24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Archiwum

Ministerstwo Infrastruktury o planie CPK: to nie nasze opracowanie

Ministerstwo Infrastruktury odcina się od planu Centralnego Portu Komunikacyjnego, jaki zaprezentowano w środę (13 czerwca) na spotkaniu w Baranowie stowarzyszenia Zanim Lotnisko Powstanie.

O przedstawionym planie pisaliśmy tu. Miał on powstać na podstawie informacji jaki wypłynęły z otoczenia pełnomocnika ds budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tak przynajmniej twierdzili niektórzy z uczestników spotkania. Do tych informacji oficjalnie odniosło się Ministerstwo Infrastruktury, które przekazało nam wyjaśnienia w tej sprawie.

Resort stanowczo zaprzecza, aby wyrysowany plan był sporządzony na podstawie wewnętrznych informacji. – Trwają prace doradcy technicznego, których celem jest wyznaczenie dwóch wariantów lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego na potrzeby uzyskania decyzji środowiskowej. Oba warianty będą się zawierały w maksymalnym obszarze inwestycji, który będzie załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów, zgodnie z Ustawą z 10 maja 2018 r. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Obszar ten został przedstawiony mieszkańcom na spotkaniu otwartym z mieszkańcami Baranowa w z udziałem ministra Mikołaja Wilda, które odbyło się 23 maja – zaznacza Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Jak dodaje, przedstawiona na wczorajszym spotkaniu analiza z potencjalnym obszarem inwestycji jest opracowaniem własnym organizatorów spotkania. – Nie wykorzystano w niej dokumentów wewnętrznych będących w posiadaniu ministerstwa infrastruktury, ani doradcy technicznego – wyjaśnia Huptyś. – Wyniki prac analitycznych i planistycznych, zlecanych przez Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, są na bieżąco publikowane i przedstawiane mieszkańcom z terenów objętych inwestycją – mówi rzecznik Ministerstwa.

Do tematu będziemy wracać.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Odleglosci lotnisk w najwiekszych/najwazniejszych miastach swiata od centrum: LA, SF, Paryz, Rzym, NY - maks do 18 km od scislego centrum przy wielomilionowych aglomeracjach. Baranow - 38 km od 2,3-milionowej aglomeracji. Nie mam pytan odnosnie tej bezsensownej lokalizacji.

Gość

Dosc halasu w miescie? To wracaj na wies, panie To JA!. Przerazajacy jest brak wyobrazni ludzi, ktorzy popieraja budowe tego lotniska w obliczu Okecia, Lodzi, Modlina i Radomia w niedalekiej odleglosci. Gigantomania rodem za Gierka

To JA!

Jestem za wyprowadzeniem lotniska z Warszawy! DOŚĆ HAŁASU I NIEPRZESPANYCH NOCY! DOŚĆ!!!

zainteresowany

Już Wy lepiej nie wracajcie. Nie sprawdzacie wiarygodności informacji i siejecie zamęt.