Anna Zwolińska

Nightskating wraca na ulice Pruszkowa

Po ubiegłorocznym, bardzo udanym debiucie, nightskating powraca do Pruszkowa. Rolkarze wyjadą na ulice miasta w czerwcu. Będzie to element miejskich „Wianków”.

To już trzecia edycja tej imprezy w Pruszkowie. W ubiegłym roku miłośnicy jazdy na rolkach dwukrotnie przemierzali miasto, najpierw w czerwcu, potem we wrześniu. W obu przypadkach możliwość wspólnej, swobodnej jazdy zamkniętymi w tym celu ulicami przyciągnęła bardzo wielu chętnych. Dlatego i w tym roku nie zabraknie takiej okazji.

Nightskating zaplanowano 24 czerwca jako element miejskich „Wianków”. Co w tej chwili wiemy o organizacji tego wydarzenia? – Około godz. 19.30 będziemy formowac szyk, o 20.00 rozpocznie się przejazd ulicami Pruszkowa. Jesteśmy na etapie ustalania trasy. Po zeszłorocznych doświadczeniach będzie ona zmieniona ze względu na sugestie mieszkańców, aby przejazd nie odbywał się np. wiaduktem i żeby uwzględnić trwające na terenie miasta prace drogowe – wyjaśnia Michał Landowski, wiceprezydent miasta.

Kto może wziąć udział w nightskatingu? Od rolkarzy nie wymaga się sportowych umiejętności, jednak powinni oni czuć się pewnie na rolkach i, co ważne, odpowiednio hamować.Udział w imprezie jest bezpłatny.

Szczegóły przygotowań można śledzić za pośrednictwem tej strony.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Rodzic

Tylko dlaczego zamieniono bieg dzieci na nightskating? Na zniczu była fajna zabawa w ciągu dnia dla dzieciaków z nagrodami, rozrywkami i medalami a zamieniono ją na przejazd ulicami miasta wieczorem... słabe to.

Gość

Szkoda tylko ze dzieci nie dostaja nawet "złamanego" lizaka, czegokolwiek, a koszt zwyklego medalu to 4 zl

Gość1

24 czerwca, dokładnie o 20:00 rozpoczyna się mecz Polska - Kolumbia. Lepiej niech organizatorzy przemyślą jeszcze raz termin bo przewiduję śladową frekwencję.

Lucjan

Dlaczego to nie jest w sobotę? Ruch samochodowy w niedzielę jest znacznie większy, ludzie będą wracać z weekendu, w dodatku spieszyć się na mecz Polska-Kolumbia, który będzie.. Zgadnijcie: o 20.

Obserwator

Jak człowiek poczyta komentarze malkontentów to można odnieść wrażenie, że dla nich jedyna aktywna rozrywka powinna odbywać się w domu w postaci VR. A po Olimpiadzie zdziwienie dlaczego medali tak mało ...

Gość

Do gość z 8:50 - egoistami są rolkarze, biegacze itp. Każdy ma swoje miejsce na drodze. W świetle przepisów osoba na rolkach jest pieszym i jej miejsce jest na chodniku. Tak jak rajdy samochodowe nie odbywają się na chodnikach czy drogach dla rowerów tak biegacze, rolkarze czy inni deskorolkowcy nie powinni masowo wyjeżdżać na jezdnię, bo jest to część drogi zarezerwowana dla innych uczestników ruchu. A oni mają to w poważaniu, cały świat ma się do nich dostosować. Kilkaset osób terroryzuje 60tysięczne miasto.

Gość

Brawo za pomysł.. oby więcej takich imprez

Gość

Przesadzacie w tych komentarzach. To jest tylko 2 dni w roku, kiedy Pruszków jest przyblokowany w dodatku to jest niedziela gdzie ruch jest najmniejszy, tu należą się brawa dla organizatorów, mają łeb na karku, nie jak "włodarze" warszawy, gdzie organizuja nightskiting w czwartek (no comment). Akcja nie odbywa się z dnia na dzień więc spokojnie można do niedogodności dostosować. Gdyby do Pruszkowa zjechał Rydzyk lub Papież, to nikt nie miałby przeciwko paraliżowu Pruszkowa, ale jak ludzie chcą się odstresować i "wypożyczyć" trochę ulic na 2h dla siebie to już wielki problem. Każdy hejter tej akcji to EGOISTA.

Robek

Glupota! Wypad z Miasta Pajace, Azjaci! Rowerzysci ratujcie Nas ! Zenku Jaskula. Prosimy!

Gość

Jak nie rowerzyści to teraz to Wynocha za miasto

Gość

Termin nie bardzo. Polska - Kolumbia

Gość

Gratuluję organizatorom wyboru trasy. Przejazd rolkarzy objazdem zamkniętego odcinka ul. Sienkiewicza tj. Stalową, Powstańców i Chopina to pomysł z tych najbardziej debilnych w ostatnich latach w Pruszkowie. Co tam autobusy, samochody, ludzie! Oni chcą jeździć na rolkach w środku miasta i wszyscy mają się podporządkować. Zamiast wybrać jakieś uliczki o znikomym natężeniu ruchu żeby powodować jak najmniej utrudnień to oni na bogato - przez centrum. Czemu nikt tego nie ukróci?

Gość

Dramat. Znowu pół miasta będzie wycięte z powodu grupy jakiś zapaleńców. Powinni zapłacić za pracę policji i straży miejskiej przy obstawie i to po wyższych stawkach bo to niedziela. Jestem na wielkie nieeeeee