19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim

Ranny bóbr w rowie

Strażnicy miejscy z Grodziska znów ratują zwierzęta. Tym razem pomogli rannemu bobrowi, który leżał w rowie przy ul. Radziejowickiej.

12 czerwca dyżurny grodziskiej straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o rannym zwierzęciu w jednym z rowów na terenie gminy. Dotyczyło ono bobra. Na miejsce wysłano ekopatrol.

– Wysłany na miejsce ekopatrol potwierdził zgłoszenie i wyciągnął z rowu rannego bobra, który następnie został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie został otoczony opieką medyczną – informują strażnicy miejscy.

Zwierzę mogło zostać potrącone przez pojazd. Dlatego też funkcjonariusze apelują do kierujących pojazdami, by zachowywali szczególną ostrożność podczas jazdy. A gdy dojdzie do potrącenia zwierzęcia należy zatrzymać się i udzielić mu pomocy.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Szkoda tylko że Eko patrol nie pracuje w weekendy i mieszkańcy sami muszą udzielać pomocy rannym zwierzętom. Panie Kendancie czas pomyśleć żeby i strażnicy pracowali w sobotę i niedzielę.

biomasa

Ekopatrol - najbardziej pozytywna jednostka straży miejskich. To miło, że ktoś zajmuje się zwierzakami.

Hioko

Na sajgonki jest dobry. Kuciak na otro też z niego wyjdzie.

Gość

Jak się przesadza w ochronie zwierząt tak się dzieje. Bobry w miastach niszczą kanały melioracyjne, kormorany wyjadają ryby z jezor i niszczą drzewa, dziki panoszą się również w okolicy miast i roznoszą BSF, w nie wykoszonych nieurzytkach plaga kleszczy. A nawiedzeni obrońcy przyrody gyby mogli i widzieli w tym biznes zaczeli by akcję ochrony komarów.

Bgu

Samo powiadomienie ekopatrolu to już jest pierwsza pomoc

Gość

Pewnie przechodził w niedozwolonym miejscu i nie miał odblasków

Gość

Jakim cenzuralnym słowem określić kogoś, kto potrąci zwierzę i jedzie dalej?

Gość

Czochrać bobra to rozumiem.

Gościu

Np zrobic mu sztuczne oddychanie?!!?!?